05132281115-09158105300
نظرسنجی

معرفی اصفهان بخش هفتم

معرفی اصفهان بخش هفتم

گردشگری در اصفهان

شنیدن نام شهر اصفهان اذهان همگان را به یکباره راهی آثار تاریخی بی نظیر عصر صفویه و حس و حال شگفت انگیز سوغات و دیدنی های این شهر می کند و یک روز، قطعا برای سرک کشیدن به تمام زیبایی های این دیار کهن زمانی بسیار اندک است.

مسجد شیخ لطف الله

میدان نقش جهان، میراث جهانی شهر اصفهان

میدان نقش جهان

میدان نقش جهان که ساخت آن به قرون ۱۶ و ۱۷ بر می گردد، اولین هدف آن ها بود. زیرا این میدان قلب شهر اصفهان و یکی از میراث جهانی ثبت شده در یونسکو به شمار می رود. بازار نقش جهان که دور تا دور میدان را شامل می شود و جاذبه های اطراف میدان، برای این زوج بسیار جذاب و دیدنی جلوه کرده اند.

مسجد کوچک و بی مناره ی شیخ لطف الله، به خوبی خودش را در دل ما کرده است. معماری اصیل و تزئینات منحصر به فرد مسجد از یک سو و پرتوهای سحرانگیز خورشید که با طنازی خود را از لابه‌لای حفره های این مسجد به درون شبستان می رسانند از سویی دیگر، سبب حیرت همگان شده است.

خصوصی بودن این مسجد برای خاندان سلطنتی و ابعاد کوچکش، هرچه بیشتر آن را در نظر گردشگران جذاب و دنج می سازد و زیبایی های حیرت انگیز آن، هر چشمی را به خود خیره می کند.

نگاهی به مسجد شاه

  نگاهی به مسجد شاه

این مسجد بر خلاف شیخ لطف الله، برای استفاده ی عموم بنا شده است و در همین راستا، ابعادی بزرگ تر و همچنین دو مناره دارد. به همین جهت شاید حس خوبی که مااز آن دریافت کرده ایم، کمتر از مسجد قبلی بوده است. البته این امر چیزی از معماری دیدنی و بی نظیر مسجد شاه نمی کاهد.

چرخی در عمارت عالی قاپو

 عمارت عالی قاپو

عمارت عالی قاپو از ۶ طبقه تشکیل شده است که ۵ طبقه ی اول آن نتوانستند توجه گردشگران را به خود جلب کنند؛ اما به محض ورود به طبقه ی ششم که همان سالن موسیقی است، محو تماشای تزئینات و نقاشی های این اتاق گشتند. البته، متاسفانه نبودن راهنما جهت توضیح بیشتر در مورد این قسمت، سبب دلسردی این زوج شده بود.

همچنین از چشم اندازی که با ایستادن بر تراس عالی قاپو می توان رویت کرد بسیار لذت برده بودند؛ اما به نظر وجود داربست ها جهت بازسازی، کمی تراس را به هم ریخته جلوه می دهد.

سی و سه پل، نماد اصفهان

سی و سه پل، نماد اصفهان

کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت سامانه رزرواسیون کیهان بوکینگ می باشد.
طراحی و اجرا توسطگروه ارج گستر