پشتیبانی 05133037
آخرین پست های ارسالی
فراخوان مشمولان برای خدمت سربازی در اردیبهشت ماه ۹۷

فراخوان مشمولان لیسانس، فوق لیسانس و دکتری برای خدمت سربازی در اردیبهشت ماه ۹۷

سازمان نظام وظیفه عمومی طی اطلاعیه‌ای مشمولان لیسانس، فوق لیسانس و دکتری متولد 1355 را برای خدمت سربازی در اردیبهشت ماه ۹۷ فراخواند.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سازمان نظام وظیفه عمومی اعلام کرد: مشمولان لیسانس، فوق لیسانس و دکتری متولد سال ۱۳۵۵ تا پایان فردوردین ماه ۱۳۷۹ که برگ آماده به خدمت به تاریخ یک اردیبهشت ماه سال ۹۷ دریافت کرده‌اند، باید با مراجعه به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک (پلیس +۱۰) برگ معرفی نامه مشمولان به مراکز آموزشی را دریافت و برابر مندرجات آن اقدام کنند.

مشمولان ساکن غرب استان تهران باید در ساعت ۷ صبح روز شنبه مورخ یک اردیبهشت ماه ۹۷ در محل و مرکزی که در برگ معرفی نامه مشمولان قید شده حضور یابند.

عدم حضور به موقع در زمان و محل‌های تعیین شده غیبت محسوب می‌شود و مشمولان باید توجه کنند که مدارک و وسایل مورد نیاز جهت ارائه به مراکز آموزش را در موعد اعزام به همراه داشته باشند.


ترک تلگرام شورای عالی انقلاب فرهنگی

شورای عالی انقلاب فرهنگی هم تلگرام را ترک کرد

شورای عالی انقلاب فرهنگی با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد که از کانال تلگرام خارج شده است.

خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی شورای عالی انقلاب فرهنگی این شورا اعلام کرد: با توجه به سیاست های کلی نظام مبنی بر حمایت از پیام رسان های ایرانی و رفع انحصار از پیام رسان های غیر ایرانی، کلیه اخبار مرتبط با فعالیت های شورای عالی انقلاب فرهنگی و دبیرخانه آن صرفا از طریق کانال رسمی موجود در نرم افزار پیام رسان سروش به نشانی http://sapp.ir/sccr۹۷ انجام می شود.
دقایقی پیش رضا جواهری، رئیس مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری در بخشنامه ای به کلیه دستگاه های اجرایی، استفاده از پیام رسان های خارجی در تمامی نهادها و موسسات دولتی و عمومی غیر دولتی را ممنوع اعلام کرده است.
در متن این بخشنامه آمده است: «به استناد بند ۷ مصوبه شورای عالی فضای مجازی با موضوع سیاست ها و اقدامات ساماندهی پیام رسان های اجتماعی، باید کلیه نهادها و موسسات دولتی و عمومی غیر دولتی هرگونه تبلیغات خود در محیط پیام رسان های اجتماعی را صرفا از طریق پیام رسان های اجتماعی داخلی که به صورت رسمی از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام می شود انجام دهند. بدیهی است هرگونه استفاده از پیام رسان های اجتماعی خارجی برای مکاتبات اداری و ارائه خدمات اداری کماکان ممنوع است.»


درخواست روسیه برای حذف تلگرام از فروشگاه‌های مجازی

درخواست روسیه از گوگل و اپل، برای حذف تلگرام از فروشگاه‌های مجازی

درخواست روسیه از گوگل و اپل  برای حذف تلگرام از فروشگاه‌های مجازی

این روزها که جنجال‌های بسیاری بر سر مسائل امنیتی و افشای اطلاعات بر سر غول‌های تکنولوژی همچون فیس بوک به وجود آمده و انگشت‌های اتهام برخی کشورها نیز به سمت و سوی شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها به نشانه رفته است، بحث فیلترینگ پیام‌رسان محبوب و پرطرفدار تلگرام در روسیه نیز داغ شده است.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از ایسنا، ماه‌هاست که روسیه از تلگرام درخواست می‌کرد سرورهایش را به این کشور منتقل کرده و اطلاعات مورد نیاز نهادهای امنیتی روسیه را در اختیار آن‌ها قرار بدهد. پس از آنکه پاول دوروف - موسس و مدیرعامل تلگرام - بارها به درخواست آن‌ها پاسخ منفی داد، دادگاه‌های عالی و سازمان نظارت بر اینترنت و رگولاتوری در روسیه علاوه بر جریمه کردن تلگرام، آن را به مسدودسازی و فیلترینگ تهدید کردند.

پاول دوروف که خود اهل روسیه است اما به دلایلی این کشور را ترک کرده است، حالا خود تحت تحریم و فیلترینگ وطن خود قرار گرفته است، در پاسخی خطاب به دولت روسیه گفت حریم شخصی کاربران تلگرام فروشی نیست و به هیچ عنوان تسلیم خواسته‌های آنان نمی‌شود.

گزارش‌های منتشر شده از سوی منابع ناشناس، روسیه با اینکه بسیاری از IPهای این کشور را به منظور عدم دسترسی و فیلترینگ تلگرام مسدود کرده، اما با این حال هنوز نتوانسته دسترسی همه مردم و کاربران این کشور را قطع کند.

حالا به نظر می‌رسد سازمان نظارت بر روسیه و رگولاتوری روسیه دست به دامان غول‌های تکنولوژی همچون گوگل و اپل شده است تا با حذف اپلیکیشن تلگرام از پلت‌فرم فروشگاه‌های آنلاین و اینترنتی خود یعنی اپ استور و پلی استور، موجب مسدودسازی و عدم دسترسی کاربران به تلگرام شوند.

پاول دوروف نیز با انتشار پیامی در کانال رسمی خود در تلگرام از اپل، گوگل، آمازون و مایکروسافت بابت عدم دخالت و ورود به مسائل سیاسی و روسیه تشکر کرد.


پیش فروش یک ماهه سکه متوقف شد

پیش فروش یک ماهه سکه متوقف شد

عنوان

درحالی مردم از صبح امروز برای پیش خرید سکه های یک ماهه به بانک ملی مراجعه می کنند که شعب می گویند: این طرح لغو شده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، طرح پیش فروش یک ماهه سکه با قیمت یک میلیون و 590 هزار تومان در بانک ملی با دستور بانک مرکزی متوقف شده است.

برخی زمزمه ها حکایت از توقف طرح پیش فروش سه ماهه سکه با قیمت یک میلیون و 540 هزار تومان دارد؛ البته همزمان تعدادی از شعب بانک ملی نیز به متقاضیان اعلام کرده اند که پیش فروش یک ماهه و سه ماهه نداریم!

بانک مرکزی همزمان با اعلام سیاست ارز تک نرخی در بازار ارز از تصمیم خود برای افزایش زمان بندی پیش فروش سکه با قیمت های مختلف هم رو نمایی کرده و گفته بود با این سیاست قیمت سکه هم ارزان می شود.

اما همزمان با اجرای این سیاست، در اولین گام حراج سکه را به صورت یکباره لغو کرد؛ امروز هم پیش فروش یک ماه را کنسل کرد. مشخص نیست در ساعات بعد پیش فروش سکه با سررسیدهای بالاتر چه سرنوشتی خواهند داشت!


دور زدن فیلترینگ تلگرام کلید خورد

دور زدن فیلترینگ توسط تلگرام کلید خورد

تلگرام توانست محدودیت های دسترسی به آن را کنار بزند. پس از آنکه پاول دوروف مدیر تلگرام اعلام کرد به زودی با استفاده از فناوری جدید بلاکچین قادر خواهد بود، تلگرام غیرقابل فیلتر را روانه بازار کند، او گوشه ای از قدرت نرم افزاری ورژن جدید را در روسیه به نمایش گذاشت و اقدام اخیر […]

تلگرام توانست محدودیت های دسترسی به آن را کنار بزند. پس از آنکه پاول دوروف مدیر تلگرام اعلام کرد به زودی با استفاده از فناوری جدید بلاکچین قادر خواهد بود، تلگرام غیرقابل فیلتر را روانه بازار کند، او گوشه ای از قدرت نرم افزاری ورژن جدید را در روسیه به نمایش گذاشت و اقدام اخیر دولت روسیه در فیلتر این پیام رسان را ناکام گذاشت.

آیا تلگرام طلایی ایرانی است؟

دور زدن فیلترینگ توسط تلگرام کلید خورد

دور زدن فیلترینگ توسط تلگرام

کمیته نظارت روسیه بیش از نیم میلیون «آی پی آدرس» سرورهای «آمازون» را به امید از کار اندازی تلگرام مسدود کرد.
🔹اما معلوم شد که این اقدام، کار بسیاری از دیگر شرکت ها را مختل می کند که اطلاعات خود را در سرورهای «آمازون» آپلود می کنند.
🔹تلگرام توانست با دور زدن فیلترینگ بطور کامل دوباره برای کاربران روسیه قابل دسترسی باشد.
🔹این سرویس بدون استفاده از «وی پی ان» کار می کند و فقط گزینه وب مسنجر قابل دسترسی نیست.

زمان فیلتر تلگرام در ایران از چه تاریخی است؟

گفتنی است بر طبق اعلام قبلی، تا پایان فروردین، تلگرام در ایران نیز فیلتر خواهد شد.


آزمون ِعملی «مخالفان تلگرام»

آزمون ِعملی «مخالفان تلگرام»

«تلگرام فیلتر می‌شود»؛ «تلگرام فیلتر نمی‌شود»؛ «تلگرام فیلتر می‌‌شود»؛ «تلگرام فیلتر نمی‌شود»....بازی «گل یا پوچ» موافقان و مخالفان فیلترینگ تلگرام که از ابتدای امسال آغاز شده کماکان ادامه دارد.

تلگرام

به محض اینکه یک سوی ماجرا به نقل از منابع آگاه و البته رسمی خود، برای مسدود کردن این شبکه اجتماعی تاریخ اعلام می‌‌کنند، سوی دیگر به نقل از منابع آگاه و البته رسمی خود، تاریخ اعلام شده را تکذیب و به تعبیری وتو می‌‌کنند. تک و پاتکی که به اعتقاد ناظران، از اصطکاک دیدگاه میان نهادهای بالادستی و تصمیم‌گیر بر سر سرنوشت این شبکه اجتماعی حکایت دارد، اگرچه فعلاً تلگرام باز است و کفه موافقان فعالیت این شبکه اجتماعی سنگین، اما نمی‌توان از تلاش‌ها و عزم جدی مخالفان تلگرام غفلت کرد. چه آن گونه که از ظواهر امر پیداست، این طناب‌کشی کماکان ادامه خواهد داشت.

اما نکته قابل تأمل که از نگاه‌ها مغفول مانده است، پارادوکس گفتاری و رفتاری طیف وسیعی از موافقان فیلترینگ تلگرام است که با وجود انتقاد تند و تیز علیه تلگرام، امنیت آن و سیاست‌های مؤسسان و گردانندگانش، همچنان در تلگرام عضویت دارند و در کانال‌های تلگرامی خود دولت را به خاطر نبستن تلگرام شماتت کرده و به مردم توصیه می‌‌کنند به جای «تلگرام» از شبکه‌های پیام‌رسان داخلی استفاده کنند!


در این طیف می‌‌توان نمایندگان مجلس، فعالان حزبی، ائمه جمعه، علمای ارشد و برخی نهادهای مذهبی را یافت که در چند ماه گذشته تندترین انتقادات را به صورت توأمان علیه دولت و تلگرام مطرح کرده‌اند. برای نمونه سید احمد خاتمی و سید احمد علم‌الهدی دو امام جمعه تهران و مشهد که به کرات از تریبون نماز جمعه خواستار محدودیت تلگرام شده‌اند، کانال‌های تلگرامی فعالی دارند. علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی، مجتبی ذوالنور نماینده قم یا جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد که در یک ماه گذشته بر طبل فیلتر کوبیده‌اند نیز همچنان در این شبکه عضویت دارند.


البته عضویت و راه‌اندازی کانال‌های افراد یادشده به زمانی باز می‌‌گردد که تلگرام محل چنین حساسیت‌هایی نبود. موافقان فیلترینگ تلگرام معتقدند تا پیش از اعتراض‌های دی ماه، مؤسسان و گردانندگان تلگرام همکاری خوبی با کشورمان داشتند اما در خلال اعتراض‌ها خلف وعده کرده و آن گونه که مد نظر مسئولان اطلاعاتی و امنیتی بود، همراهی نکرده‌اند. با این اوصاف سؤال اینجاست چرا مخالفان فعالیت تلگرام بعد از اعتراض‌های دی ماه و به زعم خود خلف وعده مدیران تلگرام به عضویت خود در این شبکه پایان نداده و کانال‌های خود را نبسته‌اند؟


علاوه بر سید احمد خاتمی، حجت‌الاسلام کاظم صدیقی و حجت‌الاسلام ابوترابی دو امام جمعه دیگر تهران هستند که در تلگرام کانال دارند که هنوز فعال است و توسط شاگردان‌شان اداره می‌‌شود. در میان مراجع عظام تقلید آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی، آیت‌الله العظمی نوری همدانی و آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی کانال تلگرامی دارند؛ برخی مراجع از جمله آیت‌الله مکارم شیرازی کانال‌هایی تحت عنوان پاسخ به سؤالات شرعی نیز دارند.


خبرگزاری‌ها و رسانه‌های مدافع فیلتر تلگرام هم وضعیت مشابهی دارند؛ روزنامه کیهان، روزنامه رسالت، روزنامه جوان، روزنامه وطن امروز، هفته‌نامه 9 دی، خبرگزاری فارس، خبرگزاری مهر، خبرگزاری تسنیم و خبرگزاری نسیم که در خلال خبرهای خود صراحتاً یا تلویحاً عدم فیلترینگ تلگرام را مساوی با تهدیدهای امنیتی و سیاسی می‌‌دانند نیز کانال‌های تلگرامی فعالی دارند. به این سیاهه می‌‌توان نهادهای مذهبی و سیاسی متعددی اضافه کرد که به نظر می‌‌رسد در آزمون عملی مخالفت با تلگرام، نمره قابل قبولی نمی‌گیرند.


موافقان فعالیت تلگرام در ایران معتقدند امروز دوران کانالیزه کردن مسیرهای اطلاع‌رسانی گذشته است؛ دیگر نه می‌‌شود و نه درست است که جلوی جریان آزاد اطلاع‌رسانی را گرفت، بویژه که نسخه تجویزی برای محدود کردن تأثیر تلگرام یعنی «فیلتر»، به واسطه حضور فیلترشکن‌ها کارایی ندارد. این طیف بر این باورند دیگر زمان انحصار گذشته است و این شامل انحصار تلگرام نیز می‌‌شود و در همین راستا نیز به حضور خود در شبکه‌های اجتماعی متعدد ادامه می‌‌دهند. اما آیا مخالفان تلگرام حاضرند خود نخستین شنونده انتقاد خود باشند و از حضور و فعالیت در تلگرام انصراف دهند؟


تلگرام بدون فیلتر

آیا تلگرام بدون فیلتر واقعیت دارد؟

فراخوان مدیر تلگرام به مقاومت دیجیتالی

مردم روسیه در اعتراض به فیلترینگ تلگرام، صدها موشک کاغذی تلگرام را مقابل دادگاهی که حکم به فیلترینگ تلگرام داد ریختند و همزمان، مدير تلگرام اعلام كرد: با وجود ممنوعیت در روسیه کاهش محسوسی در تعداد کاربران‌مان نداشته‌ایم.

فراخوان مدیر تلگرام به مقاومت دیجیتالی

به گزارش راه روز، پاول دوروف - مالک تلگرام درباره فیلترینگ تلگرام روسیه در بیانیه‌ای نوشت: در ۲۴ ساعت گذشته، تلگرام از سوی ارایه دهندگان اینترنت در روسیه مسدود شده است. به این دلیل که ما درخواست آژانس‌های امنیتی روس را برای در اختیار گذاردن کلیدهای رمزگشایی پیام‌ها را رد کردیم. با وجود ممنوعیت، تاکنون در روسیه کاهش محسوسی در تعداد کاربران‌مان نداشته‌ایم. من برای حمایت از آزادی اینترنت در روسیه و هر جای دیگر، با بیت‌کویین، به اشخاص و شرکت‌هایی که وی‌پی‌ان و پروکسی راه انداخته‌اند، کمک مالی‌ کرده‌ام. خیلی خوشحالم که امسال میلیون‌ها دلار به این موضوع کمک کرده‌ام و امیدوارم که دیگران نیز کمک کنند. من این مقاومت دیجیتالی را یک جنبش نامتمرکز که برای آزادی دیجیتال و پیشرفت جهان مقاومت کرده می‌نامم.آیا تلگرام بدون فیلتر واقعیت دارد؟
میلاد نوری، کارشناس فناوری در کانال تلگرامی خود نوشت: در برخی کانال‌های تلگرامی خبری مبنی بر نسخه ضد فیلتر تلگرام دست به دست می‌شود که نحوه عملکرد این نسخه تلگرام رو توضیح می‌دهم:


هم‌زمان با فیلتر شدن تلگرام در روسیه، تلگرام امروز نسخه ۴.۸.۶ خود را از طریق گوگل پلی (فقط برای کشور روسیه) منتشر کرد. این نسخه از تلگرام با استفاده از تکنیک Domain Fronting سعی در بالا بردن هزینه فیلترینگ را دارد.

در این روش اپلیکیشن تلگرام به جای اتصال مستقیم به سرورهای تلگرام، ابتدا به سرورهای گوگل، آمازون و مایکروسافت (بعنوان خدمات دهندگان خدمات ابری) متصل می‌شود و برای فیلتر کردن آن باید سرورهای آمازون و گوگل و مایکروسافت نیز فیلتر شوند و فیلتر شدن این دو سرویس باعث مختل شدن خدمات اپلیکیشن‌ها و وب‌سایت‌های دیگری نیز می‌شود و به همین دلیل هزینه این فیلترینگ برای دولت روسیه افزایش خواهد یافت. تا جایی که می‌توان گفت روسیه برای مقابله با تلگرام مجبور شد بخش زیادی از اینترنت خود را مختل کند!


در واقع این نسخه از تلگرام ضد فیلتر نیست. بلکه فیلتر کردن آن باعث مختل شدن خدمات اپلیکیشن‌ها و سایت‌های دیگری نیز خواهد شد. نسخه ۴.۸.۶ هنوز برای عموم کاربران در کشورهای مختلف منتشر نشده است و آخرین نسخه روی مارکت‌های ایرانی نسخه ۴.۸.۵ بود که ظاهرا امروز این نسخه از کافه‌بازار حذف شده و یک نسخه قدیمی‌تر یعنی نسخه ۴.۸.۴ بر روی بازار قرار گرفته است.


فیسبوک در روسیه در صف فیلتر

فیسبوک در روسیه در صف فیلتر قرار گرفت

خبرگزاری فارس: «الکساندر ژاروف» رئیس سازمان نظارت بر ارتباطات و رسانه‌های جمعی روسیه امروز اعلام کرد، پرونده فیسبوک به جریان افتاده و فعالیت این شبکه اجتماعی در سال 2018 مورد بررسی قرار می‌گیرد.

بنا بر گزارش خبرگزاری «اینترفکس»، این مقام روس افزود، در صورتی که این شبکه اجتماعی نیز پایگاه‌های اطلاعاتی خود را در روسیه بومی‌سازی نکند فعالیت آن متوقف خواهد شد.

سازمان نظارت بر ارتباطات و رسانه‌های جمعی روسیه روز 16 آوریل نیز اعلام کرد که روند فیلترینگ پیام‌رسان «تلگرام» در این کشور آغاز شده و دسترسی به این پیام‌رسان به کلی قطع خواهد شد.

«الکساندر ژاروف» رئیس این سازمان در مصاحبه با خبرگزاری «اینترفکس» ضمن اعلام آغاز فیلترینگ تلگرام، تاکید کرده بود که اقداماتی را نیز برای مقابله با راه‌های دورزدن فیلترینگ تلگرام اندیشیده‌اند که اجرایی خواهد شد.

روند فیلترینگ تلگرام در روسیه بعد از دستور دادگاه عالی مسکو (تاگانسکی) آغاز شد.

یکی از وکلای این پیام‌رسان اعلام کرده بود که با آغاز روند فیلترینگ، وبگاه TELEGRAM.ORG دیگر در روسیه قابل دسترسی نیست.

دادگاه مسکو بعد از بررسی درخواست سازمان نظارت بر ارتباطات و رسانه‌های جمعی روسیه، به فیلتر شدن و ممنوعیت دسترسی به تلگرام رأی مثبت داد. بعد از اعلام این حکم بود که وکلای این پیام‌رسان به رسانه‌ها گفتند که برای رفع ممنوعیت تلگرام، به این دادگاه درخواست تجدید نظر خواهند داد اما سازمان نظارتی روسیه منتظر این دادخواست نشد و فیلترینگ را آغاز کرد.

چند هفته قبل دولت روسیه به شرکت تلگرام برای تحویل‌دادن سیستم رمزنگاری پیام‌های این نرم‌افزار اولتیماتوم داده بود اما «پاول دوروف» سازنده این پیام‌رسان ضمن امتناع از این کار، روسیه را به نقض حریم خصوصی کاربران خود متهم کرد.

تلگرام توانسته است از سال 2013 تا کنون 200 میلیون کاربر جذب کند. سازندگان این پیام‌رسان اخیراً نیز اعلام کردند که به‌زودی از ارز مجازی به نام «گرام» رونمایی خواهند کرد.


داستان تلگرام ضد فیلتر

داستان تلگرام ضد فیلتر چیست

بعد از فیلترینگ تلگرام در روسیه، نسخه‌ای از این پیام رسان به‌عنوان تلگرام ضد فیلتر تنها برای روسیه منتشر شد؛ اما چطور یک برنامه می‌تواند ضد فیلتر باشد و باعث دور زدن فیلترینگ شود؟


بعدازاینکه پاول دوروف، مؤسس تلگرام حاضر نشد کلیدهای رمزنگاری را در اختیار این دولت قرار دهد، دولت روس این پیام رسان را مسدود کرد اما مدیر و مؤسس تلگرام باز هم حاضر به همکاری نشد و نسخه جدیدی از تلگرام، نسخه 4.8.6 را تنها برای کاربران روسیه منتشر کرد.

بعدازاین موضوع، در کانال‌های تلگرامی، پست‌هایی با عنوان تلگرام ضد فیلتر منتشر شد که لینک دانلود این نسخه از تلگرام هم در این پست‌ها قرار داده شده بود؛ اما موضوع اینجاست که نسخه 4.8.6 تلگرام هنوز در گوگل پلی (در تمامی نقاط دنیا) قرار نگرفته است. بااین‌وجود عرضه نسخه‌هایی با این عنوان در کانال‌های تلگرام کمی عجیب به نظر می‌رسد.

گذشته از این موضوع باید دید که آیا وجود نسخه‌ای از تلگرام که ضد فیلتر باشد آیا واقعاً صحت دارد؟

میلاد نوری کارشناس فناوری اطلاعات و دارای ۱۴ سال سابقه برنامه‌نویسی وب، موبایل، طراحی محصول، مشاور فنی کسب و کارهای حوزه آی‌تی و مجری کارشناس برنامه چرخ (شبکه ۴ سیما)، کسی که برای نخستین بار از وجود نقص امنیتی در پیام رسان سروش اخباری را منتشر کرد که نشان می‌داد از طریق این پیام رسان شماره تلفن کاربران را می‌توان به‌راحتی به دست آورد، حالا درباره روش کار تلگرام ضد فیلتر، اطلاعاتی را در کانال خود منتشر کرده است.

پيشنهاد فيسيت : وزیر ارتباطات، اولین قربانی افشای اطلاعات خصوصی در پیام رسان سروش شد

تکنیک مورد استفاده در تلگرام برای دور زدن فیلترینگ

به گفته میلاد نوری تلگرام برای دور زدن فیلترینگ دست به دامان سرورهای گوگل، آمازون و مایکروسافت شده است و از تکنیک Domain Fronting بهره می‌برد. درواقع کاربران برای اینکه به سرورهای تلگرام متصل شوند ابتدا به سرورهای شرکت‌های گفته شده متصل می‌شوند بنابراین برای فیلتر شدن این سرویس، بایستی تمامی سرویس‌های آمازون، گوگل و مایکروسافت فیلتر شوند. این مسئله باعث می‌شود که فیلترینگ تلگرام برای روسیه بسیار هزینه‌بر شود.

با این اوصاف نسخه جدید تلگرام که تاکنون تنها برای روسیه ارائه شده است ضد فیلتر نیست بلکه با قلاب کردن ارتباطات خود به سرورهای سرویس‌های اساسی در اینترنت، این فیلترینگ را دور می‌زند و عملاً این موضوع برای روسیه عملی نیست که در ازای فیلتر تلگرام، همه سرویس‌های این کمپانی‌ها را مختل کند.

تکلیف نسخه‌های جعلی تلگرام ضد فیلتر چیست

ازآنجایی‌که هنوز نسخه 4.8.6 تلگرام در کشوری به‌جز روسیه منتشر نشده است، نسخه‌هایی که با عنوان تلگرام ضد فیلتر در کانال‌های تلگرامی باب شده‌اند احتمالاً نسخه‌هایی دستکاری شده هستند که ممکن است بدافزار باشند. بنابراین بهتر است از دانلود این نسخه‌های منتشر شده خودداری کنید.


بیانیه وزارت ارتباطات در خصوص فیلتر تلگرام

بیانیه جهرمی وزارت ارتباطات در خصوص فیلتر تلگرام

بیانیه جهرمی وزارت ارتباطات در خصوص فیلتر تلگرام

انتشار برخی اخبار نادرست در خصوص زمان فیلتر تلگرام از زبان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات باعث شد تا ایشان اطلاعیه ای رادر این زمینه منتشر کند.

در پی انتشار خبرهای مبنی بر بیانیه وزیر در خصوص فیلتر تلگرام در ابتدای سال ۹۷ که واکنش های فراوانی به دنبال داشته و باعث ایجاد شایعات فراوانی در بین کاربران فضای مجازی گردید اخبار نادرستی نیز به نقل از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در بسیاری از سایت ها و شبکه های اجتماعی منتشر شده است که همین امر باعث گردید که ایشان بیانیه ای صادر کنند که در آن ضمن تکذیب خبر های کذب تاکید کنند که ایشان با هیچ خبرگذاری چنین مصاحبه های نداشته اند.

بیانیه وزیر در خصوص فیلتر تلگرام

مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات با انتشار اطلاعیه ای پیرامون انتشار برخی اخبار نادرست به نقل از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مورد زمان فیلترشدن شبکه اجتماعی تلگرام اعلام کرد:با توجه به انتشار برخی اخبار نادرست به نقل از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در شبکه های اجتماعیبه اطلاع عموم می‌رساند دو روز پیش خبری در کانال فارس پلاس به نقل از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مبنی بر زمان پالایش یکی از شبکه های اجتماعی مطرح و با توجه به نادرست بودن خبر فورا حذف شد.

لیکن مجددا توسط برخی به صورت هدفدار در حال پخش در شبکه های اجتماعی در کانال های شهرهای دیگر است.

در بیانیه وزیر در خصوص فیلتر تلگرام ضمن تکذیب خبر فوق تاکید می‌ شود که وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به هیچ عنوانو با هیچ خبرگزاریچنین مصاحبه ای نداشته و تاکنون نیز مصوبه یا تصمیم قانونی برای پالایششبکه اجتماعی مذکور به این وزارتخانه واصل نشده است.

بر اساس مصوبه کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه اعلام تصمیمات و دلایل پالایشدر فضای مجازی به عهده دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه است.

بیانیه وزیر در خصوص فیلتر تلگرام و انتشار شایعات در فضای مجازی

بیانیه وزیر در خصوص فیلتر تلگرام

متن بیانیه وزیر در خصوص فیلتر تلگرام

درباره فیلتر تلگرام بیشتر بدانید

هر روز شاهد انتشار اخبار متفاوتی در رابطه با فیلتر شدن تلگرام هستیم. در جدیدترین اظهار نظر، ابوالحسن فیروزآبادی اعلام کرده که هنوز تصمیم قطعی برای فیلتر تلگرام گرفته نشده است.

ابوالحسن فیروزآبادی اظهار داشت: «علت صحبت درمورد فیلترینگ تلگرام برای زمان‌بندی کارهایی است که باید درباره پیام‌رسان‌ها انجام شود.»

فیروزآبادی تأکید کرد که اقدامات صورت‌گرفته در مورد تلگرام ایجابی بوده است.

وی در این خصوص چنین اظهار نظر کرد: «نگاه ما این است که فضای مجازی فراتر از یک پیام‌رسان استو یک گستره سیاسی، اجتماعی و اقتصادی و حتی زیست‌محیطی است و در این زمینه نگاه ما باید توسعه‌ای باشد.»

دبیر شورای عالی فضای مجازی با بیان اینکه اتکا به یک سکو در این عرصه، ناپایدار است، گفت:«اینکه ما کل رسانه و فعالیت اجتماعی‌مان را روی یک رسانه ناپایدار گذاشتیم، صحیح نیست.»

وی تجدید نظر در رابطه با تلگرام را حتمی و لازم می‌داند.

فیروزآبادی در پایان اعلام کرد که هنوز تصمیمی قطعی در رابطه با اینکه تلگرام چه زمانی فیلتر خواهد شد، گرفته نشده است.

این در حالی است که چندی پیش رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت:تصمیم اتخاذ شده و فکر می کنم حداکثر تا پایان ماه جاری (فروردین ماه) تلگرام جای خود را به یک پیام رسان داخلی بدهد.

فیلتر شدن تلگرام در ایران

علاء الدین بروجردی در گفت و گو با رادیو شهری بروجرد، با اشاره به موضوع از مدار خارج شدن «تلگرام» اظهار داشت:این تصمیمی است که در بالاترین سطح اتخاذ شده و تلگرام جای خود را به یک سامانه مشابه ملی خواهد داد.

وی تصریح کرد:این موضوع به لحاظ امنیت ملی ما مهم است، با توجه به نقش مخربیکه تلگرام در بحران های سال گذشته در کشور داشت و هم اینکه ما امروز در فضای مجازیبه این توانمندی رسیده ایم که یک سامانه ملی را تعریف کنیم؛ مانند سروش و ظرفیت های دیگر.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ممکن است تعداد مشترکینسروش ۳ میلیون باشد و تعداد مشترکین تلگرام چهل میلیون، اما این تعداد سرریز می شوند؛ وقتی تلگراماز مدار خارج شد مردم به یک سامانه ملی روی می آورند، تصریح کرد:در رابطه با نگرانی هایی که رسانه هایبیگانه بیشتر به آن دامن می زنند که سامانه های داخلی ایمن نیست و یا مسائلی از این گونه،به لحاظ بستر سازی فنی و سالم بودن محیط آن، کار گسترده ای دارد صورت می گیرد.

بروجردی خاطرنشان کرد:این تصمیم اتخاذ شده که تلگرام جای خود را به یک سامانه ملی بدهد و فکر می کنم حداکثر تا پایان ماه جاری (فروردین ماه) این اتفاق خواهد افتاد.

زمان فیلتر تلگرام مشخص نیستناظر مجلس در کمیته تعیین مصادیق مجرمانه گفت:زمان فیلتر تلگرام زمان دقیقی نیست و نبایداخباری به جامعه پمپاژ شود که امنیت روانی مردم را مخدوش کند.

فیلتر شدن تلگرام و واکنش کاربران به آن

رمضانعلی سبحانی فر اظهار کرد:با توجه به توسعه روزافزون فضای مجازی و شبکه های اجتماعیو اقبال عمومی به آن ها نمی توان جامعه را از آن ها محروم کرد اما باید تلاش کرد با اعتمادسازی نسبتبه اپلیکیشن های داخلی، مردم به اراده خود از تلگرام یا سایر شبکه های اجتماعی به اپلیکیشن های داخلی اقبال پیدا کنند.

رییس کمیته ارتباطات مجلس ادامه داد:بنابر گزارش های رسمی کسب و کارهای مبتنی بر شبکه های اجتماعیموجب اشتغال زایی بخش زیادی از جوانان بیکار شده و فیلتر آن ها تبعات اقتصادی و اجتماعی نامناسبی داردالبته توجه به مسائل امنیتی نیز برای نظام بسیار حیاتی و مهم است و باید با در نظر گرفتن جمیع جهات تصمیم گیری کرد.

نماینده مردم سبزوار در مجلس، گفت:شورای عالی فضای مجازی تصمیم گیر نهاییبرای فیلتر شدن یا نشدن تلگرام و سایر شبکه های اجتماعی است.

بیانیه وزیر در خصوص فیلتر تلگرام


واکنش مردم روسیه به مسدود شدن تلگرام

۷ نکته درباره فیلترینگ احتمالی تلگرام و اینستاگرام

خرداد:به راستی کدام ضد امنیتی و خلاف مصالح نظام است: ادامه فعالیت تلگرام و اینستاگرام مثل سال های اخیر - که مشکل‌زا نبوده‌اند - یا ناراضی کردن ۴۵ میلیون ایرانی و از جمله میلیون‌ها نوجوان و جوان که قرار است نگاهشان به نظام و انقلاب شکل بگیرد؟

به گزارش خرداد، عصر ایران نوشت: «یک نماینده مجلس شورای اسلامی اخیراً گفته است که علاوه بر تلگرام، اینستاگرام و واتساپ هم به مرور زمان فیلتر خواهند شد.

در این باره نکات زیر قابل تأمل است:

۱- نماینده مجلس، وکیل مردم است و وکیل باید مطالبات موکل را پیگیری کند. قریب به اتفاق جمعیت فعال کشور که در انتخابات هم شرکت کرده‌اند، از پیام‌رسان‌هایی مانند تلگرام و اینستاگرام استفاده می‌کنند و مطالبه‌شان هم این است که فعالیتشان ادامه یابد.

این چه وکالتی است که وکیل، دقیقاً خلاف نظرات موکلش عمل می‌کند؟

۲- در روزهای اخیر برای توجیه فیلترینگ تلگرام گفته می شود که این پیام رسان درصدد راه اندازی ارز دیجیتال خودش است و لذا ادامه فعالیتش در ایران می توان آثار نامطلوب اقتصادی داشته باشد. فارغ از این که چنین توجیهی، موجه است یا نه، باید پرسید مگر اینستاگرام هم می خواهد ارز دیجیتال راه بیندازد؟ چرا با مردم رو راست نیستید؟ می دانید مردم می فهمند؟

۳- بحث فیلترینگ پیام‌رسان‌ها در شرایطی که نه بحث امنیتی در میان است و نه ارز دیجیتالی در کار است و نه در صورت راه‌اندازی آن، آثار نامطلوبش ثابت شده، از بحث منافع کشور عبور کرده و رسماً به مرز مردم‌آزاری رسیده است. هم اکنون میلیون‌ها نفر در ایران برای روابط خانوادگی، کار و کسب، امور اجتماعی، اطلاع‌رسانی و تبلیغات و تفریح و سرگرمی از تلگرام و اینستاگرام و واتساپ و... استفاده می کنند، از مادر بزرگی که دلخوشی اش این است که با نوه هایش در تلگرام در تماس است و جوانی که فروشگاهی در اینستاگرام راه انداخته تا مدرسی که دوره های آموزشی‌اش را در تلگرام عرضه می کند و رسانه ای که خبررسانی‌اش را در این بستر انجام می دهد.