پشتیبانی 05133037
آخرین پست های ارسالی
طبیعت گردی ؛ آفریقای جنوبی

کوه های سدربرگ (Cedarburg) و سوارتروگن در مرزهای دشت پهناور گریت کارو (Great Karoo)، یکی از طبیعی ترین و بکرترین مناطق وسترین کیپ (Western Cape) در آفریقای جنوبی محسوب می شود. این منطقه زیبا تنها در فاصله کوتاهی از شمال و شمال شرقی کیپ تاون قرار داشته و گذرگاه های کوهستانی بسیار دیدنی و زیبا؛ صخره های بدیع، سافاری و امکان طبیعت گردی منحصر به فرد و آثار باقی مانده باستانی از هنر صخره ای در آن قرار دارد. با کیهان سیاحت همراه باشید:

طبیعت گردی ؛ آفریقای جنوبی

نقوش صخره ای سن (San) یا بوشمن ها (Bushman) را می توان یکی از ارزشمندترین گنجینه های فرهنگی آفریقای جنوبی دانست.

این نقوش حدود ۳۵۰ سال پیش کشف شده و تعداد آن ها بالغ بر ۲۰ هزار نقش بوده و پیشینه برخی از این نقوش به دوران سنگ یا همان عصر حجر بازمی گردد. دراین منطقه دو رشته کوه سدربرگ(Cedarburg) و سوارتروگن (Swartruggen ) میزبان خاص ترین و شاخص ترین حیات وحش منطقه وسترن کیپ محسوب می شود. در این منطقه، منابع آبی غنی، دره های سرسبز در کنار کوهستان های صخره ای و دشت های سترون و بی حاصل؛ ترکیبی زیبا و چشم نواز ایجاد کرده و میزبان تنوع زیست محیطی منحصربه فردی هستند.

گردشگران می توانند با حضور چند روزه در این محل و بهره بردن از زیبایی های متشکل از ماسه سنگ های کوهستانی، به همراه راهنمایان محلی، به بازدید از نقش های پیش از تاریخی منطقه رفته و طبیعت و تاریخ را در کنار یکدیگر داشته باشند. در این مسیر، جاده های خاکی متعددی وجود دارد اما جالب ترین بخش آن، یافتن مسیر در مناطق بکر و به دور از هر گونه نشانه ای از تمدن های انسانی است. در این سفر ماجراجویانه چند روزه، با فرا رسیدن شب، چادر خود را برپا کرده و در کنار آتش، یک فنجان چای داغ نوشیده و پس از صرف شام، در زیر پتو یا کیسه خواب خود رفته و به آسمان پر ستاره نگاه کنید، تجربه ای که به هیچ عنوان مشابه آن را نخواهید داشت. این منطقه در فصل بهار بسیار زیبا و دیدنی بوده و فرشی از گل های رنگارنگ تا منتی الیه افق را می پوشاند.

یکی از مسیرهای جالب و ارزشمند در این منطقه، حرکت از ناحیه (Clanwilliam ) و عبور از سه گذرگاه کوهستانی (Pakhuis Pass, Hoek Se Berg و Kouberg Pass) به سمت (Wuppertal) است که یک منطقه بسیار بکر و طبیعی و احاطه شده توسط کوهستان بوده و می توانید در آن گیاه چای (Rooibos) را پیدا کرده و نوش جان کنید.

این بخش به عنوان منطقه طبیعی حفاظت شده بوشمن ها (Bushman’s Kloof nature reserve) شناخته شده و یکی از دیدنی ترین سایت های ملی آفریقای جنوبی محسوب می شود.

منطقه طبیعی حفاظت شده بوشمن ها از کوهستان سدربرگ آغاز شده و تا دشت های کارو امتداد دارد. این منطقه بکر، دارای پوشش گیاهی خاص و منحصر به فرد خود بوده و تعداد زیادی از نقوش صخره ای باستانی در آن قرار دارد. در این قبایل بوشمن نیز زندگی کرده و یک اقامت گاه و هتل نیز در آن به شما خدمات مناسبی ارائه می دهد.

همچنین تعداد زیادی چشمه، آبگیرهای صخره ای، آبشارها، دشت های پر گل و … قرار دارند که برای طبیعت گردی مناسب بوده و هتل و اقامت گاه دیگری به نام (Kagga Kamma) نیز در این محل قرار دارد که به نسبت هتل پیشین، ارزان تر بوده و در آن می توانید در اتاق های صخره ای و غارهای مسکونی اقامت کنید. در این منطقه پنج جانور بزرگ و مشهور آفریقایی یعنی شیر، فیل، زرافه، کرگدن و بوفالو وجود ندارد اما جانورانی مانند بونته بوک (bontebok) یا کل ابلق، غزال آفریقایی (springbok) ؛ اوریکس یا غزال بزرگ (oryx)؛ کل یالدار (wildebeest) و گاو کوهاندار زندگی می کنند. منظره غروب خورشید در این سرزمین بسیار زیبا بوده و تلالو نور آن انعکاسی هزار رنگ در طیف های قرمزو نارنجی روی صخره هایی با اشکال زیبا ایجاد می کند.

شب ها در این محل، شام در دامن طبیعت و دور آتش سرو شده و با تاریک شدن یک باره هوا و چشمک زدن ستاره ها، منظره ای شگفت انگیز خلق شده و شما به راحتی خواهید توانست برخی ستاره ها و کهکشان ها و حتی سیاره مشتری را ببینید.

برای تجربه یک سافاری و طبیعت گردی هیجان انگیز، به سمت منطقه (Inverdoorn) بروید. در این منطقه انواع بز کوهی، کرگدن سفید، زرافه، شیر، چیتا و گونه های مختلف پرندگان زندگی می کنند.

در این منطقه؛ تعداد زیادی گذرگاه های کوهستانی زیبا وجود داشته و شما می توانید علاوه بر موارد ذکر شده فوق، از گذرگاه میشل (Mitchell’s Pass) که به سمت حوزه آبگیر رودخانه سرس (Ceres basin) منتهی می شود دیدن کنید. این منطقه به ظرف میوه آفریقای جنوبی شهرت دارد.

گذرگاه میدلبرگ (Middelberg) و (Piekenaarskloof) در نزدیکی (Citrusdal ) که در دره رودخانه (Olifants) قرار دارند نیز از دیگر مناطق زیبا و مناسب برای طبیعت گردی محسوب می شوند.


طبیعت گردی . اسپانیا

جاذبه های گردشگری اسپانیا

در جنوب غربی اروپا در شبه‌جزیره ایبری واقع شده است. سرزمین اصلی اسپانیا از جنوب و شرق با دریای مدیترانه و جبل الطارق، از شمال و شمال شرق با فرانسه، آندورا و خلیج بیسکای و از غرب و شمال غرب با پرتغال و اقیانوس اطلس هم‌مرز است. مرز اسپانیا با پرتغال طولانی‌ترین مرز یکپارچه در اتحادیه اروپا می باشد.

اسپانیا جمعیتی معادل ۴۶،۷۷۵،۰۰۰ نفر دارد که ۷۷٪ مردمش عضو کلیسای کاتولیک و مسیحی هستند.

شهر بارسلونا بزرگ‌ترین شهر در نواحی ساحلی مدیترانه از مهم‌ترین شهرهای اسپانیا ست که به خاطر جاذبه‌های متنوع تاریخی، فرهنگی و طبیعی ، گردشگران زیادی از سرتاسر جهان را سالیانه به خود جذب میکند.

جاذبه های گردشگری اسپانیا

و یکی از شهر های گردشگر پذیر در اروپا و جهان به شمار می رود. بارسلونا پس از شهر مادرید دومین شهر بزرگ اسپانیا ست.

اسپانیا از نظر کیفیت زندگی در بین ده کشور نخست جهان قرار دارد.

مذهب

اغلب مردم این کشور کاتولیک هستند.

شهر مادرید پایتخت کشور اسپانیا و اسپانیایی زبان رسمی این کشور است . برخی از شهرهای مهم اسپانیا، بارسلون، سویا، مالاگا، گرانادا ، سان سبستیان، سگویا، والنسیا و بیلبائو می باشد.

اسپانیا و گردشگری:

اسپانیا با وجود بیش از ۸۰۰۰ کیلومتر خط ساحلی، تبدیل به یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری اروپا شده است.

صنعت گردشگری اسپانیا در طول چهار دهه گذشته بسیار پیشرفت کرده است و به دومین صنعت گردشگری بزرگ دنیا بدل شده است

امروزه آب و هوا ، آثار تاریخی ،اقامتگاهها، موقعیت جغرافیایی ،سطح بالا و گرانتر هتل های اسپانیایی و رتبه بندی هتل ها نسبت به دیگر کشورهای اروپایی در اسپانیا باعث شده تا گردشگری به منبع درآمد و یکی از صنایع اصلی تبدیل شود.

اسپانیا به خاطر داشتن فرهنگ و سنت های غنی و متنوع ،سبک زندگی مردم و طبیعت زیبا و آثار تاریخی مدرن شناخته شده است و به خاطر تقریبا جذب ۵۰ میلیون نفر توریست سالانه اسپانیا جزو ۵ مقصد توریستی برتر قرار گرفته است.

با ثبت بیشترین میراث تاریخی در یونسکو و با آثاری تاریخی مانند برج هرکول، صومعه‌ی سلطنتی سانتا ماریای گوادلوپ، دیوار‌های رومی لوگو و بسیاری آثار دیگر، دومین رتبه را از نظرثبت آثاردر یونسکو دارد.

حمل و نقل در اسپانیا:

سیستم حمل و نقل، مترو و اتوبوس در اسپانیا بسیار مجهز است. برای رفت و آمد منطقه ای، از قطار سریع، راحت و به‌صرفه‌ی (AVE) می توان استفاده کرد.

پس از چین اسپانیا دومین شبکه بزرگ قطار تندروی جهان و بزرگترین شبکه قطار تندروی اروپا را دارا می باشد. شبکه قطار تندروی اسپانیا با سرعت ۳۰۰ کیلومتر در ساعت بین شهرهای مالاگا، سویا، مادرید، بارسلونا، والنسیا و وایادولید تردد دارد. شبکه قطار تندروی اسپانیا به طور میانگین پر سرعت‌ترین شبکه قطار تندروی جهان است .

آداب و رسوم:

اسپانیایی ها که مردمانی شاد و اهل تفریح هستند جشن‌ها و فستیوال‌ها از مهمترین بخش‌های فرهنگ در اسپانیا است.

بیش از 3000 فستیوال و جشن‌ مذهبی سالیانه در اسپانیا برگزار می‌شود.هر شهر و روستا تقریباً محل برگزاری جشن های خودش را دارد.

برخی از بهترین هتل های اسپانیا:

• هتل sun set beach club

• هتل وی بارسلونا w barcelona

از جمله خدمات این هتل مرکز آب گرم ، جکوزی، سونا و خدمات متنوع تمدد اعصاب

هتل ibiza Ushuaia

در ایالت تیرا دل فوئگو اسپانیا

اینترنت پر سرعت ،حمام ، مرکز سلامت با ارائه خدمات ۲۴ ساعته در شبانه روز ، ارائه انواع غذاهای محلی و خارجی. ماساژسنگ داغ ،جکوزی ،استخر ،امکان تماشای مناظر دریا و منطقه ساحلی از جمله امکانات این هتل است.

زبان اسپانیا

زبان اسپانیایی یا کاستیلی زبان رسمی کشور اسپانیا ازخانواده ی زبان‌های رومی و یکی از پُرگویش‌ ترین زبان‌های جهان میباشد.

آشپزی در اسپانیا

غذا در فرهنگ مردم اسپانیا که بسیار علاقه مند به غذا هستند خیلی اهمیت دارد.

از غذاهای معروف در اسپانیا:

• tortilla de patatas که به املت اسپانیایی مشهور است.

• tortilla de patatas که به املت اسپانیایی مشهور

معجونی از تخم مرغ ،سیب زمینی ،سیر و پیاز است.

یکی از غذاهای محبوب و معروف در این کشور است که با برنج ، گوشت ، غذاهای دریایی و سبزیجات پخت می گردد

صبحانه ای از نان و تورتیلا

صبحانه ای از نان و تورتیلا

کراکت (croquetas)

کراکت (croquetas)

یک پیش‌‌غذای معروف در اسپانیا .

پیستو (pisto) نسخه ای اسپانیایی از راتاتوی فرانسوی ست

پیستو (pisto) نسخه ای اسپانیایی از راتاتوی فرانسوی ست

پاتاتاس براواس است که از تکه‌های سیب‌زمینی پخته‌شده درست میشود.

از دیگر غذاهای مشهور اسپانیا می‌توان به ماریسکوس ( حلزون صدف‌دار)

اسیتوناس aceitunas یا همان زیتون

اسیتوناس aceitunas یا همان زیتون

شکلات داغ و خمیر برشته هم از دسرهای محبوب اسپانیا هستند.

بهترین زمان برای سفر به اسپانیا

بهار و پاییز میتواند بهترین زمان ممکن برای بازدید از اسپانیا باشد. از لحاظ آب و هوا ماه‌های می (۱۱ اردیبهشت تا ۱۰ خرداد) و اکتبر (۹ مهر تا ۹ آبان) بهترین ماه‌ها برای سفر به اسپانیا می باشند.

در تابستان هوا گرم‌تر است و شهر‌هایی مثل مادرید و سویا (Seville) و قرطبه (Córdoba) در جنوب اسپانیا، بیش‌ترین دما را دارند. آب و هوای مادرید، گرم و خشک است و میانگین دما در ماه جولای (۱۰ تیر تا ۹ مرداد) حدودا ۲۹ درجه و در ماه سپتامبر (۱۰ شهریور تا ۸ مهر) به ۲۴ درجه میرسد.

اسپانیا و کارناوال:

اسپانیا و کارناوال:

جشن ملی spain Martes de carnaval در ماه فوریه برگزار میشود.

فستیوال های مشهوری مانند Corpus Christi، جشن مقدس اسپانیا ،جشن عروج مریم مقدس به بهشت و فستیوال هفته‌ی مقدس که توریست‌های زیادی را از سراسر دنیا جذب می‌کند ، از جمله فستیوال های مشهور اسپانیا هستند.

گاوبازی (Corrida de toros)

گاو بازی

بی شک از محبوب‌ترین رسوم اسپانیا‌یی‌ها گاوبازی است

جشن گوجه فرنگی معروف !

جشن گوجه فرنگی معروف

این جشن معروف و جالب La tomatina نام دارد، در آخرین چهارشنبه‌ی آگوست هر سال در شهر بونیول انجام میشود و مردم بیش از۱۰۰ تن گوجه فرنگی را به سمت هم پرتاب می‌کنند.

اول نوامبر و جشن (All Saints’ Day )

این جشنواره مذهبی روز اول نوامبر در شهر Cadiz در جنوب غرب اسپانیا به افتخار همه ی کشیش ها و قدیس ها برگزار میشود.

برای دیدن رسم و فرهنگ های مذهبی مردم اسپانیا دیدن این جشنواره مذهبی برای توریست ها خالی از لطف نیست.

روز کلمبوس یا Hispanic Day

روز کلمبوس یا Hispanic Day

در این روز رژه ای توسط ارتش اسپانیا در مادرید برگزار می شود روز کلمبوس در دوازدهم اکتبر و در سراسر اسپانیا برگزار می شود اسپانیایی ها تاریخ دقیق ورود کریستف کلمب به آمریکا و کشف شدن قاره آمریکا به دست او را در این روز جشن می گیرند.

روز سنت خوردی sant jordi

روز سنت خوردی sant jordi

روز بیست و سوم آوریل برپا می‌شود و برای اسپانیایی‌ها مانند ولنتاین می باشد.

روز سنت خوان sant joan day

جشن نیمه تابستان است که هر سال در روز بیست و چهارم ژوئن برگزار می‌شود که شامل برنامه‌های آتش‌بازی‌ ست.

معروف ترین نقاط دیدنی اسپانیا:

Praia As Catedrais

Praia As Catedrais

قصر سلطنتی(Palacio Real)

قصر سلطنتی(Palacio Real)

لا کونچا(La Concha)

لا کونچا(La Concha)

تفریح گردشگران در این شهر موج سواری ست.

سگوویا (Aqueduct of Segovia)

سگوویا (Aqueduct of Segovia)

ساحل ایبیزا(Ibiza)

ساحل ایبیزا(Ibiza)

این ساحل یکی از پرطرفدارترین سواحل در کل اروپاست.

کلیسای ساگرادا فامیلیا(Sagrada Familia)

این کلیسا یکی از پر بازدیدترین جاذبه های گردشگری اسپانیا و یکی از بزرگترین کلیساهای دوران کاتولیک قرون وسطی در بارسلونا ی اسپانیا ست.

منورکا Menorca

به دلیل داشتن آب‌های نیلگون رویایی و سواحل شنی یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری اسپانیا به شمار میرود.

لاس سالیناس las salinas

لاس سالیناس las salinas

به دلیل وجود برخی موجودات زنده‌ی خاص در آب این دریاچه، رنگش به صورتی تغییر کرده .

گیرونا Girona

خلیج کوچکی است که در ساحل کانتابریا قرار دارد و به داشتن ماهی کولی سیاه شور مشهور شده است.

گیرونا Girona

جزایر Cies

در خلیج ویگو در کالیسیا واقع شده و از بهترین مکان‌های طبیعی اسپانیا به شمار میرود.

الکالاد هنارس (Alcala de Henares)

الکالاد هنارس (Alcala de Henares)

میراث جهانی یونسکو است و حدود یک ساعت از مادرید فاصله دارد تاریخ پربار و قدمت آن به دوران روم باستان برمی گردد.

کاخ اسکوریال Escorial

کاخ اسکوریال Escorial

امروزه از آن به عنوان صومعه ، قصر سلطنتی، موزه و ... استفاده میشود ولی در گذشته کاخ ال اسکوریال مرکز سیاسی امپراطوری اسپانیایی در زمان شاه فیلیپ دوم بوده است و به عنوان مرکز دنیای مسیحیت شناخته میشده است.

مسجد کوردوبا Cordoba

مسجد کوردوبا یک معبد رومی بود که تبدل به کلیسا و سپس تبدیل به مسجد شد.

مسجد الحمرا alhambra

مسجد الحمرا alhambra

در جنوب اسپانیاواقع شده است و امروزه یکی از جذاب ترین مکان ها برای گردشگران و توریست ها در اسپانیا ست .

سیورانا siurana

سیورانا siurana

در کاتالونیا و روی صخره های کوه واقع شده و یکی از زیباترین مکان های قرون وسطایی ست.

آرکوس دلا فرونترا Arcos de la Frontera

آرکوس دلا فرونترا Arcos de la Frontera

معماری برجسته‌ی این روستا اعتبار و شهرتی خاص به آن بخشیده است. از سفر به اسپانیا لذت ببرید!


طبیعت گردی . برزیل

جاذبه گردشگری برتر در برزیل

کشور برزیل نیمی از جنوب آمریکا را گرفته است، و پنجمین کشور بزرگ در جهان می باشد. سواحل شن سفید ، جزایر گرمسیری ، کلان شهرهای پر از موسیقی و شهرهای استعماری جذاب ، در 7500 کیلومتر خط ساحلی طولانی قرار دارند. جاذبه های گردشگری کشور شامل آبشارهای با ابهت ، تالاب پر از حیات وحش ، بیابان های بکر و جنگل های انبوه آمازون که هنوز هم چندین قبایل جدا از هم و بدون هر گونه ارتباط با تمام نقاط جهان در آن زندگی می کنند ، می باشد.

10 اورو پِرتو (Ouro Preto)

اورو پِرتو (Ouro Preto)

اورو پِرتو یکی از بهترین شهرهای استعماری در برزیل است و به معنی "طلای سیاه" می باشد، که در پایان قرن 17 تاسیس شد. و به سرعت تبدیل به مرکز کشف طلا توسط مهاجران در ایالت میناس گِرایس گردید. این شهر شامل معماری استعماری پرتغال می باشد، در حالی که ساختمان های مدرن باید به معیارهای تاریخی پایبند باشند. کلیساهای قرن 18و19 با طلا تزئین شده اند و مجسمه های الیجادینهو ، اورو پِرتو را تبدیل به محبوب ترین جاذبه ی توریستی در برزیل کرده است.

9 تئاتر آمازوناس (Teatro Amazonas)

تئاتر آمازوناس (Teatro Amazonas)

تئاتر آمازوناس یا آمازون ، خانه اپرا در مانائوس ، در قلب جنگل آمازون است. اینجا در روزهای اوج تجارت لاستیک ، با استفاده از موادی از سراسر جهان ، با مبلمانی از پاریس ، سنگ مرمر ایتالیا و فولاد انگلستان ساخته شد. در خارج از ساختمان ، گنبدی با 36000 کاشی و سرامیک با رنگ پرچم ملی برزیل پوشیده شده است.

اولین نمایش در 7 ژانویه سال 1897 توسط اپرای ایتالیایی اجرا شد. خانه اپرا بعد از اینکه تجارت لاستیک کاهش یافت و مانائوس منبع اصلی درآمدش را از دست داد ، تعطیل شد. به مدت 90 سال نمایش فردی در این تئاتر وجود نداشت تا اینکه در سال 1990 دوباره بازگشایی شد.

8 فرنادو د نورنها (Fernando de Noronha)

فرنادو د نورنها (Fernando de Noronha)

فرنادو د نورنها مجمع الجزایری زیبا با سواحلی بکر ، مناظر و حیات وحش ، واقع در 354 کیلومتری سواحل شمال شرقی برزیل است. این مجمع الجزایر در سال 1503 توسط آمریکو وسپوچی کشف شد و قبل از سلطه پرتغال در سال 1737 ، به طور موقت توسط هلندی ها و فرانسوی ها اشغال شد. امروزه تنها بزرگترین جزیره از 21 جزیره جمعیتی حدود 3500 ساکن دارد. این جزیره ها با آب گرم در کل طول سال و دید بسیار خوب حتی در عمق 50 متر، مکان ایده آلی برای غواصان می باشند.

7 مرکز تاریخی اولیندا (Historic Center Of Olinda)

مرکز تاریخی اولیندا (Historic Center Of Olinda)

یکی دیگر از شهرهای استعماری خوب حفظ شده اولیندا می باشد ، که در سواحل شمال شرقی برزیل درست در شمال رسیف واقع شده است. اولیندا دارای تعداد زیادی جاذبه توریستی از جمله منطقه ای تاریخی در مرکز شهر ، کلیساها و کارناوال می باشد. بسیاری از کافه ها، رستوران ها، هنرمندان و صنعت گران ، جذابیت هایی را به محل های قدیمی شهر اضافه می کنند.

6 سواحل سالوادور (Salvador Beaches)

سواحل سالوادور (Salvador Beaches)

سالوادور مرکز ایالت باهیا است ، و دارای شهر استعماری جذاب ، موسیقی پرجنب و جوش و سواحل جذاب می باشد. سواحل شامل ورودی های آرام ، محیط ایده آل برای شنا ، غواصی و قایقرانی ، و همچنین ورودی های باز دریا همراه با موج های قوی محبوب موج سواران می باشد. همچنین سواحل توسط صخره ها احاطه شده اند و تشکیل استخری طبیعی از سنگ را داده اند که برای کودکان ایده آل است.

5 پانتانال (Pantanal)

پانتانال (Pantanal)

پانتانال ، بزرگترین تالاب جهان است ، که بیشتر در غرب برزیل قرار گرفته اما گسترشش به سمت بولیوی و پاراگوئه نیز می باشد. اینجا به خاطر حیات وحشش مشهور می باشد و یکی از جاذبه های مهم توریستی در برزیل است. برخلاف جنگل انبوه آمازون ، در پانتانال عملا تضمین می شود که شما به واقع حیات وحش را ببینید. همچنین پانتانال محل زندگی یکی از بزرگترین یوزپلنگ های آمریکایی می باشد

4 کارناوال ریو (Rio Carnival)

کارناوال ریو (Rio Carnival)

تقریبا در هر گوشه ای از برزیل ، جشن و کارناوال وجود دارد ، و بهترین و شناخته شده ترین آن ها در رسیف همراه با اولیندا و سالوادور برگزار می شود. اما بزرگترین و بهترین کارناوال ، بدون شک کارناوال ریو دو ژانیرو می باشد. کارناوال ریو دو میلیون نفر را هر روز در خیابان ها و تقریبا نیم میلیون خارجی را در طول جشن 4 روزه جذب می کند. کارناوال در همه جا است، در خیابان ها، میدان ها، کافه ها، باشگاه ها، و همه مکان های دیگر در ریو .

3 رودخانه آمازون (Amazon River)

رودخانه آمازون (Amazon River)

رودخانه آمازون با حدود 6400 کیلومتر طول ، دومین رودخانه ی طولانی در جهان می باشد ، و تنها کمی از نیل کوتاه تر است و بزرگترین رودخانه ی حجیم می باشد . تا کنون بیش از 3000 گونه ماهی در آمازون شناخته شده، و هنوز هم گونه های جدید در حال کشف شدن هستند. حوزه آمازون توسط باقیمانده جنگل های انبوه پوشیده شده است. اگرچه یک دهم از گونه های زنده جهان در آمازون زندگی می کنند، تورها بیشتر برای قایقرانی در رودخانه هستند.

2 آبشارهای ایگواکو (Iguacu)

آبشارهای ایگواکو (Iguacu)

آبشارهای ایگواکو یکی از شگفتی های طبیعی بزرگ جهان هستند که در مرز برزیل و آرژانتین قرار دارند. سیستم آبشارها متشکل از 275 آبشار در امتداد رودخانه ایگواکو می باشد. چشمگیرترین آن ها گلوگاه شیطان می باشد که به شکل یو است و 82 متر ارتفاع دارد. این آبشارها می توانند به شهرهای فوز دو ایگواکو در برزیل و پورتو یواسو در آرژانتین برسند.

1 مسیح نجات دهنده (Christ the Redeemer)

مسیح نجات دهنده (Christ the Redeemer)

مسیح نجات دهنده مجسمه معروف عیسی مسیح در ریو دو ژانیرو است. این مجسمه در ارتفاع 700 متری کوه کُرکُوادو قرار دارد. مجسمه ی مسیح نجات دهنده 39.6 متر بلندی دارد که شامل 9.5 متر پایه می شود، و تبدیل به نمادی در برزیل و ریو شده است.


طبیعت گردی . یونان

جاذبه های گردشگری یونان

یکی از مقاصد گردشگری محبوب برای گردشگران است که با مردمی میهمان نوازی که دارد گردشگران بسیاری از سراسر دنیا را برای تفریح و دیدن سواحل آفتابی و شهرهای قدیمی یونان را به این کشور می کشاند.

جاذبه های گردشگری یونان

(Hellas) کشوری ست در جنوب شرقی اروپا و جنوب شبه جزیره بالکان .

نام یونان از ایونیا منطقه یونانی‌نشین آسیای صغیر گرفته شده‌است.

سرزمین اصلی یونان در جنوب و شرق به دریای اژه و از غرب به دریای یونان نزدیک است. این کشور از شمال با آلبانی ، بلغارستان و از شرق با ترکیه هم مرز است.

پایتخت: آتن

زبان رسمی : یونانی

زبان‌های انگلیسی و فرانسه کم و بیش در این کشور به خاطر توریستی بودن این کشور صحبت می‌شود.

دین : مسیحی

مسیحیت ارتدوكس دین اصلی 95% از جمعیت این كشور است و دین تاثیری گسترده در زندگی مردم یونان دارد .

جاذبه های گردشگری یونان

واحد پول: یورو

یونان میتواند یک مقصد ایده‌آل برای یک سفر به‌ یادماندنی باشد.

سواحل زیبا ، جذاب و دیدنی، معماری منحصر به‌ فرد و غذاهایی که دهانتان را آب می اندازد قطعاً یونان را برای سفر جذاب میکند و سفر به یونان زیبا برای شما، نسبت به سایر کشورهای اروپایی مقرون به صرفه خواهد بود.

این کشور زیبا در محل تلاقی آسیا، اروپا و آفریقا قرار گرفته است و میراث‌ یونان باستان، امپراتوری بیزانس و ترکان عثمانی در آن به یادگار مانده است.

فلسفه ی غرب ، بازی های المپیک ، نمایشنامه نویسی و مهد تمدن غرب ( ساختار بنیادی برای فرهنگ اروپا) بودن، تاریخ ویژه و پر از حادثه میراث فرهنگی در یونان است.

امروز یونان کشوری توسعه‌یافته و یکی از اعضای اتحادیه اروپا ،عضو اتحادیه اقتصادی اتحادیه اروپا است.

مردم این کشور معروفند به خونگرم، مهمان نواز وخانواده دوست بودن .

آب و هوا:

آب و هوا در مناطق ساحلی وجنوبی مدیترانه ای است . تابستان ها گرم، طولانی وخشك و زمستان ها معتدل و مرطوب است. اقتصاد

یکی از منابع در آمدزایی در یونان توریسم و صنعت گردشگری است و ۱۵٪ از سهم تولید ناخالص داخلی را شامل می‌شود.فرهنگ:

یونان از نظر فرهنگی تکامل بسیاری داشته در طی هزاران سال . یونان به صورت خاص آتن ،خاستگاه بسیاری از هنرها همچون تئاتر بوده است.ورزش:

زادگاه بازی‌های المپیک یونان است که برای اولین بار سال ۷۷۶ پیش از میلاد برگزار شده است. هزینه‌های اقامت سفر به یونان:

ماه هایی مانند جولای و آگوست ماه هایی پرگردشگر برای یونان محسوب میشوند.

هزینه‌ی اقامت در هاستل‌ از ۱۰ تا ۳۰ یورو متغیر است.

در هتل‌های ارزان قیمت شروع قیمت از حدود ۴۰ یورو برای یک اتاق دوتخته است . البته بنا به شهر و جزیره ای که برای اقامت و انتخاب هتل انتخاب میکنید قیمت ها میتواند متفاوت باشد.

هزینه‌ی غذا

غذاهایی که در یونان شهرت دارد ، غذاهای محلی یونان است .

برای یک وعده شام در رستوران حتی در بخش‌های توریستی در حدود ۲۰ یورو باید بپردازید.

هزینه‌ ی حمل‌ونقل

راه‌ های ارتباطی به سایر نقاط:

یونان در میان اروپا و آسیا واقع شده است و این موضوع سفر آسان به سایر نقاط را بسیار آسان میکند برای شما

در زمانی کمتراز 2 ساعت با هزینه ی کمی میتوانید به فرانسه سفر کنید.

وسیله ی رفت و آمد دریایی بین جزایر متعدد در یونان ، قایق و کشتی های عمومی است .کشتی ها از آتن حرکت میکنند و در جزایر مختلف توقف میکنند.

هزینه ی استفاده از قایق ها بسته به نوع قایق و طول مسیر متفاوت است .

به ازای هر سفر در حدود 36 یورو و برای مسیرهای کوتاه تر حدود 12 تا 13 یورو میشود که تمامی بلیط ها تقریباً ارزان است.

برای جابه جایی در یونان از اتوبوس‌ها و قطارهای شهری نیز میتوانید استفاده کنید که حدوداً ۲۰ یورو قیمت دارند.

جشنواره های یونان:

جاذبه های گردشگری یونان

هِلِنیک (Hellenic Festival)

یکی از برترین رویداد‌های فرهنگی در یونان که اجرای مراسم مختلف، تئاتر و کنسرت‌های متعدد همراه دارد.

پاترا Patra

جشنواره‌ی یک ماه و نیمه ، اواسط ماه ژانویه برگزار میشود.

یونانی‌ها عاشق جشن گرفتن هستند

غذا‌هایی که در یونان دهانتان را آب می اندازد:

اغلب غذاهای یونان از غذای دریایی ، حبوبات، غلات و گوشت تشکیل میشود.

این غذاها رو باید در یونان امتحان کنید :

ساندویچ ایرو (Gyro)

ساندویچ ایرو (Gyro)

بره کبابی

موساکا | Moussaka

موساکا | Moussaka

گوشت و بادمجان

کولوکیتانتوی یا گل کدوی شکم پر | Kolokythoanthoi or stuffed Zucchini Flowers

گل کدوی شکم پر

فسولدا | Fasolada

سوپ لوبیای سفید

یمیستا | Yemista

اسپاناکوپیتا |‌Spanakopita

پای اسفناچ

تزاتزیکی | Tzatziki

ماست یونانی، خیار رنده شده و سیر

ماست یونانی، خیار رنده شده و سیر

دلماداکیا | Dolmadakia

دلماداکیا | Dolmadakia

باقلوا | Baklava

جاذبه‌های گردشگری یونان:

برای دیدن از معماری و بناهای تاریخی ،سفر به آتن ، شهری مدرن پر از جذابیت های عصر جدید و خیابان های زیبا را در اولویت قرار دهید.

یونان جزیره‌های بیشماری دارد.

جزیره گیاروس در یونان، سال‌ها قبل یک اردوگاه کار اجباری و زندان بوده است و یکی از جزایری ست که می‌توان از آن برای غواصی استفاده کرد.

آتن پایتخت یونان یکی از قدیمی‌ترین شهرها در طول تاریخ است که قدمت آن به حدود ۳۰۰۰ سال قبل باز می‌گردد.

محله «اومانیا» یکی از زیباترین نقاط آتن است که سفر به آن گران نیست.

اگر مشتاق خرید در آتن باشید، میتوانید از بازار «Pandrossou» دیدن کنید.

آب های زیبای مدیترانه

نقاط دیدنی در آتن بسیار زیاد است، میدان «سینتاگما» یکی از میدان های معروف دنیاست که جشن های زیادی در آن برگزار می شود. بازدید جذابیت هایی از جمله هتل قدیمی شهر و پارلمان کشور را در این میدان نباید از دست داد.

علاوه بر آکروپلیس، محله پلاکا، دماغه سونیون، معبد پوزایدون، ساحل آلیمو و منطقه پاتیسیون ،آب های درخشان مدیترانه، آفتاب ملایم، شن های سفید و آرامش بی نظیر را هم نباید از دست داد.

در سفر به یونان از دست ندید:

آکروپولیس

آکروپولیس

بنایی باشکوه و دیدنی برای دیدن شکوه تاریخ یونان و آتن

نماد آتن ، یونان و غرب که سه معبد باشکوه متعلق به 5 قرن قبل از میلاد، از ویژگی های برجسته آن به شمار می روند.

مانند معبد پارتنون با 58 ستون، سنگفرش زیبا و کتیبه

جزایر یونان از کرت و سانتورینی (Santorini) تا کورفو (Corfu) از بهترین و زیباترین جزایر دنیا هستند.

دشت المپیا

جایی که بازی‌های مشهور المپیک آغاز شده‌اند

غار ملیسانی (Melissani Cave)

غار ملیسانی (Melissani Cave)

کوه المپیوس (Mount Olympus)

مامن خدایان دنیای باستان به اعتقاد یونانیان

یونانیان معتقدند که خدایان از کوه المپوس بر زندگی مردگان نظارت می‌کنند.

جزیره‌ی سانتورینی (Santorini)

جزیره‌ی سانتورینی (Santorini)

سانتورینی یکی از زیباترین و دیدنی‌ترین جزایر یونان است.

مناظر شگفت‌انگیز ساحلی ، کمپ‌های ساحلی و شنا در سواحل شنی آتشفشان سیاه ، غواصی اسکوبا و مکان تاریخی آکروتیری را در این جزیره از جذابیت های گردشگری آن است.

قیمت‌ها درسانتورینی در مقایسه با سایر جزایر یونان مقرون به صرفه‌تر است.

معبد زئوس (Temple of Olympian Zeus)

معبد زئوس (Temple of Olympian Zeus)

گالری ملی هنر

سواحل آتن

سواحل آتن

موزه ملی باستان شناسی

کرامیکوس kerameikos

میدان سینتاگما syntagma

پارتنون parthenon

پارتنون parthenon

اِرختئون erechtheion

اِرختئون erechtheion

موزه آکروپولیس acropolis

یکی از پر بازدید ترین جاذبه های گردشگری در آتن

یافته های باستانی آکروپولیس مثل “مجسمه مردی جوان که یک گوساله بر دوش می کشد” و “مجسمه چهره زنان باستان” در این موزه به چشم میخورد.

میکونوس Mykonos

جزیره‌ی میکونوس یکی از گرانترین جزیره های یونان برای توریست هاست.

این جزیره یکی از باشکوه ترین جزایر گردشگری یونان به شمار می رود. این شهر به خاطر رستورانهای غذای دریایی خوب و سالن های موسیقی زنده و سواحل شنی متعدد محبوبیت دارد.

شهر دلفی Delphi

شهر دلفی Delphi

در 180 کیلومتری شمال غربی آتن ،یکی از میراث جهانی یونسکو و بر روی دامنه کوه پارناسوس واقع شده است..

مکانی مقدس برای پرستش آپولو (خدای نور، موسیقی، و شفا) موزه ،معابد متعدد، سالن تئاتر و استادیوم از جاهای دیدنی دلفی هستند.

معبد آپولو

صومعه متورا Meteora Monasteries

یکی از جاذبه های عجیب و دیدنی یونان، صومعه های متورا است . شش تا از این صومعه ها در فهرست آثار جهانی یونسکو آمده است.

شهر رودز rhodes

شهر رودز یکی از میراث جهانی یونسکو و یکی از بهترین جاهای دیدنی یونان به شمار می رود..

جزیره ای که در خیابان های آن خالی از ماشین است و باید پیاده به گشت و گذار بپردازید.

این جزیره با دروازه ها و برج ها ،شهر ساحلی زیبا در دامنه کوه دیدنی است..

شهر کورفو corfu

شهر کورفو corfu

در سواحل غرب سرزمین یونان یکی از پربازدید ترین جاذبه های گردشگری کشور یونان است.

دو قلعه متعلق به قرن 16 ، پیاده رو های رمانتیک این شهر با کافه های قدیمی ، قایق های بادبانی در دریای ایونی و تورهای گردشگری با قایق از جاذبه های گردشگری این شهر است.

پارک ملی ساماریا جورج samaria gorge

در جزیره کرت و بهترین جاذبه تفریحی یونان برای دوستداران طبیعت است.. که 16 کیلومتر طول دارد..

نافپلیو nafplio

یک شهر بدون ماشین پر از عمارت های نئو کلاسیک و کلیساهای معتبر

زاگوروهوریا zagorohoria

زاگوروهوریا zagorohoria

عمیق ترین دره دنیا در زاگوری یونان

در شمال غرب یونان، به خاطر مناظر چشمگیر و خیره کننده معروف است. از تفریحات این منطقه می توان به دوچرخه سواری در کوهستان، پرش از ارتفاع، دره نوردی ، قایق سواری و ... اشاره کرد..

تسالونیکی thessaloniki

دومین شهر بزرگ کشور یونان بعد از آتن به شمار می رود.. به دلیل نزدیکی به بلغارستان و ترکیه همیشه مهد فرهنگ ها و ادیان مختلف بوده است.. کلیساهای بیزانس ، چندین بنای تاریخی رومی از جمله طاق نصرت گالریوس و موزه بیزانس از جمله دیدنیهای تسالونیکی یونان می باشند..

آگورا Agora

آگورا Agora

سقراط فلسفه‌اش را در میدانگاه آگورا برای مردم تشریح می‌کرده است

باغ ملی آتن international garden

استادیوم پاناتنایکوس panathinaikos stadium athens

استادیوم پاناتنایکوس

کالیمارمارو تنها استادیوم دنیاست که آن را تماماً با سنگ مرمر سفید ساخته‌اند

منطقه پلاکا greece plaka

منطقه پلاکا greece plaka

دهکده‌ای تاریخی در مرکز آتن پر از کلیساهای قدیمی و بناهای نئوکلاسیک

از سفر به یونان لذت ببرید!


طبیعت گردی . گرجستان

جاذبه های گردشگری گرجستان

کشوری در منطقه قفقاز که از غرب با دریای سیاه، از شمال با روسیه، از جنوب با ترکیه ، ارمنستان و جمهوری آذربایجان ، هم‌مرز است.

پایتخت آن شهر تفلیس و مساحت گرجستان ۶۹٬۷۰۰ کیلومترمربع است.

جاذبه های گردشگری گرجستان

عوامل زیادی گرجستان را به یکی از مقاصد جذاب گردشگری به خصوص برای ایرانیان تبدیل کرده است ، عواملی از جمله کلیساهایی که زیاد میبینید و دیدنی هستند،شهرهای تاریخی گرجستان، صومعه‌ها ، کوه‌های بلند و زیبا، غذاهای متنوع و خوشمزه .

اغلب مردم گرجستان مسیحی ارتدکس هستند. گرجی‌ها به زبان گرجی که زبان رسمی گرجستان است سخن میگویند.

واحد پول:

لاری ( (GEL

آب و هوا:

گرجستان در سواحل دریای سیاه واقع شده و مرز بین اروپا و آسیا را تشکیل می‌دهد. و آب و هوای این کشور تابعی از این شرایط است.

توده‌های هوای اشباع شده از سمت دریای سیاه از سمت غرب در گرجستان غربی باعث بارندگی می‌شود.

بهترین زمان سفر به گرجستان:

گرجستان یک کشور چهارفصل است. به ندرت میتوان فصل پراز گردشگر و کم ‌گردشگر گرجستان سراغ گرفت .

با توجه به آب و هوای متنوع جغرافیایی ، در تمام طول سال می‌توان به این کشور سفر کرد.

با توجه به بارندگی ها در ماه های آخر فصل بهار ،فصل بهار یعنی از ماه مارس تا مه، بهترین زمان است برای سفر به گرجستان . بهار در گرجستان، هوا نه زیاد گرم است و نه خیلی سرد .

اما پاییز گرجستان نیز یعنی از ماه سپتامبر تا نوامبر بسیار زیبا و دیدنی است.

هزینه غذا در گرجستان:

جاذبه های گردشگری گرجستان

میتوان با پرداخت 19 لاری در رستوران‌های معمولی در وعده‌ی ناهار غذا خورد . و برای فست فودها مثل مک دونالد در حدود ۱۱ لاری .

حمل و نقل عمومی:

برای رفت و آمد بین شهرها، می‌توان از قطار و مینی‌بوس‌های marshrutka استفاده کرد.

البته برای کاهش هزینه‌های سفر می‌توان وسایل حمل و نقل اختصاصی کرایه کرد. هزینه‌ی مینی‌بوس‌ها برای سفرهای داخل شهری کمتر از ۷ لاری و برای سفرهای بین شهری بین ۱۰ تا ۲۵ لاری می باشد.

تاریخ گرجستان :

تاریخ گرجستان

این کشور در طول تاریخ تحت کنترل امپراتوری های مختلفی بوده است. از جمله این کشور بخشی از شاهنشاهی مادها، هخامنشیان ساسانیان و صفویه محسوب می گردیده که بعدها طی معاهده ای واگذار گردیده.جشنواره ها:

از مهم ترین جشن های گرجی ها :

جشن سال نو میلادی ست (که از 15 دسامبر تا 15 ژانویه برگزار میشود)

جشن علیلو که 15 روز پس از سال نو است

کارناوال سنتی

رقص با لباس های محلی به صورت دست جمعی

جشن عید پاک که پیش از سال نو برگزار میشود،

جشن برکت خواهی و تخم مرغ رنگ کنی که همزمان با عید نوروز ایرانیان است .

جشن گل رز

جشن نوروز

رقص با لباس های محلی به صورت دست جمعی

فستیوال موسیقی

فستیوال موسیقی

فستیوال موسیقی الکترونیک گرجستان (Georgian Electronic Music Festival) از جشنواره ها ی بزرگ و محبوب گرجستان است که از تاریخ 14 جولای تا 14 آگوست (25 تیرماه تا 25 مردادماه)در شهر ساحلی آناکلیا (Anaklia) در گرجستان برگزار میشود.

فستیوال رنگ

فستیوال رنگ

جشن روز تفلیس

فستیوال پنیر

رژیم غذایی:

مردم این کشور به استفاده زیاد از گوشت در غذا تمایل دارند،

یکی از بهترین موقعیت ها برای تماشای مجموعه ی کاملی از غذاها و نوشیدنی های گرجستان، ضیافت های سنتی است که معمولا در زمان اعیاد برگزار می شوند.

تاثیر آشپزی کشورهای اروپایی و خاورمیانه به وضوح در غذاهای گرجستان قابل مشاهده است؛ غذاهایی که با ذائقه‌ی ایرانیان هم کاملا تطابق دارد.

غذاهای لذیذ گرجستان

چاکاپولی

چاکاپولی از خورشت های محبوب گرجی هاست که طرفداران زیادی در گرجستان دارد.

چاکاپولی با گوشت بره یا گوساله به همراه سس گوجه سبز، برگ ترخون، فلفل سبز، سیر و مخلوطی از سبزی های تازه طبخ می شود.

لوبیو

لوبیو

لوبیا له شده با سیر، گردو، پیاز، و گشنیز و ادویه مخلوط میشه که هم داغ و هم سرد سرو میشه.

آجارولی

که لذیذ و پرطرفدار است

متسوادی

متسوادی

یا همان ششلیک پرمصرف و محبوب در میان گرجی ها.

گوشت را که از قبل در مواد مختلفی از قبیل سرکه و میوه‌های ترش خوابانیده اند،به سیخ می‌کشند و روی آتش کباب می‌کنند.

شکمرولی

برش های مرغ سرخ شده که با سس سیر و شیر آغشته شده.

خینکالی

خینکالی

خینکالی پس از خاچاپوری ، معروفترین غذای گرجی ست. خینکالی ، خمیرهای بقچه مانندی است که در وسطش گوشت وجود دارد.

چاخخبیلی

نوعی خورشت گرجی و یکی از غذاهای سنتی این کشور.

که ترکیب خوشمزه ای از سوپ گوشت گاو، خورشت مرغ و سبزیجات تازه است.

نقاط گردشگری گرجستان:

حمام سولفور

حمام سولفور

کلیسای متخی Metekhi Cathedral

موزه ملی گرجستان

موزه ملی گرجستان

در این موزه گردشگران میتوانند آثار نفیسی ساخت ایران همچون تابلوهای نقاشی دوره قاجار، قرآن های قدیمی، تابلوهای نقاشی روی شیشه، فرش ها و پارچه های دست باف و نفیس، قطعه کاشی هایی با طرح های اسلامی و ظروف شیشه ای و سنگی

یادبود شاه وختانگ

شهر سنگی اوپلیستیخه

این شهر بزرگترین شهر سنگی دنیا می باشد که در لغت به معنی معبد یا قلعه خدایان است. این مکان در حدود ۱۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح بنا شده است.

پل صلح

پل صلح

در امتداد ۱۵۰ متری رودخانه کورا برای اتصال تفلیس قدیم و تفلیس جدید به وجود آمده بوده.

دریاچه لیسی (Lisi Lake)

در شمال غربی شهر تفلیس قرار گرفته است

پارک آبی (Aqua Park)

پارک آبی (Aqua Park)

کلیسای صخره ای گرجستان

در غرب گرجستان و در نزدیکی شهر چیاتورا واقع شده است که برخی آن را پلکان بهشت نامیده اند.

پارک ریکه

پارک ریکه

کلیسای جامع تثلیث

باغ گیاه شناسی

کوه مقدس

پارک دلفینها

پارک دلفین ها

تله کابین آرگو

تندیس مدیا شاهزاده گرجی

تندیس مدیا شاهزاده گرجی

این تندیس مدیا در وسط میدان اروپا قرار گرفته .مدیا که یکی از شاهزاده های گرجی بوده است نماد زنی ست که گرجستان را به اروپا نزدیک می سازد


طبیعت گردی . قبرس

جاذبه های گردشگری قبرس

تاریخ و فرهنگ غنی هزاران ساله ، مردمانی خونگرم ، مناظر چشم نواز و دیدنی کوهستانی و ساحلی ،تفریحات متنوع ،بافت ،کلیساهای و شهرهای قدیمی و از جذابیت هایی ست که روز به روز به تعداد گردشگران قبرس می افزاید.

جمهوری قِبرِس در شرق دریای مدیترانه است که به قبرس شمالی (بخش ترک‌نشین) و قسمت یونانی‌نشین قبرس تقسیم می‌شود .

یکی از جذابیت های قبرس برای دوست داران و علاقمندان به طبیعت میتواند آب و هوای معتدل و طبیعت زیبا و چشمگیر است.

امکان تفریحات و ورزش های آبی، غواصی ، موج سواری ، اسکی و پیاده روی در دره ها و کوهستان های سرسبز چیزی ست که در قبرس نباید از دست داد.

پایتخت: نیکوزیا

زبان رسمی

یونانی (یونانی نشین)

ترکی استانبولی (بخش ترک نشین)

واحد پول:

یورو

شهرهای مهم قبرس:

نیکوزیا

پایتخت سیاسی قبرس.

شهری که مراکز اصلی دولتی قبرس در آن قرار دارند. که به خاطر دور بودن از دریا، کمتر مورد توجه گردشگران قرار می گیرد

شهری ست تقسیم شده به دو منطقه مدرن و قدیمی با خیابان های سنگ فروش شده و کافه ها .

شهر لارناکا

شهر لارناکا

فرودگاه اصلی قبرس در این شهر و در کنار دریا واقع شده است. شهر لارناکا یک شهر توریستی و مقصد اصلی گردشگران ایرانی است .

شهر آیاناپا به فاصله ۳۰ کیلومتری شهر لارناکا قراردارد که شهرتی جهانی دارد و منطقه ای توریست پذیر و عمدتا پذیرای گردشگران اروپایی است.

شهر ساحلی لیماسول

شهر ساحلی لیماسول

شهری با سواحل و دهکده های زیبا پذیرای گردشگران .

مرکز اصلی تجاری و اقتصادی قبرس ، بزرگترین شهر قبرس و بعد از لارناکا، دومین مرکز اجتماع ایرانیان .

منطقه کوهستانی و دیدنی ترودوس در نزدیکی لیماسول قرار دارد با جنگلهای بکر.

شهر ساحلی پافوس:

در غرب قبرس واقع شده و شهری توریستی است.

آب و هوا

قبرس داراي آب و هواي معتدل مديترانه ای است با تابستانهاي گرم و خشك و زمستانهاي معتدل .

در تابستان دمای هوا بالاست اما نسیم‌ دریایی در نواحی ساحلی آب و هوای مطبوعی به دنبال دارد .

حمل و نقل :

اتوبوس برای رفت و آمد شهری و بین شهری

تاکسی برای رفت و آمد داخل شهری

تاکسی های بین شهری گروهی ارزان قیمت است

قبرس راه آهن ندارد

اتوبوس های شهری و بین شهری از ساعت 7:30 الی 17 تردد می کنند.

اتوبوس ،ارزان‌ترین وسیله‌ی حمل و نقل عمومی در قبرس است

هزینه ی اتوبوس های شهری و بین شهری خصوصی کمی بیشتر از اتوبوس های عادی می باشد

غذا در قبرس:

یکی از مهم ترین جذابیت های قبرس برای گردشگران غذاهای لذیذ و محلی این کشور است.

آشپزی این منطقه تحت تاثیر آشپزی ترکیه، یونان و خاورمیانه است و با ذائقه‌ی ایرانی‌ها کاملا تناسب دارد.

غذاهایی که در قبرس نباید از دست بدهید:

کالاماری

کالاماری

Horiatiki Salata: سالاد یونانی

حموص (Hummus)

تاهینی یا ارده

تاهینی یا ارده

دیپ پنیری

Kleftiko گوشت بره

Kleftiko گوشت بره

Stifado: خوراک سنتی

کباب

موساکا (Moussaka)

موساکا (Moussaka)

بهترین زمان برای سفر

فصل بهار بهترین زمان برای سفر به قبرس به عنوان توریست و علاقه‌مند به طبیعت است.

در این فصل هوای ملایم ، ارتفاعات سرسبز،گل های وحشی و رودخانه‌ها و سدهای پرآب را خواهید دید.

جاذبه‌های گردشگری:

کوریون باستان

قلعه‌ی باستانی سنت هیلاریون

قلعه‌ی باستانی سنت هیلاریون

شهر لارناکا

شبه جزیره‌ی کارپاز

شبه جزیره‌ی کارپاز

خرابه های باستانی سالامیس

قلعه‌ی کُلوسی

خانه‌ی دیونیسوس

موزه‌ی قبرس

موزه‌ی قبرس

ساحل نیسی

ساحل نیسی

کاروانسرای زیبای بویوک

منطقه بِلاپایس

قلعه‌ی بوفاوِنتو

پافوس

شهر لیماسول

شهر لیماسول

کوه‌های تِرودُس

کوه‌های تِرودُس

پِروتاراس

آکاماس پنینسولا

منطقه کِیپ گِرِکو

شهر گیرنه

سوغات قبرس چیست :

قهوه سنتی

قهوه سنتی

نقره جات و جواهرات

روغن زیتون

روغن زیتون

صابون

صابون قبرسی

شیرینی

از سفر به قبرس لذت ببرید!


طبیعت گردی . سوئیس

جاذبه های گردشگری سوئیس

جاذبه های گردشگری سوئیس

کشوری در اروپای غربی که از شمال با آلمان، از شرق با اتریش ، از جنوب با ایتالیا و از غرب با فرانسه همسایه می باشد و مرز مشترک دارد.

نیمه جنوبی سوئیس را کوه های آلپ اشغال کرده اند و این کشور به داشتن بهترین پیست های اسکی شهرت پیدا کرده است.

این کشور ۷٫۵ میلیون نفر جمعیت دارد و از ۲۶ ایالت تشکیل شده‌است که «کانتون» خوانده می‌شوند.

زیبا ترین و مشهورترین پیست اسکی جهانی در کشور سوئیس واقع شده‌است.

برای تجربه ی لذت قایق سواری و بهترین زمین های گلف اروپا حتماً باید سوئیس را انتخاب کرد.

پایتخت سوئیس شهر برن است و دو شهر ژنو و زوریخ قطب های اقتصادی این کشور هستند. سوئیس همچنین یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است .

سوئیس به سابقه ی طولانی بی‌طرف بودن در مناسبات جهانی شهرت دارد.

دین اکثر مردم کشور سوئیس مسیحیت است.

کشور سوئیس به خاطر پنیرهایش ، سیستم بانکداری، ساعت سازی و کوهستان‌هایش معروف است.

بانکداری یکی از مهم‌ترین بخش‌های اقتصادی این کشور و دیگر بخش مهم اقتصادی سوئیس صنعت توریسم و گردشگری ست. ژنو و زوریخ بیشتر از شهرهای دیگر سوئیس گردشگرپذیرند. و همچنین کوهستان‌های این کشور که نزدیک به هفتاد درصد این سرزمین را پوشانده برای ورزش‌های برفی گردشگران زیادی را به خود جذب میکند.

نام رسمی :

کنفدراسیون سوئیس Confederation Helvetica

پایتخت :

برن

واحد پول رسمی: فرانک سوئیس

آب و هوا:

از منطقه‌ای به منطقه‌ی دیگر آب و هوا در سوئیس متفاوت است. اما غالباً آب و هوایی معتدل به همراه تابستان‌های گرم و مرطوب و زمستان‌های سرد و برفی دارد.

سوئیس و جاذبه های زیبایش برای گردشگران:

سوئیس یکی از زیباترین کشورهای دنیا و از گران‌ترین مقصدهای گردشگری دنیا به شمار میرود.

از جمله جاذبه های گردشگری سوئیس دریاچه‌های زیبا، کوه‌های کوهستان آلپ پوشیده از برف، شهرهای تاریخی و برج و باروهای قرون وسطایی، مزارع سرسبز، ، شکلات‌هایی با طعم های فراموش نشدنی را میتوان نام برد که ارزش سفر به سوییس را دوچندان میکند.

زبان رسمی:

کشوری چند زبانه است که 4 زبان رسمی دارد :

آلمانی

فرانسوی

ایتالیایی

رومانش

بهترین زمانی که برای سفر به سوئیس باید انتخاب کنید:

تجربه ی بهترین آب‌و‌هوای سوئیس در فصل تابستان است.

در تمام طول سال میتوان شاهد برگزاری فستیوال‌های مختلفی در این کشور بود.

فستیوال های سوئیس را از دست ندهید!

کارناوال بهاره‌ی Fasnacht

کارناوال بهاره‌ی Fasnacht

حمل و نقل عمومی

اتوبوس‌های داخلی در شهرها و سرویس Uber که در شهرهای بازل، ژنو و زوریخ میتوان استفاده کرد.

قطارهای بین شهری در سوییس هزینه‌ی زیادی دارند و سیستم اتوبوسرانی گسترده برای سفرهای بین شهری در سوییس وجود ندارد.

غذاهای سوئیسی که نباید از دست داد!

فاندوی پنیر :پنیر آب شده

فاندوی پنیر :پنیر آب شده

رُستی : خوراک سیب زمینی

بیرچر موسلی : صبحانه سوئیسی از غلات

بیرچر موسلی

ریزوتوی زعفران

نان زاپف | Zopf

نان زاپف | Zopf

بِرنر : طیفی از گوشت و سوسیس

اقتصاد سوئیس در زمره با‌ثبات‌ترین اقتصادهای دنیا به شمار میرود

این جاذبه‌های گردشگری در سوئیس رو نباید از دست بدید!

ماترهورن و اسکی (Matterhorn)

در برن، پایتخت این کشور،میتوان از بخش تاریخی و تماشای مناظر ساختمان های قدیمی و بافت قدیمی ،سنگفرش خیابان ها و کلیساها ،پارک ها و موزه های دیدنی لذت برد.

کوه پیلاتوس (Pilatus)

کوه پیلاتوس (Pilatus)

آبشار راین

سنت گالن

سنت گالن

ناحیه ساحلی سوئیس

بِرینز (Brienz)

دریاچه لوسِرن

موزه سوئیس

موزه سوئیس

دریاچه زوریخ

کلیسای Grossmunster

شهر قدیمی برن (Bern Old Town)

قصر شیلون (Chateau de Chillon)

پارک ملی سوئیس (Swiss National Park)

دهکده ونگن (Wengen)

دهکده ونگن (Wengen)

دریاچه اوسکینِن (Lake Oeschinen)

تماشای فرهنگ روستایی در آپنزل (Appenzell)

لوسرن (Lucerne)

Interlaken

تیچینو (Ticino)

دریاچه ژنو

شهرهای دیدنی سوئیس:

زوریخ (‏Zurich)‏‏‏

بزرگترین شهر سوئیس، معروف به بهترین شهر دنیا از نظر کیفیت زندگی و گرانقیمت ترین شهر جهان

زرمات (‏Zermatt)

زرمات (‏Zermatt)

مشهورترین مقصد گردشگری در سوئیس

اینترلاکن (‏Interlaken‏)

ژنو (Geneva)

ژنو (Geneva)

شهر بین المللی ژنو دومین شهر پرجمعیت سوئیس و از گران ترین شهرهای اروپا محسوب میشود که قرار گرفتن در کنار دریاچه ی ژنو زیبایی اش را چند برابر کرده است. مردم ژنو به زبان های فرانسوی، انگلیسی، اسپانیایی، ایتالیایی و آلمانی صحبت می کنند... در ژنو میتوانید از دفتر سازمان ملل متحد ،صلیب سرخ بینن المللی و همین طور سازمان بهداشت جهانی دیدن کنید

لوزان (‏Lausanne)‏

لوگانو (‏Lugano‏)‏‎

برن (Bern)


پایتخت کشور سوئیس

سن موریتز (‏St.Moritz‏)

سن موریتز (‏St.Moritz‏)

دیدنی و جذاب و مشهور به مهد گردشگری در کوهستان آلپ .

بازل

یکی از توریستی ترین مقاصد کشور سوئیس


طبیعت گردی . ترکیه

جاذبه های گردشگری ترکیه

جمهوری ترکیه یک کشور کوهستانی ، نسبتا پر باران ، یکی از مقاصد توریستی پرطرفدار و یک کشور با مقصدهای گردشگری بسیار زیاد دنیا است.

بخش بزرگ کشور یعنی آناتولی در جنوب غرب آسیا و خاورمیانه واقع شده است .

ترکیه از شرق با ایران، جمهوری آذربایجان ، ارمنستان، و گرجستان؛ از جنوب با عراق و سوریه و دریای مدیترانه ؛ از شمال با دریای سیاه، بلغارستان و یونان از غرب با دو دریای مرمر و اژه هم مرز است.

زبان رسمی :

ترکی (ترکی استانبولی)

زبان بیشتر مردم در ترکیه ترکی است

زبانهای رایج در میان گروه های قومی : زبانهای کردی، ترکی آذربایجانی .

پایتخت : آنکارا

آب و هوا :

زمستان های معتدل و تابستان های گرم در نواحی همجوار با مدیترانه مانند ازمیر (آب و هوای معتدل)

هوایی مایل به سردسیر،زمستان های سرد و تابستان های شدیداً گرم در شهرهای ناحیه مرمره مانند استانبول

شهر های مهم ترکیه:

آنکارا : دومین شهر بزرگ

استانبول : بزرگترین شهر ترکیه

ازمیر سومین شهر بزرگ ترکیه

آنتالیا تفریحگاه های ساحلی

آنتالیا تفریحگاه های ساحلی

بورسا شهر صنعتی

دنیزلی

دنیزلی

مارماریس شهری بندری که در سواحل مدیترانه قرار دارد

وان : شهر تاریخی

وان : شهر تاریخی

بودروم شهر ساحلی

هزینه ها در سفر به ترکیه:

برای خوردن غذاهای ارزان و سنتی ترکیه و کم کردن هزینه سفرتان میتوانید از رستوران‌هایی که مردم محلی بیشتر به آن‌ها تمایل دارند استفاده کنید.

سه وعده غذا تقریباً با قیمتی کمتر از ۲۰ لیر

چون ترکیه از نظر حمل و نقل جزو گران‌ترین کشورها محسوب می‌شود اتوبوس میتواند گزینه ی ارزان تری برای حمل و نقل در این کشور باشد.

ایستگاه‌های مکرر برای توقف، تلویزیون، چای، قهوه و داشتن صندلی‌های راحت ویژگی های مثبت سیستم اتوبوسرانی ترکیه هستند.

بهترین زمان سفر به ترکیه

ترکیه به طور کلی تابستان‌هایی گرم و زمستان‌هایی سرد دارد همراه با بارش برف .

بهار (ماه‌های آوریل – می) و پاییز (سپتامبر – اواسط نوامبر) به علت آب و هوای خوب و مطلوب بهترین زمان‌های سفر به شهرهای ترکیه است .

فستیوال و اتفاقات خوب در ترکیه:

فستیوال فیلم دراستانبول

فستیوال فیلم دراستانبول

یکی از بزرگترین و قدیمی‌ترین فستیوال‌های استانبول که هر ساله در ماه آوریل برگزار میشود.

فستیوال موسیقی

فستیوال موسیقی

فستیوال مجسمه‌های شنی

فستیوال موسیقی کلاسیک

روز جمهوری

روز جمهوری

۲۳ اکتبر روز جمهوری در این کشور است که با برگزاری جشن‌ها و مراسم های مختلفی در استادیوم‌ها و سطح خیابان‌ها مانند آتش بازی جشن گرفته می‌شود.

رقص محلی ترکیه

رقص محلی ترکیه

سوغات ترکیه:

چشم زخم

شیرینی راحت‌الحلقوم

شیرینی راحت‌الحلقوم

فرش

ظروف مسی

استانبول از مراکز فرهنگی، اقتصادی و توریستی در ترکیه است.

برخی از سوغاتی های مشهور ترکیه:

هنرهای دستی، قالیچه، زیورآلات

پارچه دستبافت، رومیزی، بافتنی و پرده.

پارچه‌های ترک، پوشاک چرم، سوزن دوزی، بافتنی، زیورآلات نقره

صنایع دستی، ادویه جات، ظروف سفالی، مجسمه‌های گچی

عتیقه جات، زیورآلات، چرم، سنگ‌هایی گرانبها و قالیچه‌های ترکی

باقلوا، چای سیب، ادویه، جواهرات، کیف، کفش، پوشاک

غذاهای ترکی:

دونرکباب

کوفته ترکی

نان سیمیت

نان سیمیت

کوکورچ Kokorec

بالیک اِکمِک Balik Ekmek

بالیک اِکمِک Balik Ekmek

لهمجون Lahmacun

میدیه دولمه

میدیه دولمه

کومپیر

بورِک

اسکندر کباب

اسکندر کباب

آدانا کباب

آدانا کباب

مانتی

باقلوا

دلمه

جاذبه های گردشگری ترکیه:

آمفی تئاتر آسپندوس

آمفی تئاتر آسپندوس

کاخ توپکاپی

کاخ توپکاپی

بازار بزرگ استانبول

میدان تکسیم

میدان تکسیم

برج گالاتا

کلیسای چورا

کلیسای چورا

دودکش های گورمه

غار بلدیبی

پارک آبی آکوالند آنتالیا

قلعه رومی حصار

قلعه رومی حصار

صومعه سومِلا

قایق سواری در سواحل مدیترانه

قایق سواری در سواحل مدیترانه

بنای اِفِسوس

موزه مولانا

کاله ایچی شهر قدیمی آنتالیا و بندرگاهش

کاله ایچی شهر قدیمی آنتالیا

از سفر به ترکیه لذت ببرید!


طبیعت گردی . ایتالیا

جاذبه های گردشگری ایتالیا

یکی از کشورهایی که به دلیل جاذبه های دیدنی و منحصر به فردش علاقه مندان و دوست داران زیادی (مخصوصاً ایرانی ها) دارد ایتالیاست.

ایتالیا و جاذبه های گردشگری اش :

ایتالیا کشوری توسعه‌یافته در جنوب قاره اروپا است که پایتخت آن شهر رم است. ایتالیا از شبه‌جزیره ایتالیا و دو جزیره سیسیل و ساردِنی در دریای مدیترانه تشکیل شده‌است و جزو گروه هشت به‌شمار می‌آید.

ایتالیا مهد هنر و فرهنگ بسیاری از کشورهای اروپایی و دوره رنسانس در اروپاست.

رم پایتخت ایتالیا، مرکز تمدن دنیای غرب و مذهب کاتولیک در جهان است.

واحد پول

واحد پول ایتالیا یورو است.

جمعیت :

جمعیت این کشور ۶۰ میلیون و ششصد هزار نفر است که ۹۱٫۶ درصد مردم آن مذهب مسیحیت دارند.

آب و هوا :

ایتالیا پنجمین کشور پرجمعیت اروپا و بیست و سومین کشور پرجمعیت دنیا ست. آب‌وهوای معتدل ، مدیترانه‌ای فصلی دارد، درسراسر تابستان گرم است وآب‌وهوای مناطق ساحلی آن با شرایط هوایی کوهستان‌های داخلی تفاوت زیادی دارد.

در مناطق شمالی به دلیل وجود رشته‌کوه آلپ سرد معمولاً با برف و باران همراه است و در شهر رم و مناطق جنوبی خشکتر و در کل کشوری تقریباً گرم است.

دمای همه‌ی مناطق درماه می (۱۱ اردیبهشت تا ۱۰ خرداد) معمولاً به بالاترین حد خود می‌رسد و اغلب این شرایط تا اکتبر (۹ مهر) ادامه خواهد داشت.در زمستان میانگین دما در این مناطق به ۱۰ درجه سانتی‌گراد می‌رسد.

زبان رسمی :

اتوبوس‌های محلی در روستاهای کوچک و نواحی حاشیه‌ای، تقریبا همیشه تردد می‌کنند و امکان رفت و آمد به شهرهای بزرگ تر را فراهم میکنند ولی برنامه زمان ‌بندی اتوبوس ها محدود است .

اتوبوس‌ هایی مانند خطوط سایس اتولاینی و خط سیتابوس در مکان هایی مانند سیسیل به چندین منطقه سرویس دهی میکنند.

شاید بتوان گفت قطار بهترین گزینه برای حمل و نقل در ایتالیا است.

بازدید از جاذبه‎های گردشگری نیز نوعی هزینه سفر محسوب‎ می‎شود. از جمله بازدید از سواحل آمالفی، جزیره سورنتا، تماشای صخره‎ها، باغ‎های انگور، شهرهای تاریخی و ....

هزینه مسیرها :

داشتن لیستی از هتل های معروف و معتبر و امن با امکانات ویژه میتواند به آرامش خیال و سرعت و سهولت مکانی برای اقامت در ایتالیا کمک کند :

که :

هتل ایتالیا

هتل بسلو آلف لاکساری

هتل سانتا ماریا

هتل گراند ات دی میلان

هتل یونا رما

هتل آرس

هتل دی راسی

هتل دانیلی

دماس آونتینا

دیانا روف گاردن

هتل ویلا لیانا

هتل اوستا – گراپپو مینی برخی از آنها هستند.

مراکز خرید در ایتالیا:

جاذبه های گردشگری ایتالیا

۴ مرکز خرید معتبر در ایتالیا که اغلب گردشگران برای خرید در ایتالیا استفاده میکنند :

فروشگاه coin و فروشگاه Giovanna Zanella Caeghera در ونیز

مجموعه فروشگاه و مرکز خرید COIN وفروشگاه و بوتیک Veneta در رم

بهترین زمان سفر:

بهترین زمان برای سفر به ایتالیامی تواند از آوریل تا ژوئن (از ۱۲ فروردین تا ۹ تیر) و اواسط سپتامبر تا اکتبر (از ۲۴شهریور تا ۹ آبان) باشد. در این فاصله‌ی زمانی میتوان از دمای هوای مطبوع و جاذبه های روستایی استفاده کرد .

از جولای تا اوایل سپتامبر (از ۱۰ تیر تا اواسط شهریور) تعطیلات ایتالیا شروع شده و این کشور پر از بازدید‌کننده و توریست می‌شود. قیمت هتل‌ها هم در این زمان درشهر‌هایی نظیر رم و فلورانس، در می و ژوئن (از ۱۰ اردیبهشت تا ۹ تیر) معمولاً به بالاترین حد خود می‌رسند.

جاذبه های گردشگری ایتالیا :

رم، فلورانس، ونیز،میلان از جمله معروف ترین و مهم ترین مقصد های گردشگری برای بازدید کنندگان هستند. در کنار این شهرهای بزرگ و معروف، صدها مرکز شهری کوچک و متوسط که برخی از آنها پایتخت‌های باستانی با آثاری اصیل و بی نظیر می‌باشند .با تاریخ هزار ساله وجود دارند که البته کمتر شناخته شده اند و در مسیر اصلی بازدیدها قرار ندارند اما به همان اندازه شهرهای مهم ایتالیا دارای جذابیت می‌باشند.

بخاطر تنوع منطقه ای غذاهای ایتالیایی ، دسرها ،تنوع رسوم و لهجه ها ، آثار به جا مانده از گذشته، ‌آثار هنري و جاذبه های طبيعی ایتالیا تبدیل به یکی از اصلی‌ترین قطبهای توریسم بین‌المللی شده‌است. از دیگر عوامل پیشرفت صنعت توریسم در ایتالیا نزدیکی این کشور به کشورهای صنعتی مرکز و شمال غرب اروپا، وجود وسایل ارتباطی سریع و سطح عالی امکانات پذیرش توریست است.

جِنووا

ناپل

وِرونا

رشته کوه‌های دولومیتی

پوزیتیانو

اَترانی

پارک ملّی گرن پارادیزو

پارک ملّی گرن پارادیزو

آتشفشان اِتنا، سیسیل

آتشفشان اِتنا، سیسیل

دریاچه‌ی کومو

سیسیل

برج پیزا

برج پیزا

رم:

رم پایتخت کشور و شهر پیتزا و پاستا مد است.

رم دو خط مترو دارد. هزینه‌ی تاکسی در رم زیاد نیست.

اتوبوس‌های توریستی برای حمل و نقل شهری بهترین گزینه میتواند باشد. اتوبوس‌ها برای تمام آثار باستانی ایستگاه دارند .

ایستگاه مرکزی قطار در مرکز شهر است و به تمام آثار دیدنی شهر نزدیک است.

دیدنی‌های رم در سفر به ایتالیا:

کولوسِئوم

کولوسِئوم

بزرگترین از نوع خود در امپراتوری روم باستان بوده است که تعداد ردیف‌های صندلی آن به تعداد پنجاه هزار و دارای ۸۰ در ورودی می رسد.

فواره تروی

پله های اسپانیا

معبد پانتِئون

معبد پانتِئون

یکی از پر اهمیت ترین ساختمانها در تاریخ معماری است.

واتیکان

واتیکان

مرکز مذهبی کاتولیکهای جهان در دل شهر است.

میدان سن پیترو

میدان سن پیترو

موزه واتیکان

میدان اسپانیا

میدان اسپانیا

میدان ناوونا و آبشار چهار رودخانه

فروم (محل اجتماع عموم ) رومی

فروم (محل اجتماع عموم ) رومی

قصر سنت آنجلو

میدان ونیز

موزه کاپیتولینه

پالاتینه و موزه پالاتینو

دامیانوی مقدس

دامیانوی مقدس

بازارهای ترایانو

کلیسای سن کلمنته

ونیز:

از دیدنی های ونیز که شهر روی آب نامیده میشود و منحصر به فرد ترین شهر دنیا به شمار میرود میدان سن مارکو محل دفن مارکوپولو است.شهر ونیز جزیره‌های کوچکی است که خشکی‌ها به وسیله کانال‌ها از هم جدا شده‌اند و رفت و آمد و حمل و نقل در شهر به وسیله قایق صورت می‌گیرد .

ونیز

ونیز شهر جشنواره‌ها و کارناوال‌ها و شهری‌ است با کوچه پس‌کوچه‌های باریک و تودرتو

ورودی موزه‌ها و گالری‌ها نسبتا گران‌ است. برای گشتن در شهر و آبراه‌های بزرگ و کوچک شهر میتوانید از گوندولا و راهنمایش استفاده کنید که البته هزینه باید بپردازید.

در ونیز از پاستا و پیتزاها و از لازانیا و غذاهای دریایی‌ بی نظیرش غفلت نکنید.

مکان های دیدنی ونیز:

میدان سنت مارک (St. Mark's Square)

میدان سنت مارک

پل افسوس ها (Bridge of Sighs)

گراند کانال (Grand Canal)

کلیسای سنت مارک (St. Mark's Basilica)

کلیسای سنت مارک (St. Mark's Basilica)

کاخ دوج ها (Doge's Palace)

پل ریالتو (Rialto Bridge)

سانتا ماریا دلا سالوت (Santa Maria della Salute)

سانتا ماریا دلا سالوت (Santa Maria della Salute)

آرسنال (Arsenale)

ریوا دلی اسکیاوونه (Riva Degli Schiavone)

زاتره (Zattere)

خانه طلایی (Ca' d'Oro)

مکتب بزرگ سنت مارکو (scuola Grande di San Marco)

کلیسای سن زاکاریا (Chiesa di San Zaccaria)

تئاتر ققنوس (Teatro La Fenice)

موزه تاریخ نیروی دریایی

مدونا دل اُرتو (Madonna dell'Orto)

لیدو (ساحل)

میلان:

از نظر هنری بسیار غنی و تاریخ و فرهنگی منحصر به فرد دارد و پایتخت تجارت، مد و موسیقی کشور ایتالیا محسوب میشود .

میلان شهر اعیانی‌ است، ولی تقریباَ شهر گرانی هم نیست ،متروها و اتوبوس‌ها و ترامواها در تمام شهر زیادند و شما میتوانید در هرجایی از شهر که خواستید هتل بگیرید.

میلان شهر کافه هاست و هر چهارفصل سال دیدنی ست.

فلورانس :

فلورانس

زادگاه رنسانس ایتالیا، شهر ژولیوس سزار و دانته و شهر هنر و معماری ایتالیاست.

شهری زیبا، تاریخی و خوش آب و هوا در شمال ایتالیاست که در سفر به ایتالیا از جمله جاهایی است که دیدن آن حتماً باید جزو برنامه سفر قرار گیرد.

فلورانس بهار و پاییز بسیار زیبایی دارد و زمستان‌هایش بسیار سرد نیست، ولی تابستان بسیار گرم و مرطوب باشد. رستوران‌های فلورانس حتما میتواند شما رو راضی کند.

فلورانس پر جاذبه و پر از ویژگی شهری زیباتر از میلان ، دیدنی تر از رم و غذاهایی خوشمزه تر از ونیز دارد !

میدان میکل‌آنژ

کلیسا و میدان سن لورنزو

موزه‌ی آکادمیا

قصر وچیو

میدان سینیوریا

تپه‌ی میکل‌آنژ

پل وچیو

فواره‌ی پیتون

موزه فلورانس

معروف ترین خوراکی ها وغذاهای ایتالیا:

ایتالیا به معنای واقعی کلمه، جشن بی پایان غذاهاست. غذاهای ایتالیایی در سراسر جهان معروف است. به ندرت‎ می‎توان در ایتالیا پیتزا و پاستا را در رستورانی پیدا نکرد..

از غذاهای ایتالیایی مانند فگاتو، ونزیا، ریزوتو و ...‎ غذاهایی هستند که در سطح جهان شناخته شده هستند.

و همچنین :ریزوتو که برنج پخته شده در ماهیتابه است،

آرانچینی: توپ های برنج با سس گوجه، تخم مرغ و پنیر سرخ شده است،

لازانیا (Lasagne) که از لایه‌های سه گانه پاستا ورقه‌ای ، سس مخصوص ، و پنیر پیتزا درست شده است

پولنتا: ذرت زرد که با آب مرغ یا گوشت پخته شده ،

جلاتو: بستنی ایتالیایی،

پیتزا :(Pizza) خمیر مصرف شده در ایتالیا مزه نان تافتون را دارد که ایتالیایی ها به طور سنتی پیتزا را لوله کرده و با دست می خورند.

زیتی (Ziti) نوعی پاستای لوله‌ای توخالی است که بافت نرمی دارد و به شکل لوله‌های درازی است .

Chicken Saltimbocca ترکیبی از مرغ سوخاری که یک ورق نازک گوشت گوساله روی آن قرار دارد

نان سیر (Garlic bread) نوعی نان با سیر و روغن زیتون و کره

چو پینو (Cioppino) سوپ ایتالیایی ، ترکیبی از میگو ، ماهی ، خرچنگ ، سیر و روغن زیتون و...

اسپاگتی (Spaghetti) نوعی پاستا با ریشه ایتالیایی و سیسیلی است و به عنوان یکی از غذاهای محبوب ایتالیایی شمرده می شود.

سالاد سزار (Caesar salad) کاهو به همراه سیر با فیله های مرغ تکه تکه شده به همراه آب لیمو ، نان برشته و پنیر پارمزان رنده شده و ...

و تیرامیسو: کیک ایتالیایی که با قهوه درست می شود و میتوان آن را از محبوبترین و معروفترین غذاهای ایتالیایی نام برد.

حمل و نقل :

اتوبوس‌های محلی در روستاهای کوچک و نواحی حاشیه‌ای، تقریبا همیشه تردد می‌کنند و امکان رفت و آمد به شهرهای بزرگ تر را فراهم میکنند ولی برنامه زمان ‌بندی اتوبوس ها محدود است .

اتوبوس‌ هایی مانند خطوط سایس اتولاینی و خط سیتابوس در مکان هایی مانند سیسیل به چندین منطقه سرویس دهی میکنند.

شاید بتوان گفت قطار بهترین گزینه برای حمل و نقل در ایتالیا است.

هزینه غذا در ایتالیا:

خرید غذا کمی بر هزینه سفربه ایتالیا می افزاید. برای کاهش هزینه سفر به ایتالیا میتوان از مواد غذایی خامی که در فروشگاه های مواد غذایی وجود دارد استفاده کرد و خود اقدام به طبخ غذا نمود. برای کسانی که اجباری به تهیه غذا به صورت آماده ندارند.

اکثر توریست‎ها در طول سفر خود به بازدید فلورانس، رم و ونیز(هزینه ها در شهرهای بزرگتر ایتالیا معمولا کمی گرانتر تمام میشود برای گردشگران)برای کاهش هزینه های سفر بسنده میکنند. اما سفر به شهرهای کوچکتر که آنها هم آثار تاریخی و گردشگری بسیاری دارند کمک به کاهش هزینه سفر به ایتالیا ست.‎


طبیعت گردی . آذربایجان

جاذبه های گردشگری آذربایجان

جمهوری آذربایجان

آذربایجان در جنوب با ایران در غرب با ارمنستان و ترکیه از شمال غرب با گرجستان و از شمال با روسیه همسایه است .

در این کشور سالهای اخیر تلاشهای قابل توجه‌ای برای افزایش گردشگری صورت گرفته است.

جمهوری آذربایجان در جنوب رشته کوه‌های قفقاز ، در کنار دریای خزر واقع شده‌است

در حدود دویست سال پیش کشور آذربایجان جزو خاک ایران بود که در جنگ ایران و روسیه و طی قراردادهای گلستان و ترکمنچای به روسیه ملحق شد.

آذربایجان دارای میراث فرهنگی باستانی و تاریخی زیاد و همچنین با توجه به اینکه تعداد مسلمان زیادی در این کشور زندگی میکند دارای اپرا و تئاتر میباشد.

۹۵ درصد جمعیت جمهوری آذربایجان مسلمان میباشند.

زبان رسمی :

ترکی آذربایجانی (آذری)

آب و هوا:

جمهوری آذربایجان از لحاظ آّب و هوایی بسیار متنوع است ، چندین نوع آب و هوای مختلف دارد.

تابستان‌های گرم و مرطوب و زمستان‌های خنک از مشخصه های این آب و هواست.

پايتخت و شهرهاي مهم:

باکو، گنجه سومقاییت، مینگچویر نخجوان شیروان ، شكي يولاخ ، خان كندي

برخی از شهرهای مهم آذربایجان:

باکو پایتخت، بزرگ‌ترین شهر و همچنین بندر جمهوری آذربایجان به شمار می‌رود که در ساحل غربی دریای خزر قرار گرفته است. که معماری جذاب آن از آسمان خراش های مدرن آسیایی گرفته تا سنگفرش های اروپایی همگی جذابیت آن را دو چندان کرده است.

شهر قدیم باکو

بلوار ساحلی باکو

بلوار ساحلی باکو

خط رسمي:

خط رسمي آن لاتين مي باشد .

واحد پول:

منات (AZN)

متوسط قیمت مواد غذایی:

یک وعده غذا در رستوران‌های ارزان: ۴/۸۵ دلار

هزینه حمل و نقل عمومی

بلیت (مترو، اتوبوس): ۰/۱۲ دلار

تاکسی (تعرفه عادی ): ۰/۶۱ دلار

غذا های آذربایجانی

غذای آذربایجانی ها تلفیقی از غذاهای ترکی و آسیایی است.

لایولیا کباب

پلو

اولین غذای آذری و از معروف‌ترین غذاهای باکو

کباب ، شیشلیک

دلمه و کوفته

آش ماست یا آش دوغ

دوشبارا

آبگوشت

ماهی و پنیر دودی

ماهی و پنیر دودی

شیرینی‌های آذری

شکربورا و باقلوا

جاذبه‌ها ی گردشگری:

میدان پرچم:

میدان پرچم

بزرگترین میدان باکو که پرچم کشور آذربایجان در وسط این میدان قرار گرفته است .

گشت با کشتی کروز

کشتی کروز

برج های شعله

یانار داغ (yanar dag)

یانار داغ (yanar dag)

شِکی (sheki)

کاخ شیروان‌شاهان (SHIRVANSHAHS’ PALACE)

کاخ شیروان‌شاهان (SHIRVANSHAHS’ PALACE)

قلعه دختر (THE MAIDEN TOWER)

بلوار شهر

بلوار شهر

موزه تاریخ باکو

گل فشان (MUD VOLCANOES)

گل فشان (MUD VOLCANOES)

مرکز حیدر علی‌یف (HEYDAR ALIYEV CENTER)

معبد آتشگاه (ZOROASTRIAN FIRE TEMPLE)

پارک ملی قبوستان (GOBUSTAN NATIONAL PARK)

پارک ملی قبوستان (GOBUSTAN NATIONAL PARK)

ونیز کوچک

ونیز کوچک

موزه فرش

موزه فرش

موزه ملی تاریخ آذربایجان

پارک مفاخر

پارک مفاخر

ارگ قدیمی باکو (walled city of baku )

پارک آبی دالغا بیچ باکو

پارک آبی دالغا بیچ باکو

میدان فانتن (‏Fountain Square‏)‏

خرید از پورت باکو مال

پورت باکو مال

مقبره نظامی گنجوی

مقبره نظامی گنجوی

از سفر به آذربایجان لذت ببرید!


5 مکان از عجیب ترین مکانهای دنیا!!

5 مکان از عجیب ترین مکانهای دنیا!!

جهان مملو از چیزهای عجییب و غریب است و چه کسی در حقیقت بهتر از ما قادر به دانستن آن می‌باشد؟ از فرقه غیر معمول و سنتهای خاص و مختلف، حیوانات غیر عادی و ترسناک تا خلقت انسان های عجیب و شگفت انگیز، اینها یک لیست بی پایان از عجیب ترین چیزهای که در دورترین نقاط جهان پنهان باقی مانده می‌باشد. ما در اینجا شما را به یک سفر به پنج مکان از بدترین مکانهای دنیا می‌بریم که بی شک شما را شگفت زده وگاهی هم می‌ترساند.

تالاب ترانک در جزایر مایکرونیزیا

ارواح اسرار آمیز تالاب ترانک همیشه یکی از محبوترین جاذبه های گردشگری میان کاوشگران و غواصان بوده است. بخش زیادی از نیروهای نظامی ‌ارتش ژاپن اکنون در اعماق آبهای این تالاب خوابیده اند. این هواپیما در سال 1944 سقوط کرد و به عمق آب فرو رفت. وقتی که در اعماق این آبها شنا می‌کنید به اشیاء، لاشه کشتی ها وا جساد به جا ماننده برخورد می‌کنید. تقریبا به مدت 25 سال هیچکس بدلیل حدودا هزار بمب کشف نشده اجازه غواصی در این مکان را نداشت.

موزه تاریخی پزشکی موتر در فیلادلفیا

موزه پزشکی –پاتولوژی موتر که شامل تجهیزات قدیمی‌ پزشکی و نمایش اقلام زیست محیطی است، شهرت زیاد این موزه به خاطر اسکلت های ترسناک وا ستخوان آویزان شده از قفسه ها و طبقات، جمجمه افراد مشهور، جسد زنی که بدنش در جایی که دفن شده تبدیل به موم شده، دوقلوهای بهم چسبیده مشهور با یک کبد مشترک، قسمتهای از بدن افراد سرشناس و همه نوع چیزهای ترسناک و عجیب را در این موزه می‌توان یافت.

مرداب مانچاک واقع در لوزیانا

مرداب مانچاک واقع در لوزیانا

مرداب مانچاک که بنام مرداب ارواح نیز شهرت دارد در لوزیانا واقع شده است. گفته می‌شود این مکان توسط ملکه ودوو زمانیکه او را در اوایل قرن20 به زندان انداختن نفرین شده است. نتیجه این کار ناپدید شدن سه دهکده بوسیله طوفانی شدید در سال 1915 بود. این مکان بوسیله کشتی های حامل توریست در حالی که روی مرداب شناورند و نور مشعل راهشان را روشن کرده و درختان کهن سرو و رشته های خزه که از درختان آویزانند آنجا را احاطه کرده است.

گورستان پاریسی در فرانسه

گورستان پاریسی در فرانسه

سردابی واقع در پاریس که شهرت آن بخاطر زیر زمینی که ظروف مخصوص نگهداری استخوان مردگان در آن است می‌باشد، استخوانها و اسکلتهای بسته بندی شده مانند اجناس داخل یک انبار در دو ضلع یک راهرو قرار گرفته اند. این مکان حدود 187 کیلومتر از بخش زیرین کل شهر را دربر گرفته است، همچنین نوشته هایی به چشم می‌خورد که بطور کلی شامل تاریخ فرانسه می‌شود. هوای اینجا خشک است و به همین دلیل فساد و پوسیدگی در آن بسیار ناچیز است. این مکان توسط ماموران بازرسی پلیس برای مدتی به دلیل افسانه ها و شایعاتی از قبیل: گروه کثیری از مردگان و خون آشام ها بسته شد. اگرچه آنها بوسیله هیچ کسی دیده نشده اند.

چرنوویل در اوکراین

چرنوویل در اوکراین

شهر متروک پرپیات در شمال اوکراین واقع شده است که در کیو ابلاست آن در سال 1970نیروگاه انرژی هسته ای چرنویل خانه های کارگران را درآنجا تاسیس کرد.حادثه چرنویل که بدترین حادثه اتمی‌غیر نظامی‌تاریخ جهان است در سال 1986رخ دادکه درآن موجب منفجر شدن راکتور شدکه این انفجار باعث انتشار مواد رادیو اکتیو در محیط وانفجار عظیم که باعث از بین رفتن راکتور شد.

وسایل و خانه های رها شده صدای جیر جیرلولاهای درهای باز آپارتمان ه اکه بوسیله باد به گوش می‌رسند همه شکل وحشت و مرده ای به شهر داده است.


5 مکان وحشتناک مذهبی از سراسر جهان!

5 مکان وحشتناک مذهبی از سراسر جهان!

اما اهمیتی ندارد که عبادتگاه محلی شما چقدر عجیب یا ترسناک باشد، اینجا تعدادی مکان های مذهبی ترسناک از سراسر جهان داریم که از نظر عجیب بودن....

شاید شما هم بدانید که در برخی از مذاهب خاص مکان های مذهبی ترسناک و عجیبی برای اجرای مناسک دینی ساخته شده است. آثار هنری کلیسای ترسناک که از روی عمد اینگونه ساخته نشده، معلمان مدرسه یکشنبه بزرگسالان ترسناک، و طیف وسیعی از آداب و رسوم تدفین عجیب و غریب وجود دارد. اما اهمیتی ندارد که عبادتگاه محلی شما چقدر عجیب یا ترسناک باشد، اینجا تعدادی مکان های مذهبی ترسناک از سراسر جهان داریم که از نظر عجیب بودن با دیسنی لند برابری می‌کنند!

1- کلیسای جامع اسکلتی، اورترانتو، ایتالیا

اگر شما یک گروه از اسکلت افراد شهید بدون سر داشته باشید با آنها چه کار می‌کنید؟ آیا با آنها یک کلیسا می‌سازید؟

به دیوارها نگاه کنید!

در سال 1480 سربازان عثمانی به شهر ساحلی «اورتراتنتو» حمله کرده و آنجا را اشغال کردند. اشغال کنندگان هشتصد نفر از ساکنان آنجا را به تپه ای برده و از آنها خواستند به اسلام روی آورند. آنها امنتاع کرده و بنابراین گردن زده شدند. این تپه «تپه شهیدان» نامیده شده است. بقیه شهروندان که از مذهب کاتولیک خود روی برنگرداندند در پشت محراب یک کلیسا استخوان های بقیه را به نمایش گذاشتند.

ما هم به ایمان و اعتقاد اینها احترام می‌گذاریم. اما واقعا کلیسایی به این شکل می‌تواند قابل استفاده باشد؟ مردم باید در چنین کلیسایی بنشینند و به موعظه های کشیش گوش بدهند. اما آیا آنها می‌توانند تمام توجه خود را به کشیش بدهند و از این اسکلت ها و اینکه آنها در کابوس هایشان به زندگی برنگردند نترسند؟!

2. جنازه های شیطان، کانازاوا، ژاپن

جنازه های شیطان

در سراسر کشورهای کاتولیک مذهب مثل ایتالیا فروشگاه یا مغازه های مذهبی ترسناک طرفدار دارند. اما اکر یک مکان که به طور مشخص راهی برای پول درآوردن باشد آن در ژاپن می‌باشد. درحالیکه طرفدارن وحشت نیز می‌دانند ژاپن در ساختن چیزهای ترسناک خوب عمل کرده است. برای مثال این «مومیایی های هیولایی» در معابد بودایی مختلفی در ژاپن یافت شده است.

اغلب این شیاطین مومیایی ساختگی هستند و معمولا از بقایای مومیایی چندین مخلوق دیگر ساخته می‌شوند. با این حال شکی در ترسناک بودنشان نیست.

شاید شما هم بپرسید این جسدهای شیطانی درون معابد مذهبی ژاپن چه می‌کنند؟ آیا آن کمی‌ شبیه به نمایش چنگال شیطان یا ژاکتش یا چیزی شبیه به این در کلیساها است؟ شیطان ها (یا اونی) در مذهب ژاپن همیشه یک شیطان نیستد، بلکه فقط بدشگونند. اونی در عکس بالا، یک کاپا، قطعا می‌توانند درددسرساز باشد، آن اغلب اسب ها را می‌دزدد و بچه ها را می‌کشد. اما می‌تواند همراه یا کمک کننده نیز باشد و یا تا ابد خدمت گزارتان باشد. شاید این اتفاق در مورد مومیایی شیک بیچاره در بالا بیفتد!

این جسدها احتمال دارد در سراسر ژاپن حتی در تعدادی از موزه های خارجی هم یافت شوند. اما این مرد که به شیطان سه صورته شهرت دارد ترسناک ترینشان است.

این مومیایی در معبد Zengyouji در کانازاوا پیدا شده است. خوشبختانه فقط یک نمونه از این صورتک ترسناک در سراسر ژاپن وجود دارد.

3. راهب های خودمومیایی شده، یاماگاتا، ژاپن

راهب های خودمومیایی شده،

این مومیایی ها در تبت هم دیده شده اند، اما ترسناک ترینشان در ژاپن وجود دارد. که گویا علاقه زیادی به این نوع ترس و وحشت دارند.

چه چیزی سبب ترس زیاد از حد از این مومیایی می‌شود؟ مگر آنها مومیایی معمولی نیستند؟ خیر آنها خودشان خود را مومیایی کرده اند! اول از همه این راهب ها رژیم سختی به خودشان می‌دهند و تقریبا چیزی نمی‌خورند تا در ظاهر شبیه مومیایی شوند. سپس به آرامی‌ با نوشیدن نوع خاصی از چای خودشان را مسموم می‌کنند. درنهایت این راهب ها را درون یک اتاق یا جعبه قرار می‌دهند، در آنجا زنگی قرار دارد که هر روز برای نشان دادن اینکه هنوز زنده اند زنگ را می‌زنند. و روزی که هیچ صدای زنگی نیامد گورشان مهر و موم می‌شود.

هیچکس چنین کارهایی را برای اینکه تبدیل به یک مومیایی شود نمی‌کند، اما این افراد ارج و قرب زیادی دارند و به نمایش گذاشته می‌شوند. یاماگتا در ژاپن خانه تعداد زیادی از این مومیایی هاست. شما می‌تواند در عکس بالا یک مرد مومیایی شده در معبد Nangakuji در یاماتاگا را ببینید که دلیل هرچه که باشد او مهره اصلی و در مرکزیت تمام راهب های مومیایی شده قرار دارد.

4. محل نگهداری استخوان های مرده های Sedlec در جمهوری چک

درحومه جمهوری چک شما شهر «کانتا هورا» را می‌بینید که به خاطر استخوان های Sedlec به شهرت رسیده است. دراینجا استخوان های بدن پنجاه هزار آدم به نمایش گذاشته شده است.

قبل از اینکه خیلی نگران شوید باید بگوییم اینها استخوان های مردم در یک کشتار یا قتل عام مثل «ارترانتو» نیستند. در قرن 13 راهب بزرگ صومعه با مقدار کمی‌ خاک «گلوگوتا» (محل مصلوب ساختن حضرت عیسی) از یک سفر به سرزمین مقدس بازگشت. او این خاک را با خاک گورستان صومعه آمیخت. مردم به تدریج تحت تاثیر قرار گرفتند و کسانی که در شرف مرگ بودند دوست داشتند اینجا دفن شوند.

پس آن زمان مردن مد روز شده بود! با وجود «مرگ سیاه» و جنگ هایی که ادامه داشت صومعه به هیچ وحه جای نگهداری اینهمه جسد را نداشت. پس در قرم پانزدهم محل نگهداری استخوان های مرده ها ساخته شد. جسدها از زیر خاک بیرون آورده شدند و استخوان هایشان در این کلیسای کوچک جمع شد.

اکنون این کلیسا برای ما محلی ترسناک است، اما درواقع چنین نبوده است. در قرم نوزدهم یک مرد محلی برای سازمان دهی کردن حجم عظیمی‌ از استخوان ها استخدام شد. این مرد شاید به نظر ما شبیه زامبی های امروزی باشد چراکه کارش را با ذوق و سلیقه انجام داد. او حتی یک چهلچراغ درست کرد با مجموعه ای از استخوان های دست برای آویزها و جمجمه ها به جای چراغ ها.

این آدم حتی اسم خودش را هم با استخوان ها درآورده است.

یک کلیسا مشابه این در کاپوچین ایتالیا و یکی هم در پرتغال وجود دارد. اما در هیچ کدام آنها از 8000 جسد استفاده نشده است.

5. قدیسه های فناناپذیر، لوکا، ایتالیا

کاتولیک ها هم مثل بودایی سنتی دارند که چیزهایی که فناناپذیرند را مقدس می‌دانند. اگرچه آنها مثل بودایی ها مردم مقدسشان را با دست خود به مرگ نمی‌کشانند؛ آنها فقط می‌خواهند این مردم مقدس را به تمام جهان نشان دهند.

نمونه کاتولیکی برای جلوگیری از فساد جسمانی کمی‌ راحت تر از بودایی هاست. شما به آسانی می‌توانید با کارهای خوب و قهرمانانه زندگی مقدسی داشته باشید. و سپس به هر طریقی که بمیرید حفظ خواهید شد. پس اگر خوش شانس باشید، شاید خدا شما را فناناپذیر بسازد، به این معنی که این فسادنپذیری امری الهی و دست شما نیست. باوجود پروسه تجزیه شما هم می‌توانید مثل سر قدیس کاترین سینا در یک کلیسا به نمایش گذاشته شوید:

برخی از این قدیسه ها از بقیه سالم تر هستند:

این قدیسه به زیبایی روزی است که دفن شد.

شاید در ظاهر این مکان و قدیسه ها به نظر ترسناک نیاید. اما وقتی قرار باشد یک مکان مقدس پیدا کرده و درمیانه های شب بدانجا پناه ببرید، اینجا را انتخاب می‌کنید؟ جایی که با استخوان های مرده پر شده یا مکانی با جسدهای سالم که تصور می‌کنید الان حرکت می‌کنند؟

جسد حفظ شده قدیسه. زیتا (در بالا) نیز در لوکا ایتالیا قرار دارد. شبیه این قدیسه فناناپذیر در سراسر اروپا یافت می‌شود، اما ظاهرا ایتالیا در زمینه داشتن «قدیسه های نیمه فاسد» پیشتاز است. سر قدیسه کاترین که در روم یافت شده و تعداد زیادی دیگر از بدن های فاسد نشده در سراسر کشور پراکنده اند. شما می‌توانید برای دیدن این جسدهای ترسناک راهی یک تور به ایتالیا شوید!


۱۰تا از ناشناخته ترین جاذبه های گردشگری جهان

۱۰تا از ناشناخته ترین جاذبه های گردشگری جهان

سفر با معماری: تعداد بیشماری مقصد گردشگری حیرت انگیز در دنیا وجود دارد که توسط گردشگران قبضه شده اند. اما همچنان مکان های ناشناخته اما بسیار جذابی در نقاط مختلف دنیا وجود دارد که بسیاری از ما از وجود آن ها بی خبر هستیم.

ساحل پنهان جزایر ماریتا در زیر سطح زمین، ساحلی ناشناخته با آب های بسیار شفاف است که گردشگران هم از طریق شنا کردن و هم توسط قایقرانی در امتداد یک تونل آبی طویل می توانند به آن برسند.

Huacachina یک آبادی در میان کویر است که به فاصله ی ۵ ساعت در جنوب لیما، پرو قرار گرفته است. سوراخ آبی که در این مکان وجود دارد به ایستگاهی برای گردشگرانی تبدیل شده که برای لذت بردن از فعالیت هایی مانند شن سواری و سافاری به آنجا آمده اند.

دریاچه ی Hilliar در استرالیا رنگ صورتی خود را در کل سال حفظ می کند، حتی وقتی در بطری ریخته می شود. دلیل این رنگ همچنان به صورت راز باقی مانده، با این وجود برخی معتقدند دلیل آن می تواند نمک زیاد موجود در آب در ترکیب با گونه های باکتری صورتی باشد.

در دهه ی ۱۶۰۰، Isola Bella از یک تخته سنگ خالی در میان دریاچه ی Maggiore در ایتالیا به یک باغ پرطراوت و کاخ تبدیل شد. علاوه بر این کاخ، این منطقه به خاطر باغ های باروک خیره کننده اش شناخته شده است.

روستای Popeye در جزیره ی مالت قبل از اینکه به پارک و فضای تفریحی تغییرکاربری دهد، در اصل به عنوان صحنه ی فیلمی با نام «Popeye» در سال ۱۹۸۰ ساخته شد. این صحنه با استفاده از تنه های درخت که از هلند آورده شده اند و حدود ۲۰۰۰ گالن رنگ ایجاد شد. اکنون بازدیدکنندگان می توانند از قایقرانی و تفریحات دیگر در این جزیره لذت ببرند.

دروازه ی جهنم در Derweze ترکمنستان، سوراخی عظیم از آتش است که زمانی ایجاد شد که زمین شناسان به طور تصادفی در یک گودال پر از گاز طبیعی گیر افتادند. آن ها به امید اینکه آتش تمام سوخت را مصرف کند و بسوزاند، گودال را سوزاندند اما این آتش تاکنون روشن مانده است.

معماری نئوگوتیک خیره کننده ی بنای مقدس Las Lajas قابل تقدیر است. این بنا در مرز میان کلمبیا و اکوادور یک دره ی تنگ را قطع می کند. قبل از دیدن فضاهای داخلی باشکوه این بنا، منظره های زیبای آن در بالای رودخانه میان صخره های سرسبز و آبشارها چشم را به حیرت وا می دارد.

Setenil de las Bodegas از شبکه ای از غارها گسترش یافته است که در صخره های بالای Rio Trejo در اسپانیا قرار گرفته است. امروزه خانه های سفید آن درون شبکه ساخته شده اند و برخی از آن ها حتی سقف های سنگی و صخره ای دارند. این منطقه هم چنین محل بارها، رستوران ها و غذاهای خاص است.

Grotte de St Marcel d’Ardèche در فرانسه که در سال ۱۸۳۶ توسط یک شکارچی کشف شد، محل ۲۰۰۰۰۰ فوت گذرگاه های ناشناخته است. در این مکان گردشگران شبکه ای زیرزمینی از حوضچه های آبی و اشکال صخره ای نفس گیر را نظاره خواهند کرد.

شهر کوچک Castellucio di Norcia در نزدیکی Norcia در Umbria در ایتالیا واقع شده است. این شهر به خاظر نمایش فوق العاده زیبایش از گل هایی که در اواخر مه تا اوایل جولای شکوفا می شوند، مشهور است


10 جنگل زیبای جهان

10 جنگل زیبای جهان

مناطق جنگلی همواره یكی از پرطرفدارترین نقاط برای سفر و گذراندن تعطیلات در سراسر دنیا محسوب می‌شود. آرامش جنگل و احساس نزدیكی با طبیعت همواره برای گردشگران جاذبه داشته است. این جاذبه طبیعی باعث شده تا بسیاری از برنامه‌ریزان تورهای گردشگری، توجه ویژه‌ای به مناطق جنگلی نشان داده و از سوی دیگر افراد زیادی نیز برای استفاده از این علاقه و استقبال، اقدام به سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌های توسعه گردشگری جنگلی كرده‌اند. شاید مهم‌ترین موضوعی كه باید در این مساله مدنظر قرار داده شود، اهمیت حفظ و عدم آسیب‌رسانی به بافت و طبیعت جنگل به هر دلیلی است.

جنگل‌های انبوه داخلی‌كانادا

این جنگل بسیار سرسبز و بارانی كه در مركز بخش داخلی ایالت بریتیش كلمبیا در كشور كانادا قرار گرفته آخرین جنگل موجود در فهرست جنگل‌های زیبای دنیاست. بیشترین حجم درختان این جنگل را درختان سدر تشكیل می‌دهند و به دلیل قرار گرفتن در مناطق شمالی و همچنین مجاورت با سلسله كوه‌های راكی، آب و هوای نسبتا سردی در این منطقه حاكم است.

جنگل‌های انبوه داخلی‌كانادا

بخش بزرگی از این جنگل در مناطق دره‌ای كوه‌های راكی قرار دارد و خود این موضوع باعث شده است تا از تلفیق منظره كوهستان و جنگل انبوه، مناظر فوق‌العاده زیبا و چشم‌نوازی به وجود آید.

جنگل تونگا در آلاسكا

جنگل تونگا بزرگ‌ترین جنگل ملی كشور آمریكاست و در منطقه سردسیر آلاسكا قرار دارد. نكته جالب توجه درمورد این جنگل، بزرگی و مساحت زیاد آن است كه بالغ بر 69 هزار كیلومترمربع را در بر می‌گیرد. كم‌جمعیت بودن منطقه آلاسكا و همچنین دور بودن این جنگل از مراكز تمدن انسانی سبب شده است تا تعداد زیادی از گونه‌های مختلف جانوری در آن سكنا گزینند.

نكته جالب توجه در مورد این جنگل، وجود بالغ بر 75 هزار نفر سكنه در این جنگل است كه تعداد زیادی از آنها را قبایل بومی منطقه تشكیل می‌دهند كه نام جنگل نیز از یكی از همین قبایل اخذ شده است. زیبایی‌های خاص این جنگل سبب شده همه ساله تعداد زیادی از گردشگران برای دیدن آن راهی این منطقه شوند البته هنوز بخش‌های زیادی از این جنگل به صورت كاملا دست نخورده و بكر باقی مانده است.

جنگل ‌خرس‌بزرگ

این جنگل یكی از معدود جنگل‌های دست نخورده و كاملا طبیعی در جهان است كه زیستگاه صدها گونه از حیوانات وحشی مانند یوزپلنگ آمریكایی، گرگ، خرس خاكستری و چند گونه خاص و نادر از خرس در جهان است. این جنگل بسیار زیبا به دلیل واقع شدن در بین اقیانوس و كوهستان، دارای ویژگی‌های منحصر به فردی است كه موجب شده مناظر طبیعی و چشم‌‌اندازهای بسیار زیبایی از تركیب 3 عنصر جنگل، كوهستان و دریا در برابر دیدگان گردشگران به وجود بیاید.

جنگل ‌خرس‌بزرگ

وجود جزایر متعدد پوشیده از جنگل در آب‌های نزدیك به ساحل از دیگر جاذبه‌های این جنگل بسیار زیبا محسوب می‌شوند. برای دیدن این جنگل باید بلیت خود را به مقصد كانادا رزرو كنید.

جنگل كنگو در قاره آفریقا

برخلاف 3 جنگل قبلی كه در مناطق سردسیر قرار گرفته بودند، این جنگل در حوالی خط استوا واقع شده است. اولین نكته‌ای كه در مورد هفتمین جنگل موجود در این فهرست باید بگوییم این است كه جنگل كنگو دومین جنگل بزرگ دنیا پس از جنگل آمازون به شمار می‌رود. حدود دوسوم این جنگل بسیار بزرگ در كشور كنگو قرار گرفته و مابقی آن در كشورهای گابن، كامرون و گینه استوایی قرار گرفته است. میلیون‌ها نفر از مردم این كشورها برای گذران زندگی خود وابسته به این جنگل هستند.

جنگل كنگو در قاره آفریقا

گونه‌های متنوع جانوری از قبیل فیل، شامپانزه، گوریل، بابون، زرافه، طاووس و سایر پرندگان مختلف استوایی در این جنگل زندگی می‌كنند.

جنگل‌های ابری مونته ویدئو در اروگوئه

این جنگل زیبا در كوهستان كوردیلرای كشور اروگوئه قرار گرفته و اصلی‌ترین ویژگی آن مه‌آلود بودن آن است كه در جنگل‌های دیگر این فهرست وجود ندارد. در بیشتر روزهای سال این جنگل از مه پوشیده شده و مناظر زیبا و خارق‌العاده‌ای به وجود می‌آورد. مساحت این جنگل بالغ بر 10500 هكتار و دارای آب و هوای گرمسیری است. تنوع گیاهی این جنگل بسیار گسترده است و شامل بیش از 2500 گونه گیاهی مختلف می‌شود.

بیشترین نوع گل‌های اركیده دنیا در این جنگل وجود دارد و علاوه بر آن این جنگل زیستگاه جانوران و پستانداران بسیاری است.

جنگل پیسگاه

برای دیدن پنجمین جنگل موجود در این فهرست نیز باید مجدد راهی قاره آمریكا شویم. جنگل ملی پیسگاه در كوه‌های آپالاچیان در ایالت كارولینای شمالی قرار دارد. 3 رود بنت كرك، میلز و دیویدسون در این جنگل جاری هستند كه نشان از سرسبزی و زیبایی این منطقه كوهستانی دارد.

 جنگل پیسگاه

وجود این رودها و كوهستانی بودن منطقه موجب شده است آبشارهای زیادی در آن شكل بگیرد. فصل طلایی بازدید از این جنگل پاییز است كه گیاهان و درختان با رنگ‌های متنوع و زیبای خود تصویری هزار نقش به این جنگل هدیه می‌كنند. تعداد زیادی كلبه‌های چوبی در مناطق حاشیه‌ای این جنگل وجود دارد كه همه ساله پذیرای گردشگران بسیاری است.

جنگل كوكونینو

این جنگل با مساحت 7511 كیلومترمربع در منطقه آریزونای شمالی قرار گرفته است. بخش اعظم این جنگل را درختان كاج و سایر درختان همیشه سبز تشكیل می‌دهند كه این ویژگی باعث شده است حتی در فصل زمستان و زیر خروارها برف، این جنگل رنگ سبز خود را حفظ كرده و تلفیقی زیبا از منظره سبزی درختان را در زمستان نمایش دهد.

نكته دیگر در مورد این جنگل وجود مناطق بیابانی در اطراف آن است كه سبب شده سرسبزی و زیبایی این جنگل نمود بیشتری پیدا كند.

جنگل ملی مارك تواین جنگل ملی مارك تواین

سومین جنگل این فهرست كه نام خود را از نویسنده مشهور یعنی مارك تواین گرفته است در بخش جنوبی ایالت میسوری كشور آمریكا قرار گرفته است.

از مهم‌ترین جاذبه‌های این جنگل، چشمه گریر است كه از بزرگ‌ترین چشمه‌های جهان محسوب می‌شود و روزانه 214 میلیون مترمكعب آب از آن خارج می‌شود، زیبایی‌های طبیعی این جنگل آن را به یكی از پرطرفدار‌ترین اماكن جنگلی در كشور آمریكا تبدیل كرده است.

بخش‌هایی از این جنگل به قدری انبوه است كه هنوز كسی قادر نشده به آن ورود پیدا كند و تنها از طریق هوایی از این مناطق عكسبرداری شده است

جنگل آمازون

شهرت این جنگل كه بزرگ‌ترین جنگل جهان محسوب می‌شود به اندازه‌ای است كه تقریبا همه مردم دنیا آن را می‌شناسند. این جنگل در آمریكای جنوبی و در كشورهای برزیل، پرو و كلمبیا قرار گرفته است. بخش‌هایی از این جنگل به قدری انبوه است كه هنوز كسی قادر نشده به آن ورود پیدا كند و تنها از طریق هوایی از این مناطق عكسبرداری شده است. آمازون نام یك قبیله جنگجو در یونان باستان بود كه تمامی اعضای آن را زنان تشكیل می‌دادند. هنگامی كه نخستین كاشفان اروپایی پا در این جنگل نهادند با قبایل زن جنگجویی برخورد كردند و به همین دلیل نام این جنگل را آمازون گذاشتند.

این جنگل را می‌توان غنی‌ترین منطقه زمین از نظر تنوع گونه‌های جانوری و گیاهی دانست. رود بزرگ آمازون كه دومین رود بزرگ جهان به شمار می‌رود نیز در قلب این جنگل جاری است و در بسیاری از نقاط از آن به عنوان تنها راه ارتباطی استفاده می‌شود. گفته شده هنوز تعدادی از قبایل كشف نشده و بدوی در اعماق این جنگل بدون هیچ گونه تماس با دنیای امروزی به زندگی خود ادامه می‌دهند.

جنگل سونداربانس

اطمینان دارم تمامی خوانندگان انتظار داشتند در صدر این فهرست نام جنگل آمازون را ببینند و بدون شك بیشتر شما نام جنگل سونداربانس را كه در صدر فهرست زیباترین جنگل‌های جهان قرار گرفته نشنیده‌اید. جنگل سونداربانس كه به زبان بنگالی یعنی جنگل زیبا بزرگ‌ترین جنگل یكپارچه گونه‌های درختی آب شور به شمار می‌رود (مشابه آن را می‌توان در جنگل حرا در مناطق جنوبی ایران مشاهده كرد).

این جنگل در بین كشورهای هندوستان و بنگلادش قرار گرفته و مناظر زیبای آن را در هیچ جای دنیا نمی‌توان مشاهده كرد. مهم‌ترین گونه جانوری موجود در این جنگل ببرهای مشهور آسیایی یا همان ببر بنگال است.

 جنگل سونداربانس

بیش از 300 گونه گیاهی به همراه تعداد زیادی از گونه‌های مختلف حیوانات در این جنگل ثبت شده‌اند. وجود پوشش گیاهی متنوع و گرمسیری به همراه صدها كانال آب شور كه به دریا منتهی می‌شود در كنار ده‌ها رود و چشمه آب شیرین مجموعه‌ای بی‌نظیر و زیبا از بافت جنگلی را به وجود آورده‌اند كه دیدن این مناظر می‌تواند آرزوی هر گردشگر دوستدار طبیعت باشد.


10 سرزمین‌ تشنه دنیا

10 سرزمین‌ تشنه دنیا

همیشه برای برنامه‌ریزی سفر به سواحل زیبا یا مناطق خوش‌آب و هوای كوهستانی فكر می‌كنیم و به دنبال بهترین آب و هوای روی كره زمین هستیم، اما ماجراجویانی هم هستند كه برخلاف این موضوع فكر می‌كنند و به دنبال گرم‌ترین نقاط روی كره زمین برای سفر هستند. هرچند با شنیدن نام مناطق گرمسیری اولین نامی كه به ذهن شما خطور می‌كند نام قاره آفریقاست، اما هستند مناطقی كه از آفریقا نیز گرم‌ترند و به عنوان گزینه‌ای مناسب برای این دسته از ماجراجویان مطرح شده است.

بنابراین اگر جزو این گروه از ماجراجویان و طبیعت‌گردان هستید كه به كویرنوردی و زندگی در گرم‌ترین نقاط زمین علاقه‌مند هستید با توجه به رعایت نكات ایمنی و همچنین رعایت تمام اصول سفر در كویر بار سفر ببندید تا به ده جهنم واقعی روی زمین سفر كنیم.

جالب اینجاست كه سه نقطه از گرم‌ترین نقاط جهان در كشور ایران واقع شده است، اگرچه منتظر شنیدن نام مناطقی بدون زندگی هستیم، ولی هستند برخی از این مناطق كه زندگی در آنها جریان دارد و ساكنان آن هنوز هم مشغول گذران زندگی هستند و بی‌توجه به گرمای طاقت‌فرسای منطقه با آن كنار آمده و زندگی می‌كنند. پس این سفر هرگز سفری بی‌بازگشت نیست در صورتی كه با ما همراه باشید. این نام‌ها با توجه به ثبت درجه حرارت منطقه‌ها در سازمان‌های معتبر و جهانی هواشناسی طی سال‌های 2010 و 2011 میلادی انتخاب شده است.

آغاجری ـ ایران

این منطقه در جنوب غربی ایران به عنوان دهمین منطقه گرم در فهرست ما انتخاب شده كه می‌توان همین گرمای طاقت‌فرسا را به عنوان جاذبه‌ای برای رونق گردشگری آن در نظر گرفت، اما امروزه این منطقه در محاصره خطوط انتقال نفت و گاز است و هیچ توجهی به سرمایه باارزش آن در گردشگری نشده است. گرمای این منطقه در بیشترین حالت حدود 53 درجه سانتی‌گراد است كه حتی تصور زندگی در این حرارت می‌تواند آزاردهنده باشد، ولی هستند افراد و ماجراجویانی كه به‌دنبال منطقه‌ گرم‌تر نیز هستند تا در آنجا سفری ماجراجویانه داشته باشند. اگرچه صنایع گازی و نفتی در این منطقه اكثر توجه‌ها را به خود جلب كرده، اما با در نظر گرفتن درآمد صنعت گردشگری می‌توان از این آهن‌آلات و تجهیزات صرف‌نظر كرد.

اهواز ـ ایران

منطقه اهواز كه در نزدیكی دهمین رتبه از فهرست ما یعنی جنوب‌غربی ایران واقع شده توانسته با ثبت درجه حرارت 5 /53 درجه سانتی‌گراد به عنوان نهمین منطقه گرم فهرست ما انتخاب شود. شاید تصور كنید كه امكان زنده‌‌ماندن در این درجه حرارت به حداقل كاهش یافته، اما هم‌اكنون تعدادی از هموطنان ما در این شهر و منطقه مشغول گذران زندگی هستند. البته متخصصان و كارگران زحمتكش صنعت نفت ایران نیز چرخه اقتصادی شهر را به حركت درآورده‌اند، اما می‌توان صنعت و رونق اقتصادی شهر و منطقه را با گردشگری نیز رونق بخشید و نتیجه خوبی نیز دریافت كرد.

تیرات زوی- فلسطین

هشتمین پله از این فهرست ده‌تایی گرم ما به سرزمین‌های اشغالی فلسطین رسیده. این منطقه كه ظاهرا به دلیل گرما هیچ جاذبه‌ای برای هیچ‌كس و هیچ فعالیتی ندارد، اما می‌تواند جاذبه خوبی برای گردشگران و ماجراجویان باشد. هرچند همه از گرمای زیاد منطقه فراری هستند، اما زندگی در این شرایط گاهی اوقات دلیل سفرهای ماجراجویان است. این منطقه توانسته با ثبت درجه حرارتی معادل 8/53 درجه سانتی‌گراد رتبه هشتم را در بین گرم‌ترین‌های جهان به خود اختصاص دهد.

آرا اوآنه- مالی

آرا اوآنه منطقه‌ای گرمسیری در كشور مالی و در قلب آفریقاست و با ثبت درجه حرارتی معادل 4/ 54‌ درجه سانتی‌گراد رتبه هفتم فهرست ده‌تایی ما را به خود اختصاص داده و در كنار دیگر جاذبه‌های گردشگری مالی می‌تواند دلیل سفر برخی از ماجراجویان حرفه‌ای به مالی باشد. اگرچه تحمل حدود 55 درجه گرما كار ساده‌ای نیست، اما این هم نوعی تفریح است كه بتازگی مورد توجه بسیاری از گردشگران قرار گرفته است. اگرچه شمال این كشور به دلیل گرمای بیش از حد زیاد مورد توجه نیست و فقط ماجراجویان گرمادوست به آن توجه دارند، اما جنوب كشور مالی دارای جاذبه‌های مناسبی برای گردشگران است.

تیم باكتو- مالی

تیم باكتو هم در كشور مالی قرار گرفته و در كنار جاذبه قبلی یعنی هفتمین رتبه فهرست ما توانسته رتبه ششم گرم‌ترین مناطق جهان را نصیب خود كند. شاید تفاوت درجه حرات رتبه ششم و هفتم با هم فقط چند صدم درجه سانتی‌گراد باشد، اما واقعا گاهی همین تفاوت بسیار اندك و ناچیز در زندگی روزانه ما مشكل‌ساز خواهد بود، بنابراین قبل از سفر حتی به این تفاوت‌های كوچك توجه كنید تا دچار گرمازدگی نشوید.

كبیو - تونس

منطقه گرمسیری كبیو در كشور تونس واقع شده و به عنوان پنجمین انتخاب فهرست ما به شما معرفی شده این منطقه كه در قاره آفریقا واقع شده می‌تواند با گرمای بیش از حد گردشگران را فراری می‌دهد در صورتی كه امروزه همین گرما توانسته سوژه خوبی برای صنعت گردشگری تونس باشد. كبیو با ثبت درجه حرارتی معادل 55 درجه سانتی‌گراد این رتبه را به خود اختصاص داده است. بنابراین قبل از سفر به این منطقه خوب فكر كنید و حتما با آگاهی و لوازم كافی و لازم قدم به منطقه بگذارید.

غدامس - لیبی

غدامس در كشور لیبی واقع شده و با درجه‌حرارت 5 /55 سانتی‌گراد توانسته خود را تا پله‌چهارم فهرست ما بالا ببرد. عدم بارش باران و خشكی هوا باعث شده تا طبیعت گیاهی كاملا محدودی در منطقه حاكم باشد، به همین دلیل اگرچه خالی از سكنه نیست ولی جمعیت آن اینقدر پراكنده است كه بهتر است این منطقه را خالی از سكنه دانست و برای سفر به آن منطقه فكر كنیم، چون اگر مشكلی ایجاد شود چند صد كیلومتر با كمك فاصله خواهید داشت، بنابراین كاملا مراقب باشید.

غدامس در وسط صحرا قرار دارد. ساکنان این شهر که به ۷۰۰۰ نفر می رسند برای گریز از گرما دیوارهای خانه هاشان را از گل، آهک و تنه درختان می سازند. حتی بسیاری از خیابان های این شهر برای نجات پیدا کردن از گرما سرپوشیده هستند. دمای این شهر به ۱۳۱ درجه فارنهایت (۵۵ درجه سلسیوس) می رسد.

دره‌ مرگ-آمریكا

سومین رتبه فهرست ده‌تایی ما بالاخره به آمریكا رسیده، اگرچه منطقه آریزونا نامی آشنا برای همگی ماجراجویان است، اما این منطقه توانسته با ثبت ركورد 57 درجه سانتی‌گراد جزو گرم‌ترین‌های این قاره پهناور شناخته شده و به عنوان سومین رتبه گرم‌ترین نقطه در این فهرست معرفی شود. این منطقه شاید روزگاری سرشار از زندگی بوده، اما به ظاهر هم‌اكنون خالی از سكنه است و صرفا برای سفرهای كوتاه ماجراجویان و سفرهای تحقیقاتی از آن یاد می‌شود كه البته این درجه حرارت به خودی خود می‌تواند جاذبه گردشگری مناسبی برای ماجراجویان باشد.

العزیزیه- لیبی

دومین رتبه گرم‌ترین‌ها باز هم از كشور لیبی انتخاب شده. این منطقه با ركورد 58 درجه سانتی‌گراد توانسته دومین رتبه از نظر فهرست ما معرفی شود. واقعا در این‌درجه حرارت زندگی دشوار است و البته این سوال كه گرم‌ترین منطقه فهرست ما چیست و چگونه در آن می‌توان زندگی كرد را در ذهن ما یادآوری می‌كند، اما به هر حال این درجه حرارت هم با توجه به تكنولوژی‌های قرن حاضر می‌تواند برای سرمایه‌گذاری صنعت گردشگری موقعیتی مناسب را فراهم كند تا از جهنم واقعی نیز درآمد كسب كرد.

كویر لوت- ایران

اما گرم‌ترین و اولین رتبه این فهرست ده‌تایی ما به ایران و كویر لوت رسیده. هرچند تفاوت گرمای این منطقه با رتبه دوم و دیگر مناطق ذكر شده بسیار است و شاید كمی غیرقابل باور باشد، اما همین موضوع باعث صدرنشینی آن نسبت به دیگر مناطق شده است. كویر لوت با ثبت ركورد 70 درجه سانتی‌گراد و اختلاف بسیار زیاد به عنوان صدرنشین این فهرست ده‌تایی معرفی شده كه می‌تواند یكی از جاذبه‌های گرمسیری ایران برای ماجراجویان و گردشگران خارجی و داخلی باشد. هرچند برخی از مناطق این كویر غیرقابل زندگی است، اما ایرانیان باستان توانستند با ذكاوت خود مایه‌حیات را به نوعی به این منطقه انتقال دهند و با ساخت قنات‌های مختلف كه خود هم‌اكنون به عنوان جاذبه گردشگری است زندگی را در حاشیه این كویر جاری نگه دارند


کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت کیهان سیاحت پارسیان می باشد.
طراحی و اجرا توسطگروه ارج گستر