05132281115-09158105300
نظرسنجی

نکاتی برای سفر اولی‌ها با هواپیما!

نکاتی برای سفر اولی‌ها با هواپیما!

نکاتی برای سفر اولی‌ها با هواپیما!

افراد زیادی که برای اولین بار قصد سفر با هواپیما را دارند، معمولا لیست بلندی از سوالاتی از قبیل اینکه چه زمانی باید در فرودگاه باشند، کارت شناسایی خود را به چه کسی نشان دهند، چه مدارکی برای پرواز نیاز دارند و … را دارند. اگر شما هم جزء این افراد هستید، با راهنمای اولین سفر با هواپیما در کیهان سیاحت همراه باشید.

راهنمای اولین سفر با هواپیما :

قدم اول: خرید بلیط هواپیما

اولین گام در سفر هوایی، خرید بلیط است. در این مورد شما با انواع بلیط‌ها و با قیمت‌های مختلفی مواجه هستید و به همین دلیل ممکن است که انتخاب آن برایتان سخت باشد. همچنین اگر از مبدا شما به مقصد موزد نظرتان پرواز مستقیم نیز وجود نداشته باشد، این کار سخت‌تر نیز می‌شود. به همین دلیل پیشنهاد می‌شود که قبل از انتخاب بلیط خود، با افراد آشنا و حرفه‌ای در این زمینه مشاوره‌ای داشته باشید تا انتخابتان راحت‌تر باشد. برای مشاوره رایگان در این زمینه می‌توانید با کارشناسان ما در زرین‌نما تماس بگیرید.

قدم دوم: همراه داشتن کارت شناسایی

اگر قصد سفر به خارج از کشور را دارید، حتما بایستی پاسپورت خود را، که حداقل شش ماه از تاریخ انقضای آن باقی مانده است، همراه خود داشته باشید. پیشنهاد می‌شود که علاوه بر پاسپورت، کارت شناسایی دیگری نیز همراتان باشد. اما در صورتی که سفرتان به خارج از کشور نباشد، حتما بایستی کارت شناسایی معتبری همراهتان باشد.

لوازم ضروری سفر که بایستی همراهتان باشند

قدم سوم: توجه به لوازمی که با خود دارید

توجه نکردن به لوازمی که با خود به فرودگاه می‌برید، ممکن است باعث ایجاد دردسر شود. بسیاری از شرکت‌های هواپیمایی به مسافرین خود این اجازه را می‌دهند که یک کیف کوچک و یک وسیله شخصی مانند لپ‌تاپ همراه خود داشته باشند؛ ولی این امر برای هر شرکت هواپیمایی ممکن است که متفاوت باشد و بهتر است که قبل از بست چمدان‌های خود برای سفر، به وبسایت شرکت مربوطه مراجعه کرده و قوانین آن را مطالعه کنید. همچنین توجه داشته باشید برای تعداد و وزن لوازمی که به همراه خود می‌برید، نیز محدودیت‌هایی وجود دارد و ممکن است که برای وزن و یا تعداد اضافی لوازمتان هزینه بیشتری پرداخت نمایید. همین طور در هنگام تحویل بار به ماموران از زدن برچسب تحویل بر روی وسایل خود اطمینان حاصل نمایید. . اين برچسب‌ها به منزله رسيد بار و چمدان‌های شما خواهد بود.

راهنمای اولین سفر با هواپیما

قدم چهارم: زودتر در فرودگاه حاضر شوید

با این که در بسیاری از موارد ممکن است که پروازها با تاخیر انجام شوند، اما همیشه بهتر است که ترافیک و … را در نظر گرفته و کمی زودتر از منزل خارج شوید تا دیر به فرودگاه نرسید. مخصوصا اگر اولین سفر هوایی خود را تجربه می‌کنید، این مورد پررنگ‌تر نیز می‌شود؛ چرا که بهتر است کمی زودتر در فرودگاه حاضر شوید تا با فضای آن آشنا شوید. توجه کنید که هیچ پروازی به دلیل عدم حضور مسافر به تأخیر نمی‌افتد!!

قدم پنجم: اعلام حضور خود در محل مربوطه

در پروازهای بین المللی باید تا یک و نیم ساعت قبل از پرواز و در پروازهای داخلی تا ۴۵ دقیقه قبل از پرواز باید در محل فرودگاه حاضر شده و حضور خود را به متصدیان اعلام نمایید. شما بايستی بليط خود را جهت تعيين شماره صندلی و دريافت كارت سوارشدن به هواپيما به مسئول مربوطه تحويل دهید. پس از آن دقت نمائيد كه كارت سوار شدن به هواپيما و بليط خود را گم نكنید . سپس شماره صندلی‌تان مشص شده و طبق راهنمایی‌های متصدی مربوطه عمل کنید.

قدم ششم: ورود به سالن ترانزیت

پس از تحويل وسایل و بار همراه و تائيد و كنترل بليط و دريافت كارت سوارشدن به هواپيما یا همان كارت پرواز، نوبت ورود به سالن ترانزيت می‌رسد. در ورودی این سالن بلیط، کارت شناسایی و کارت پروازتان توسط ماموران امنیتی بررسی می‌شوند.

قدم هفتم: بازرسی نهایی و سوار شدن به هواپیما

آخرین مرحله ورود به سالن برای بازرسی نهایی می‌باشد که تدابیر امنیتی وحفاظتی انجام می‌شود. بعد از بازرسی با اعلان شماره پرواز و مقصد به منظور سوار شدن به هواپیما به داخل اتوبوس جهت رفتن به باند هواپیما راهنمایی می‌شوید. در هنگام ورود به هواپیما قسمتی از کارت پرواز که توسط ماموران کنترل جداشده است را به مهماندار هواپیما نشان بدهید تا آن‌ها شما را به سمت صندلی‌تان راهنمایی کنند. بعد از پیدا کردن صندلی خود، نشسته و طبق راهنمایی‌های مهمانداران عمل کنید.

کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت سامانه رزرواسیون کیهان بوکینگ می باشد.
طراحی و اجرا توسطگروه ارج گستر