چاپ
دسته: blog
بازدید: 855
نرم افزار صندوق فروشگاهی

نرم افزار صندوق فروشگاهی ، صندوق فروشگاهی عبارت است از رایانه کوچکی که نرم افزار حسابداری بر روی آن نصب شده است و اطلاعات فروش روزانه، موجودی کالا، سود و زیان و .... را بر عهده دارد. این نرم افزارها برای انواع کسب و کار کارایی دارند.

 استفاده از نرم افزارهای صندوق فروشگاهی امروزه گسترش فراوانی یافته اند به طوری که بدو ن آنها عملیات دریافت و پرداخت امکان پذیر نیست.

 

مدیریت بهینه فروشگاه با صندوق فروشگاهی

 

با استفاده از این نرم افزارهای فروشگاهی، صاحب کسب و کار می تواند به آسانی از میزان درآمدها و هزینه های فروشگاه خود اطلاع کسب کند. مدیر می تواند در هر تاریخی به صورت روزانه، هفتگی، ماهانه، سالانه این اطلاعات را استخراج کند و بر اساس آنها تصمیم گیری نماید. صندوق های فروشگاهی دارای تفاوت هایی می باشند به طور مثال صندوق فروشگاهی داروخانه با صندوق فروشگاهی رستوران در مواردی با هم تفاوت دارند تا بتوانند بهترین عملکرد را در هر کسب و کار  داشته باشند.

 

مزایای استفاده از صندوق فروشگاهی

 

اطلاعات فروش: این سیستم قادر است فروش گزارشگیری قوی و با دقتی از میزان فروش روزانه و یا ساعتی شما داشته باشد. این نرم افزار قادر است گزارشاتی را با زمان واقعی ارائه دهد.

مدیریت موجودی: در کسب و کارهای خرده فروشی، پول نقد  به منزله موجودی شماست، صندوق فروشگاهی با کیفیت، تمامی فروش ها را ثبت و سفارشات تکمیلی را برای شما محاسبه می کند.

مدیریت کارکنان: این برنامه قادر است ساعت های کاری کارکنان و میزان فروش آنها را ارزیابی کند و آنها را در اختیار مدیریت قرار دهد. مدیران می توانند با توجه به این گزارشات رفتارهای مهارتی فروش را تشویق کنند و کارکنان با میزان فروش بالا را پاداش دهند.

گزارشگیری: این صندوق های فروشگاهی می توانند گزارش مشتریان را برای مدیران ارائه دهند. این سیستم های فروشگاهی شامل مجموعه گزارشات از پیش تعیین شده ای می باشند که با استفاده از آن مدیران می توانند حرفه خود را مدیریت کنند.

 

نتیجه پایانی

 

نرم افزارهای فروشگاهی در انواع ساده برای کسب و کارهای کوچک تا نرم افزارهای فروشگاهی پیچیده برای کسب و کارهای بزرگ طراحی شده اند تا مدیران بر اساس نیاز خود از آنها استفاده نمایند.