05132281115-09158105300
نظرسنجی

اطلاعاتی جالب در مورد جام جهانی بخش چهارم

آخرین پست های ارسالی
اطلاعاتی جالب در مورد جام جهانی بخش چهارم

بازیکنی که در یک بازی رسمی ۱۳ گل زد!

نتیجه تصویری برای آرچی تامسون

در یکی از دیدارهای مقدماتی جام جهانی ۲۰۰۲ در قاره اقیانوسیه یکی از بازیکنان استرالیا به تنهایی ۱۳ گل به ساموای آمریکایی زد!

۲۰ دوره از عمر جام جهانی فوتبال می گذرد و نیمی از آن در ۵ کشور ایتالیا، فرانسه، برزیل، مکزیک و آلمان (هر کدام دو دوره) برگزار شده است و در دوره ۲۱ هم روسیه برای نخستین بار میزبانی این رویداد مهم را برعهده گرفته است.

۳۱ شهر از این ۵ کشور دو بار میزبان جام جهانی بوده اند؛ مکزیکوسیتی پس از اینکه در سال ۱۹۷۰ قهرمانی «پله» در جام جهانی را دید، ۱۶ سال بعد جام طلایی جهانی را بر فراز دستان دیگر اسطوره فوتبال دنیا «مارادونا» دید. مونیخ هم یکی از شهرهایی است که در سال ۱۹۷۴ شاهد قهرمانی آلمان با «فرانتس بکن باوئر» بود و ۳۲ سال بعد ایتالیا چهارمین جام قهرمانی جهان را در این شهر به خود اختصاص داد.

رم، پاریس و ریودوژانیرو هم که هوادارن پرشوری در مسابقات جام جهانی داشته اند، در این لیست حضور دارند.


پرگل ترین نتیجه تاریخ بازی های مقدماتی بازی های جام جهانی، و تاریخ بازی های بین المللی در روز ۱۱ آوریل ۲۰۰۱ به ثبت رسید؛ در آن روز، استرالیا با نتیجه ۳۱ بر صفر بر ساموا آمریکایی غلبه کرد.

نتیجه تصویری برای آرچی تامسون

این مسابقه، بیش از هر کس، برای «آرچی تامسون» خاطره انگیز است، او موفق شد در آن شب ۱۳ گل به ثمر برساند که رکوردی است که تا کنون باقی مانده است. آن ۱۳ گل، بیشترین گلی است که فردی تا کنون در یک مسابقه بین المللی به ثمر رسانده است.

نتیجه تصویری برای آرچی تامسون

اگرچه آن مسابقه موجب تحقیر ساموا شد، اما بازگشت این تیم به فوتبال بین المللی آنچنان شگفت آور بوده است که دستمایه مستند تحسین شده Next Goal Wins قرار گرفته است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت سامانه رزرواسیون کیهان بوکینگ می باشد.
طراحی و اجرا توسطگروه ارج گستر