05132281115-09158105300
نظرسنجی

16 مکان از بهترین جاذبه های گردشگری شهر ونیز

16 مکان از بهترین جاذبه های گردشگری شهر ونیز

16 مکان از بهترین جاذبه های گردشگری شهر ونیز

با شهری پر از جاذبه های توریستی مثل ونیز، سخت است که بدانید گردشتان را از کجا باید شروع کنید. شاید بهترین راه آن باشد که خیلی ساده چند ساعتی به دل شهر بروید تا از خیابان ها و معابر کوچک و جذاب آن بگذرید، در کنار آبراه های آن قدم بزنید و گوشه کنارهای پنهان آن را پیدا کنید. در هر گوشه ای از این شهر چیزی را خواهید دید که ارزش ثبت آن در خاطرات شما با یک عکس را دارد. مهم نیست که این گشت شما را به کجا می برد، پیدا کردن راه برگشتتان به میدان سن مارکو (San Marco) و آبراه گرند (Grand) ساده خواهد بود. اکثر دیدنی های ونیز که می خواهید بازدید کنید در اطراف این دو جاذبه مهم شهر است. ونیز ایتالیا به شش سستیری (sestieri) تقسیم شده است، محله هایی که کاملا هویت های مختلفی دارند. سن مارکو بخش مرکزی آن است، که از سه طرف با حلقه ای بزرگ از آبراه گرند احاطه شده است. آن طرف پل ریالتو محله صنعتگران سن پولو قرار دارد و آن طرف جنوب آبراه گرند، محله دورسودورو با موزه های هنری معتبر و میدان های زیبایش قرار گرفته است. در کرانه های خارجی سانتا کروکه، کاستلو و کاناریجیو، خواستگاه کلیمی های اصیل قرار دارند. آن طرف این شش سستیری – محله – شهر، شما می توانید گشتی هم سوار بر وپورتو (Vaporetto) [اتوبوس آبی] در جزایر و مناطق دیدنی ونیز بزنید : لیدو، مورانو، بورانو و تورچلو. جزیره دیگر، سان جورجو ماجوره، به سبب مناظر زیبایی که از سن مارکو و ونیز از بالای برج کلیسایش دارد، ارزش بازدید کردن را خواهد داشت. پس در ادامه با ما همراه باشید برای سفری هیجان انگیز به دیدنی های ونیز...

بازیلیکای سنت مارک

بازیلیکای سنت مارک از دیدنی های ونیز که قطعا شناخته شده ترین کلسیای ونیز ایتالیا و یکی از آشناترین ها در جهان است، در واقع کلیسای خصوصی دوک بود و با گنجینه های هنری روم شرقی که بخشی از غنیمت جنگی بود و به وسیله کشتی های ونیزی بعد از سقوط قسطنطنیه به اینجا آورده شده، تزیین شده است. تصاویر موزاییکی با پشتی طلای بالای نمای درگاه ورودی، تنها اشاره به هنر کار موزاییک داخل بنا دارد، جایی که 4240 متر مربع از موزاییک های طلایی، گنبدها و دیوارهای آن را پوشانده است. این موزائیک ها، رنگ و بویی کاملا رومی به فضای داخلی آن داده اند، اما گنجینه هایی از دوران های دیگر نیز در آن پیدا می شود، از جمله موزاییک هایی که به وسیله تیسین (Titian) و تینتورتو (Tintoretto) طراحی شد، نام هایی که در تمام سطح شهر با آن ها مواجه خواهید شد. شاهکار طلایی عالی محراب از مناطق دیدنی ونیز، یعنی Pala d'Oro، که یکی از بهترین ها در اروپا، ساختش به وسیله صنعتگران ابتدای قرن 12 آغاز شد و قرن ها بعد، نزدیک به 2000 سنگ گرانبها و ارزشمند زینت بخش آن شدند. اگر توانستید چشم تان را از گنبدهای موزائیکی و چندین محرابی که دکوراسیون کامل و بی نقصی دارند، بردارید، نگاهی به کف بنا بیندازید تا شاهکار سنگ مرمر طلاکوب را ببینید. و زمانی را هم به دیدن جعبه عتیقه های طلایی و نشان ها در خزانه داری اختصاص دهید.

بازیلیکای سنت مارک

میدان سنت مارک

وسعت زیاد این میدان سبب شده که بزرگترین میدان ونیز ایتالیا و از برترین مناطق دیدنی ونیز باشد و با معماری زیبای یکسان سه طرف آن، به گونه ای ساخته شده است که ساده به نظر برسد. اما مهمتر از معماری زیبای میدان سنت مارک آن است که این میدان برایونیز ایتالیا مثل یک فضای پذیرایی برای خانه است، جایی که همه نوع افرادی دور هم جمع می شوند، قدم می زنند، قهوه می خورند، می ایستند تا با هم گپ بزنند، با دوستان و رهبران تور دیدار می کنند یا فقط از آن عبور می کنند تا به سر کار یا بازی بروند. سه سمت آن به شکل دالان است که در زیر آن ها فروشگاه های مد روز و حتی کافه های شیکی قرار دارد. سمت باز دلان با موزاییک های نامنظم، منحنی های خارجی، پیچش ها و سنگ های تزیینی بنددار توری مانند بازیلیکای سنت مارک تزئین شده است. در بالای برج های آن محور آجری ناقوس کلیسا از دیدنی های ونیز قرار دارد. برای دیدن مناطق دیدنی ونیز و مناظری از این میدان شلوغ، شما می توانید به بالای آن یا به بالای برج Torre dell'Orologio بروید که در آن دو نفر از "موروها" در حال به صدا در آوردن ساعتی هستند.

میدان سنت مارک

میدان دوک (قصر دوک) و پل افسوس

بازدیدکنندگانی که به ونیز ایتالیا می رسیدند زمانی را به کنار ساحل می آمدند و زیر نمای این قصر فوق العاده از دیدنی های ونیز می گذراندند. امکان نداشت که با اندازه و معماری زیبای آن تحت تاثیر قرار نگیرند. اگر آن ها به وسیله دوک ها به داخل راه می یافتند، بیشتر تحت تاثیر قرار می گرفتند چون از طریق دروازه کارتا وارد می شدند، مثالی عالی از سبک گوتیک ونیزی به بهترین نحو خودش، و از پله های Scala dei Giganti شگفت انگیز و پلکان با طاق طلایی Scala d'Oro بالا می رفتند تا به جایی وارد شوند که خیلی ها تصور می کنند زیباترین تالار قصر است، یعنی تالار Sala del Collegio. حتی مسافران خسته قرن 21 با عظمت و دکوراسیون مجلل قصر حیرت زده می شدند. شما در اینجا می توانید کارهایی را از تمام بزرگان ونیزی ببینید، از جمله تینتورتو، که نقاشی رنگ روغن او با نام Paradise، بزرگترین در جهان است. موردی که جزء تورهای عمومی نیست ولی در تورهای اختصاصی موجود است، قدم زدن روی پل افسوس است که به سلول های تاریک زندان پریونی، زندان هایی که کازانووا فرار مشهور خود را از آن انجام داد، راه می یابد. صف ها برای ورود به این اثر ونیزی اغلب طولانی است ولی شما می توانید با بلیت و تور Skip The Line برای قصر دوک از این صف ها بگذرید و بخش هایی از قصر را ببینید که به روی بازدیدکنندگان عمومی باز نیست. یک راهنمای بومی شما را از صف ها عبور می دهد و تاریخ و هنر این اتاق های خیره کننده را قبل از عبور شما از روی پل سرپوشیده افسوس و وارد شدن به این زندان بدنام توضیح می دهد.

میدان دوک (قصر دوک) و پل افسوس

آبراه گرند

آبراه گرند از دیدنی های ونیز که از دل شهر ونیز ایتالیا می گذرد و به شکل یه S برعکس است، مسیر اصلی شهر است که میدان سن مارکو، پل ریالتو و نقاط دسترسی ایستگاه راه آهن و پل را به خشکی متصل می کند. تنها چهار پل بر طول 3.8 کیلومتری آن قرار دارد اما قایق های روبازی که traghettishuttle نام دارند بین چندین نقطه در حد فاصل پل ها رفت و آمد می کنند. آبراه گرند چیزی است که اگر از هرکسی که به ونیز ایتالیا سفر کرده بپرسید، حتما نام آن را بر زبان می آورد. قصرهای تمام خانواده های مهم به سمت آبراه راه دارد، نماهای زیبای سبک گوتیک ونیزی و مربوط به اوایل رنسانس، رو به آب است، درست همانجایی که بازدید کنندگان از آن بازدید می کنند. این قصرهای بزرگ یا حداقل نمای آن ها امروزه به خوبی محافظت می شود و گشتی با وپورتو در طی آبراه بهترین راه برای تماشای آن ها و مناطق دیدنی ونیز است. و البته سفری در طی آبراه گرند با قایق روباز نیز یکی از رمانتیک ترین تفریحاتی است که می توانید در شب ونیز انجام دهید.

آبراه گرند

پل ریالتو و سن پولو

پل ریالتو از مناطق دیدنی ونیز که زمانی تنها پل بر روی آبراه گرند بود، علامت اولین آبادی جزیره است که ریوس آلتوس نام دارد. این کمان سنگی که در سال 1588، حدودا 150 سال پس از خراب شدن پل چوبی پیش از آن ساخته شده است، تکیه گاه دو خیابان شلوغ است و چندین فروشگاه دارد. در کنار اینکه به عنوان محلی با عبور و مرور شلوغ در وسط آبراه از دیدنی های ونیز ایتالیا است، محل مناسب و محبوبی برای گردشگرانی است که دوست دارند از پل یا از خودشان عکس بگیرند، و جای مناسبی برای تماشای مجموعه قایق هایی است که همیشه از زیر پل عبور می کنند. کلیسای سن بارتولومئو که نزدیک سن مارکو در آن طرف پل است، کلیسای بازرگانان آلمانی بود، کسانی که در Fondaco dei Tedeschi (بازار مبادله کالای آلمانی) زندگی و کار کردند و در اینجا در کناره آبراه قرار دارد. این کلیسا محراب شاهکاری دارد، به اسم The Martyrdom of St. Bartholomew که به وسیله نقاشی به نام Palma the Younger انجام شده است.
در طرف دیگر پل ریالتو از دیدنی های ونیز، بازار شلوغی قرار دارد، جایی که ونیزی ها و سرآشپرها محصولات تازه و برای غذاهای دریایی خود خرید می کنند. در خیابان های باریک سن پولو، آن طرف بازار، فروشگاه صنعتگران و کارگاه های تولید نقاب قرار دارد که یکی از بهترین مکان ها برای خرید در ونیز ایتالیا است. همچنین می توانید جاهایی را برای صرف غذا پیدا کنید که نسبت به غذاخوری هایی که نزدیک سن مارکو است، خلوت تر است و گردشگران زیادی در آن نیست.

پل ریالتو و سن پولو

آموزشگاه بزرگ سن روکو

این ساختمان سنگ مرمر سفید حیرت انگیز از مناطق دیدنی ونیز ایتالیا، بین سال های 1515 و 1560 ساخته شد تا موسسه خیریه ای وقف شده به سن روکو باشد. خیلی زود پس از تکمیل شدنش، هنرمند بزرگ قرن 16 ونیزی تینتورتو رقابت بر سر نقاشی یک تابلوی مرکزی برای سقف Sala dell'Albergo را با وارد شدن به ساختمان و گذاشتن نقاشی اش روی مکان مشخص شده و قبل از قضاوت داوران، برد، که باعث خشم هنرمندان رقیب او شد. او بعد دیوارها و سقف های آن را با دایره ای از نقاشی ها تزئین کرد که به عنوان شاهکار این هنرمند شناخته می شود. کارهای اولیه در Sala dell'Albergo که تاریخشان به بین سال های 1564 و 1576 برمی گردد، شامل کارهایی چون The Glorification of St. Roch، Christ before Pilate، Ecce Homo و برجسته تر از همه، The Crucifixion می شود. آن هایی که در سالن بالایی قرار دارند، تصاویری از عهد جدید را به نمایش گذاشته اند که بین سال های 1575 و 1581 نقاشی شده اند. روشنایی مناسب نیست و خود نقاشی ها هم تاریک هستند ولی همچنان نوآوری های تینتورتو در استفاده از رنگ و نور تحسین برانگیز است. می توانید سقف ها را با آینه هایی که تدارک دیده شده است ببینید. کارهای بیشتری از تینتورتو را می توانید در جایگاه کشیش در کلیسای کناری سن روکو از دیدنی های ونیز ایتالیا بیابید.
آدرس: Campo San Rocco, San Polo, Veniceآموزشگاه بزرگ سن روکو

قصر کادورو (Ca' d'Oro)

ملیله کاری ظریف سنگ مرمر ساخته بارتولومئو بن از زیباترین مناطق دیدنی ونیز ایتالیا، بسیار شبیه به توری هایی است که روی سنگ حک شده باشد و شما تنها تاثیربرانگیزی این نما را تصور کنید اگر که نقاشی آن با طلا پوشیده می شد. این قصر که در کنار Porta della Carta در میدان دوک قرار دارد، که آن هم به وسیله بارتولومئو بن ساخته شده است، جزو عالی ترین نمونه از سبک گوتیک ونیزی و از دیدنی های ونیز است. فضای داخلی آن هم تحسین برانگیز است، چون این میدان حالا یک موزه هنری است، که هم برای ارائه کارهای هنری و هم ظاهری که نشان دهنده سبک زندگی ونیزی های قرون 15 و 16 باشد، مرمت و تعمیر شده است. فرد خبره ای که مسئول حفاظت از قصر بود، یعنی بارون جورجیو فرانچتی، کلکسیون هنری خود را در سال 1922 به این مجموعه داد که شامل کارهایی از تیسین، مانتنیا، فان دیک، تولیو لومباردو و برنینی است.

قصر کادورو (Ca' d'Oro)

مورانو و بورانو

سفر به ونیز ایتالیا بدون گشتی در این خلیج برای رسیدن به مورانو از مناطق دیدنی ونیز ایتالیا، جزیره صنعتگران افسانه ای شیشه گری، سوار بر وپورتو کامل نخواهد بود. آن ها در قرن 13 به امید اینکه خطر آتش سوزی ناشی از کوره های شیشه گری که در سراسر مرکز متراکم ونیز موجود بودند، کاهش دهند، به اینجا فرستاده شدند. یا حداقل اینطور ادعا می شود. البته به همین اندازه هم حفظ رازهای شیشه گری دمی که در انحصار ونیزی ها بود برای این جابه جایی محتمل است. این موضوع ساده ای برای ونیزی ها نبود، چون شورای ده نفره در سال 1454 تصویب کرد که : " اگر صنعتگر شیشه گری دمی مهارتش را به کشور دیگری ببرد، به سبب خسارتی که به جمهوری زده است، باید به او دستور داده شود تا برگردد؛ از کار خود منع شود، وابستگان نزدیکش باید به زندان بیفتند مگر اینکه حس خانواده دوستی اش او را مجبور به بازگشت کند؛ اگر بر نافرمانی خود پافشاری کند باید اقدامات مخفیانه ای برای نابودی او در هر جایی که باشد انجام گیرد". پس اگر آن ها را محدود به یک جزیره می کردند، رهیابی و نظارت بر آن ها ساده تر بود. دو طرف آبراه امروزه با نمایشگاه ها و کارگاه های شیشه پر شده است که همه چیز از جواهرات بدلی ارزان گرفته تا کارهای هنری نفیس را به نمایش گذاشته است. در درون ساختمان قرن هفدهمی با نام Giustinian موزه شیشه ای با یکی از بزرگترین و مهمترین کلکسیون ها از شیشه های ونیزی از زمان رومی ها تا قرن 20، قرار دارد.
اما شیشه گری همه چیز نیست : کلیسای Santi Maria e Donato ، ویژگی های ونتوروم شرقی و اوایل روم را با هم ترکیب کرده است، که نتیجه آن بنایی با مراحل مختلفی از زمان بین قرون هفت تا 12 شده است. مخصوصا ستون های سنگ مرمر یونانی با حروف درشت ونتوروم شرقی، کف موزائیکی قرن دوازدهمی با اشکالی از حیوانات و سنت دوناتو بالای اولین محراب در سمت چپ آن که مورد توجه است. این بنا که تاریخش به سال 1310، اولیه ترین نمونه از نقاشی ونیزی است. کلیسای قرن 14، San Pietro Martire چندین نقاشی باشکوه ونیزی دارد: Madonna in Majesty with St. Mark و the Doge Agostino Barbarigo و Assumption of the Virgin از بلینی در کنار St. Jerome in the Wildernessand St. Agatha in Prison، اثر پائولو ورونز. با سفری سریع می توانید به جزیره بعدی یعنی بورانو از مناطق دیدنی ونیز ایتالیا بروید، یک دهکده ماهیگیری با خانه های نقاشی شده باشکوه، که از نظر تاریخی به توری دوزی شناخته می شود. Scuola dei Merletti (مدرسه توری دوزی) و موزه کوچک آن به شما کمک می کند تا اجناس واقعی را از اجناس وارداتی ارزان که در فروشگاه ها پیدا می کنید تشخیص دهید.

مورانو و بورانو

کلکسیون پگی گوگنهایم

کلکسیون های هنری شخصی هیرس پگی گوگنهایم در خانه قبلی او، یعنی Palazzo Venier dei Leoni، در کنار آبراه گرند از مناطق دیدنی ونیز قرار دارد. اگرچه بیشتر موزه های هنری ایتالیا پر از شاهکارهای قرون وسطی و رنسانس است، ولی این موزه هنرهای آمریکایی و اروپایی از نیمه اول قرن بیستم. ساختمان پایینی، با فضای داخلی سفید و ظریفش، مکان این کارهای برجسته و اغلب دراماتیک است، که نقاشی ها و مجسمه های کوبیسم، فوتوریسم، اکسپرسیونیسم انتزاعی، سورئالیسم و آوانگارد را شامل می شود. این کلکسیون دائمی کارهایی از پیکاسو، دالی، باروک، لژه، موندریان، کاندینسکی، کله، ارنست، ماگریت و پولاک را شامل می شود و نمایشگاه های متعددی که کارهایی از دیگر هنرمندان را نیز به اینجا می آورند. در باغ مجسمه های موزه نیز کارهایی از کالدر، هالزر، کارو، جاد و هیپورث وجود دارد.
آدرس: 704 Dorsoduro, Venice

کلکسیون پگی گوگنهایم

کلیسای Santa Maria Gloriosa dei Frari

ساخت این کلیسای سبک گوتیک در حدود سال 1340 به وسیله فرانسیسکویی ها آغاز شد و تکمیل نما، فضای داخلی و دو کلیسای کوچک از مناطق دیدنی ونیز ایتالیا در اواسط قرن 15 پایان یافت. ناقوس کلیسای حیرت انگیز آن که مربوط به قرن چهاردهم است، دومین ناقوس بلند در شهر است. اگرچه فضای داخلی آن با سبک ساده کلیساهای فرانسیسکویی حفظ شده است ولی گنجینه ای هنرمندانه نیز دارد. در بازویی سمت راست کلیسا، تندیس چوبی مهمی از یحیی اثر مجسمه ساز فلورانسی دوناتلو قرار دارد که در سال 1451 تکمیل شد (اولین کلیسای کوچک در سمت راست جایگاه مقدس). در محل نگهداری ظروف مقدسه کلیسا، قاب سه لوحی از Madonna and Child Enthroned with Four Saints ساخته جئوانی بلینی است. در بازویی سمت چپ، تندیس یحیی روی قدح آب مقدس Cappella Cornaro قرار دارد که به وسیله مجسمه ساز و معماری به نام جاکوپو سانسووینو ساخته شده است.
Monks' Choir نمونه ای برجسته از حکاکی روی چوب اثر مارکو کوتزی است، که برجسته کاری هایی از سنت ها و مناظر ونیز دارد و جایگاه مقدس شامل آرامگاه دو دوک است که به وسیله آنتونیو ریزو ساخته شده است و در بالای محراب اصلی اثر Assunta از تیسین قرار دارد که در بین سال های 1516 و 1518 نقاشی شده است. آرامگاه بزرگ تیسین در راهرو جنوبی هدیه ای از فردیناند اول اتریش بود، وقتی که پادشاه لومباردی ونتو بود. قطعا نمی توانید توجهتان را از آرامگاه بزرگ هرمی شکلی که به وسیله شاگردان مجسمه سازی آنتونیو کانووا در راهروی شمالی ساخته شده است بردارید، و در سمت مخالف آن، بنای یادبود تیسین از دیدنی های ونیز ایتالیا که آن هم به وسیله شاگردان کانووا ساخته شده است. اثری در کنار Cappella Emiliani، که قابی چند لوحی ظریف با تندیس های مرمری از اواسط قرن پانزدهم دارد، Madonna di Ca' Pesaro نام دارد که در سال 1526 تکمیل شد و یکی از مهمترین آثار تیسین است.
آدرس: Campo dei Frari, I-30100 Venice

کلیسای Santa Maria Gloriosa dei Frari

موزه هنرهای ظریف (Gallerie dell'Accademia)

این موزه از مناطق دیدنی ونیز ایتالیا که به صورت کوتاه " Accademia" نامیده می شود، بر روی آبراه گرند از دیدنی های ونیز ایتالیا، مهمترین و جامع ترین کلکسیون از نقاشی های موجود قرون 15 تا 18 را دارد. بیشتر کلکسیون از صومعه ها و کلیساهایی جمع آوری شده است که بسته شده اند و از تخلیه قصرهای خانواده های اشرافی به دست آمده است و حالا در Santa Maria della Carità، جایی که پیشتر صومعه بوده به نمایش در آمده است. برخی از گالری ها، مثل گالری اول، که شامل نقاشی های سبک گوتیک ونیزی است، سقف های مطلایی که به زیبایی حکاکی شده اند دارد. کارها به ترتیب بازه زمانی آن ها مرتب شده است، پس نه تنها می توانید تکامل سبک ها را ببینید بلکه می توانید کارهای عصرهای گوناگون را نیز با هم مقایسه کنید.
از برجسته ترین نقاشی های قرون 15 و 16 شامل St. George by Andrea Mantegna، St Jerome and a Donor اثر پیرو دلا فراچسکا، Madonna and Saints اثر جئوانی بلینی، Portrait of Christ اثر ویتره کارپاتچو و Madonna under the Orange Tree اثر سیما دا کونگلیانو است. یحیی و پیه تایی فوق العاده از تیسین، آثار Cain and Abel و The Miracle of St. Mark از تینتورتو، آثار Marriage of St. Catherine و Supper in the House of Levi از پائولو ورونز، اثر St. Ursula از ویتره کارپاتچو و چندین اثر از جامباتیستا تیه پولو نیز از آثار خاص مورد توجه است.

موزه هنرهای ظریف (Gallerie dell'Accademia)

کلیسای Santa Maria dei Miracoli

پس از شهرت زیاد سنت مارک و گسترش بلندپروازانه کلیساس Frari، Santa Maria dei Miracoli کوچک زیاد به چشم نمی آید ولی شاهکاری از معماری اوایل رنسانس از پیترو لومباردو، این جعبه جواهر از سنگ مرمر میناکاری شده رنگی، از سال 1481 تا 1489 ساخته شد تا تصویر معجزه مریم مقدس را به نمایش بگذارد. برخلاف دیگر کلیساهای ونیز ایتالیا که نمای آن ها با نقش و نگارهای معماری و تندیس ها تزئین شده است، لومباردو با تلاش زیاد از سنگ مرمر با رنگ های هماهنگ استفاده کرده است تا الگوهای ظریفی از گل و بوته، دایره ها، هشت ضلعی ها و صلیب ها را روی نمای آن ایجاد کند. این سبک به فضای داخلی نیز راه پیدا کرده است، که تاثیر سقف گنبدی طلایی را که بر بالای دیوارهای مرمر خاکستری و سرخ مایل به زرد قرار دارد دو چندان کرده است. سالن اصلی کلیسا با نرده های نفیس اوایل رنسانس که با تندیس ها تزئین شده است از صدر کلیسا جدا شده است. تعجبی نیست که اینجا مکان محبوب ونیزی ها برای ازدواج است چون فضای داخلی آن یکی از زیباترین ها مناطق دیدنی ونیز ایتالیا است.
آدرس: Campo dei Miracoli, Venice

کلیسای Santa Maria dei Miracoli

قصر ریتزونیکو

درست مثل قصر Ca' d'Oro، که می توانید در آن نگاهی به زندگی اواخر قرون وسطی بیندازید، قصر ریتزونیکو نیز از دیدنی های ونیزتصویر واضحی از زندگی در اینجا در دوره های باروک و روکوکو در قرن 18 ارائه می دهد. این قصر که به وسیله بالداسارا لونگین، استاد معماری باروک ونیز ایتالیا طراحی و آغاز شد، حدودا صد سال بعد در 1750 به وسیله جورجیو ماساری کامل شد. وسایل و کلکسیون ها، تصاویری که به وسیله سازنده بنا نقاشی شده است، از جمله دکوراسیون داخلی آن از جمله پوشش های ابریشمی دیوارها، جزئیات ظریف، پرده های نگارین فلاندرزی را تکمیل می کند. کلکسوین لباس اهمیت تولید ابریشم در ونیز از اواخر قرون وسطی تا قرن 18 را نشان می دهد یعنی زمانی که رقیبی جدی برای لیون فرانسه بود. مقررات فنی سخت گیرانه ای اعمال شد که در نتیجه به زیباترین پارچه های ابریشمی منجر شد که تاکنون ساخته شده است. ابریشم به قدری مهم بود که حتی در زمان جنگ با ترک ها، خط جنگی شکافته می شد تا کشتی های با بار ابریشم از آن ها عبور کنند. این موزه اهمیت کالاهای مجلل مخصوصا لباس و مد را برای اقتصاد ونیز در قرن 18 نشان می دهد وقتی که پارچه های ابریشمی گل برجسته با نخ های طلا و نقره که در اینجا تولید می شدند در سراسر اروپا و نیمکره غربی خریداری و جمع آوری می شدند.

قصر ریتزونیکو

جزیره تورچلو

ونیز ایتالیا از این جزیره خارجی تورچلو از مناطق دیدنی ونیز ایتالیا آغاز شد، که در اینجا از همان ابتدا با قصرها، کلیساها، کشتی سازی ها و اسکله هایش تاسیس شد، تنها دو کلیسا و تعدادی خانه باقی مانده اند که در سراسر این جزیره بزرگ پراکنده اند. شما می توانید اهمیت تورچلو را از کلیسای جامع آن که در سال 639 به Santa Maria Assunta وقف شد بفهمید. این اثر بهترین نمونه باقیمانده از معماری ونیزی روم شرقی است. این بنا در سال 834 و 1008 بازسازی شد و سرسرا و دو محراب جانبی در قرن نهم به آن اضافه شد؛ بیشتر این بنا به قرن یازدهم بر می گردد. موزاییک هایی که در فضای داخلی آن استفاده شده فوق العاده است.
قدیمی ترین اثر در کلیسای کوچک سمت راست محراب اصلی قرار دارد، جایی که فرشته های قرن یازدهمی یک مدالیون با طرح حضرت عیسی تاثیرپذیری از روم شرقی را نشان می دهد. Fathers of the Church، Gregory، Martin، Ambrose و Augustine و همچنین Christ in Majesty between two Archangels بعدا به آن اضافه شدند. موزاییک های قرن دوازدهمی در محراب اصلی و Virgin and Child در بالای کتیبه ای از حواریون که با گل ها احاطه شده است تماما بر روی زمینه ای طلایی قرار دارند. دیوار غربی با ردیفی از موزاییک های روم شرقی از روز حساب از اواخر قرن 12 یا اوایل قرن 13 پوشانده شده است. در کنار حکاکی های مرمری که به زیبایی روی صدر کلیسا نقش بسته اند، منبر و کف موزائیکی قرن یازدهمی آن هم مورد توجه است، که در قرن سیزدهم از قطعات ساخته شده قرون پیشین ساخته شده است. در کنار این کلیسای جامع از مناطق دیدنی ونیز ایتالیا، کلیسای کوچک قرن یازدهمی Santa Fosca، بر روی یک سطح مرکزی خالص رومی با یک سرسرا قرار دارد. بلیت ورودی شما بازدید از موزه تاریخی کوچک و جالب با صنایع عتیقه ای از قرن شانزدهم را نیز شامل می شود.

جزیره تورچلو

جزیره لیدو (Lido)

باریکه شنی طولانی (12 کیلومتری) که خلیج ونیز ایتالیا را از دریای آدریاتیک جدا می کند، اولین تفریحگاه ساحلی واقعی اروپا بود و نقطه اوج آن در اوایل قرن بیستم بود، که شیک ترین محل شنا در اروپا برای اشراف زادگان و جشن های روزانه بود. امروزه، هتل های بزرگی که آن ها اوقاتشان را در آن گذرانده اند هنوز پذیرای مهمانان است و هنوز همان سواحل شنی زیبا را دارد، گرچه به ازای قمیتی، که شما می توانید آن را با مهمانان هتل شریک شوید. سواحل عمومی در سمت شمالی جزیره است، در نزدیکی کلیسای San Nicolo، که در آن آثار مقدسی از St. Nicholas حفاظت می شود. بعد از مشاجره های قابل توجه بین ونیز و باری، که ادعای آثار مقدس سنت را هم داشت، اینجا به وسیله متخصص کالبدشناسی تاسیس شد که هر دو ادعایی یکسان داشتند؛ حدودا نصف اسکلت، از جمله جمجمه، در باری است و نصف دیگر در لیدو قرار دارد. راهروهای سرپوشیده آن زیبا است و کلیسا نقاشی هایی از پالمای جوان و بزرگ قرار دارد.
شما می توانید لیدو را با پای پیاده یا دوچرخه ای بگردید که می توانید آن را در نزدیکی جایی در خشکی که با موتونیو ده دقیقه ای یا وپورتو کمی دیرتر از سنت مارک از مناطق دیدنی ونیز ایتالیا به آنجا می رسید، بگیرید. جزیره پر از ویلاها و هتل های به سبک هنر نو است؛ برای دیدن ویلاها، می توانید گشتی در خیابان های اطراف بزنید. در آگوست و سپتامبر، لیدو سالن جشنواره بین المللی فیلم است که در Palazzo del Cinema برگزار می شود.

جزیره لیدو (Lido)

زرادخانه و موزه تاریخ نیروی دریایی

زرادخانه نیروی دریایی، یا کشتی سازی جمهوری ونیز از دیدنی های ونیز ایتالیا، یکی از بزرگترین ها و شلوغ ترین ها در جهان تا پایان قرن 17 بود. از زمان تاسیسش در سال 1104، به طور پیوسته گسترش یافته است و تا زمان اوجش، تا 16000 نفر کارگر داشته است. این زرادخانه که به دقت محافظت می شد تا از روش های تولید محرمانه ای که آن ها را قادر ساخته بود تا در عرض یک روز یک کشتی کامل برای رفتن به دریا بسازند، نگهداری شود، تنها از یک راه خشکی و یک راه دریایی قابل دسترس بود. امنیت آن به قدری بود که این جمهوری توانست تا هنر کشتی سازی آن را تا حدود سال 1550 حفظ کند. در ورودی حیرت انگیزش در خشکی، طاق پیروزی به سبک رنسانسی قرار دارد که به وسیله شیرهایی که از یونان به عنوان غنیمت جنگی بعد از تسلط دوباره بر پلوپونز در قرن هفدهم آورده شده اند، احاطه شده است. از دو شیر سمت چپ، شیر بزرگتر به عنوان نگهبان بندر پیرئاس ایستاده است در حالیکه آن یکی بر جاده آتن به الوزیس ایستاده است.
در کنار این کشتی سازی موزه تاریخ نیروی دریایی قرار دارد که غنیمت های جنگی حیرت انگیز آورده شده از چندین جنگ دریایی جمهوری به نمایش گذاشته است و همراه با کلکسیون های جالبی که شامل نقاشی های اهدایی ساخته شده روی صفحات چوبی به یاد نجات یافتگان دریا است. این تصاویر بیشتر به سبب به تصویر کشیدن زندگی دریایی بسیار جالب هستند، نه به خاطر ظرافت هنرمندانه شان. صنایع و الگوهایی که مرتبط با کشتی سازی هستند، انواع کشتی های شناور در دوره ای که ونیز یک قدرت در دریا و دژ مستحکم جمهوری در سراسر دریای آدریاتیک بود. مدل بزرگی از کشتی افسانه ای از ایالت بوسینتورو، کشتی رسمی مجلل دوک، واقعا جالب است.
آدرس: Riva degli Schiavoni, Castello, Venice

زرادخانه و موزه تاریخ نیروی دریایی

برای دیدنی های ونیز در کجا اقامت کنیم

گرچه ماندن در نزدیکی میدان سنت مارک یا بین آن و پل ریالتو خوب است، ولی برای بازدید از دیدنی های ونیز ایتالیا ضروری نیست. جاذبه های آن به هم نزدیک هستند و در هر صورت باید بین آن ها قدم بزنید. البته به همین اندازه هم نزدیک بودن هتل به ایستگاه های وپورتو آبراه گرند مهم است. علاوه بر هتل هایی که در نزدیکی ایستگاه های سن مارکو و San Zaccaria قرار دارد، آن هایی را که در نزدیکی Salute و Academia در دورسودورو هم قرار دارند در نظر بگیرید. در اینجا برخی از هتل های راحت و با امتیاز بالای ونیز را اشاره می کنیم
هتل های مجلل: Ca' Maria Adele که تنها چند قدم با ایستگاه Salute و یک ایستگاه با سنت مارک فاصله دارد، جزیره ای باشکوه از آرامش در نزدیکی کلکسیون گوگنهایم است، با اتاق های تزیین شده با عتیقه ها و خدمات فوق العاده به مهمان ها. The Gritti Palace که هتل کلکسیونی مجلل است زمانی جایگاه یک دوک ونیزی بود و اتاق های بزرگ و تزئین شده به صورت مجلل آن (که بعضی از آن ها بالکون هم دارند) به آبراه گرند یا میدانی ساکت در نزدیکی سنت مارک دید دارند. هتل کوچک Al Ponte Antico که به وسیله یک خانواده اداره می شود نیز یک بنای مجلل نوسازی شده است که تراس های آن به پل ریالتو از دیدنی های ونیز ایتالیا دید دارد، کمی پیاده تا ایستگاه وپورتو فاصله دارد ولی صبحانه های سفارشی ارائه می دهد.
هتل های سطح متوسط: هتل عالی و مجلل Ai Cavalieri di Venezia نیز کمی تا ایستگاه ریالتو فاصله دارد ولی به خوبی در نزدیکیمناطق دیدنی ونیز ایتالیا قرار گرفته است. قصر Londra می توان گفت که جای خوبی است، سه دقیقه فاصله تا ایستگاه San Zaccaria سنت مارک دارد، بالکون هایش به خلیج دید دارد؛ صبحانه هم ارائه می کند. اتاق های بزرگ در NH Collection Venezia Palazzo Barocci به آبراه گرند در ایستگاه وپورتو در San Angelo دید دارند.
هتل های کم هزینه: هتل Al Ponte Mocenigo، با بالکون هایی رو به آبراه گرند و پنجره هایی رو به حیاط، به وپورتو در San Stae نزدیک است، و تنها سه ایستگاه تا ایستگاه قطار و پنج دقیقه تا ریالتو فاصله دارد. هتل Rio Venezia درست پشت سنت مارک قرار دارد، یک بلوک دورتر از آبراه گرند. همچنین از دیگر دیدنی های ونیز ایتالیا که به سنت مارک نزدیک است، هتل Orion است که کوتاه ترین مسیر به ریالتو را دارد.
هتل های ونیز

نکات و تورها: چطور بهترین استفاده را از سفرتان به ونیز ببرید

گردش در جزیره ها: یکی از مهمترین مقاصد مسافران بازدید از جزایر مورانو و بورانو است. ساده ترین راه برای گردش در این جزایر، تور پنج ساعته همراه با راهنمای شیشه گری مورانو و توری دوزی بورانو از شهر ونیز است که شامل انتقال با قایق موتوری برای رفتن به جزایر با بازدیدهایی از کارخانه شیشه گری دمی در مورانو و توری دوزی در بورانو است.
تماشای دیدنی ها و گردش با قایق های روباز: ونیز کمی هزارتو است و اگر شما در مدت محدودی به آن سفر می کنید، گرفتن توری همراه با راهنما ایده خوبی است. تور پیاده روی ونیز و سواری با گردش با قایق های روباز، بهترین ها از این دو مورد را شامل می شود، و این فرصت را دارید تا هنگام گردش در شهر درباره تاریخچه مکان ها بدانید و بعد سوار بر قایقی زیبا از مناظر لذت ببرید. یا به جای آن، برای اینکه فقط کمی از نقش و نگارهای شهر را ببینید، از بخش پیاده روی بگذرید و قسمت های مختلف را در گردشی 35 دقیقه ای در آب با قایق همراه با آواز زنده در تور گردش همراه با آواز زنده با قایق در ونیز ببینید.
گزینه سوم، Venice Super Saver است: تورهای قصر دوک و بازیلیکای سنت مارک بدون ماندن در صف، تور پیاده روی ونیز و گردش در آبراه گرند با قایق کروز، که ورودی به دو تا از مهمترین جاذبه ها با طولانی ترین صف ها که باید ببینید را ارائه می دهد، تور پیاده روی که شما را به دیدنی های پنهان ونیز می برد و گردشی با قایق کروز تاکسی آبی در طی آبراه گرند.
ونیزگردی

جاهای دیگری در ونیز که باید حتما ببینید

بعد از این که میدان سنت مارک، بازیلیکا و قصر دوک را دیدید و به تماشای دیدنی های آبراه گرند نشستید، احتمالا دلتان بخواهد که جاهای زیبایی در دیگر شهر را نیز کشف کنید. 20 کیلومتر دورتر از اینجا، شهر Treviso قرار دارد، که با دیوارها محصور شده است و ویلاهای کنار آب خودش را دارد. شهر Padua، با زیارتگاه مشهورش از St. Anthony، دسترسی راحتی با قطار یا با قایق کروزی که از آبراه تاریخی Brenta می گذرید دارد. در طی مسیر در ویلای Pisani، یکی از زیباترین باغ ها در ایتالیا توقف کنید. Vicenza و Verona نیز کمی از غرب شهر دور هستند ولی سفرهای ساده روزانه از ونیز به آنجا انجام می شود. در شمال Treviso، دولومیت بزرگ قرار دارد با بعضی از بهترین تفریحگاه های اسکی در ایتالیا، و در کرانه آدریاتیک در سمت شرق، Trieste قرار دارد، جایی که معماری ایتالیایی با یادبودهای هابسبورگ در وین ترکیب شده است. با دنبال کردن خط ساحلی آدریاتیک به سمت جنوب، شما به Ravenna، با موزائیک های رومی خارق العاده اش و Rimini یکی از بهترین تفریحگاه های ساحلی ایتالیا می رسید.
گشت و گذار در ونیز

کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت سامانه رزرواسیون کیهان بوکینگ می باشد.
طراحی و اجرا توسطگروه ارج گستر