05132281115-09158105300
نظرسنجی

پیدا کردن رستوران خوب در سفر

پیدا کردن رستوران خوب در سفر

پیدا کردن رستوران خوب در سفر

وقتی به مقصدی می رویم که تا به حال به آن جا سفر نکرده ایم یکی از نگرانی هایمان این است که برای صرف وعده های غذایی مختلف به مشکل بر بخورید. این موضوع بسیار مهم است زیرا پیدا کردن رستوران خوب در سفر می تواند خاطرات خوشی که با خود به خانه میاورید را چند برابر کند.

از قبل برنامه ریزی کنید و یک تور گردشگری غذایی رزرو کنید.

گردشگری غذایی روز به روز به یکی از محبوب ترین انواع گردشگری (معرفی انواع مختلف گردشگری) تبدیل می شود. این یک روش عالی برای تجربه بسیاری از غذاهای بومی و محلی یک مقصد خاص است. مزیت این تورها این است که راهنمایان آن رستوران هایی که غذاهای خوبی ارائه می دهند را به شما معرفی می کنند. برای مثال در کشور فرانسه تورهایی وجود دارد که برای تست صدف های دریایی مختلف برگذار می شود و یا در یونان، تورهای غذایی برای تجربه غذاهای دریایی و زیتون وجود دارد. اگر به غذاهای مختلف علاقه دارید این مورد بسیار پیشنهاد می شود زیرا علاوه بر پیدا کردن رستوران خوب در سفر می توانید از اطلاعاتی که راهنما به شما می دهد، استفاده کنید.

مجله‌های تبلیغاتی و وبلاگ های اینترنتی که مردم محلی نوشته اند را مطالعه کنید.

کمی چاشنی بامزه به سفرتان با مطالعه قبلی در مورد مقصد اضافه کنید. گنجینه ای از مطالب وبلاگ نویسان و خبرنگاران غذای محلی با یک جستجوی سریع گوگل در دسترس شما قرار می گیرد. هدف این وبلاگ نویسان پیدا کردن رستوران و کافه های خوبی است که در شهرشان وجود دارد. با اینکار به راحتی می توانید نشانی این رستوران ها را در برنامه گوگل مپ در موبایلتان ذخیره کنید و هر زمان که حس کردید که می خواهید آن ها را امتحان کنید به راحتی آدرس آن را در بیاورید و مطمئن باشید که تجربه خوبی از غذای محلی داشته باشید.

از مردم واقعی سوال کنید.

سوال کردن از مسئول پذیرش هتل کار ساده ایست اما توقع نداشته باشید که همیشه پیشنهادهای خوبی به شما بدهد. برای پیدا کردن رستوران خوب در سفر به شما پیشنهاد می شود که این سوال را از مردم بومی که در مسیرتان می بینید بپرسید. رانندگان تاکسی نیز منبع خوبی از رستوران خوبی هستند و البته افرادی که در جاذبه های توریستی کار می کنند نیز معمولا رستوران هایی به شما معرفی می کنند که صف طولانی ندارند، بی جهت گران نیستند و البته غذای واقعی محلی سرو می کنند. اینکه از رهگذری بومی در مورد رستوران سوال کنید می تواند یک باب آشنایی از این جهت باشد که مکان های دیگری که در شهرش ارزش دیدن دارند و شما از آن بی خبرید را بهتان معرفی کنند.

در مورد گزینه های محلی از جمله غذاهای خیابانی جستجو کنید.

آیا شما هم عقیده دارید که اگر قرار بود در یک مقصد خاص همان غذایی که در خانه دارید را بخورید، بخشی از سفرتان بیهوده خواهد بود؟ پس می شود گفت که شما چند قدم از دیگر گردشگران جلو هستید. یکی از دلایلی که باید به دنبال پیدا کردن رستوران خوب در سفر باشید این است که غذاهای محلی و خیابانی بخورید. همیشه تحقیق کنید که بیشتر مردم آن شهر چه موادی را بیشتر در غذایشان استفاده می کنند و چه غذاهایی در میانشان محبوب تر است. مثلا خوردن پیتزا در شرق آسیا حتی در رستورانی که بسیار شلوغ است و به نظر می رسد بسیار با کیفیت است ایده خوبی نیست. شما با تجربه غذاهای محلی روح واقعی آن مقصد را کشف خواهید کرد.

از غذاخوردن در کنار جاذبه های اصلی شهر خودداری کنید.

این کار شاید جالب به نظر برسد اما معمولا رستوران هایی که در کنار جاذبه ها هستند بیشتر به خاطر موقعیت خوبشان محبوب هستند و نه غذایی که ارائه می دهند. در بیشتر مواقع مکان هایی که در محله های غیر توریستی وجود دارند، گزینه بهتری هستند، البته اگر تمایل دارید که غذای محلی واقعی را تجربه کنید. مثلا اگر دیدید که رستورانی پر از افراد محلی است، می توان نتیجه گرفت که غذای واقعی آن جا را سرو می کند که مردمی که در اطراف زندگی می کنند، ترجیح می دهند به آن جا بروند تا به رستوران های توریستی در کنار جاذبه هایی که در شهرشان وجود دارد.

اپلیکیشن های ضروری را دانلود کنید.

قبل از اینکه سفر بروید برنامه های کاربردی که به دردتان می خورد را دانلود کنید. یکی از آن ها برنامه ای به نام Travelzoo app نام دارد که برای دانستن هزینه غذا و نوشیدنی های مختلف در مقصد به دردتان می خورد. همچنین اپلیکیشن TripAdvisor می توانید در مورد بسیاری از رستوران و کافه ها تحقیق کنید و نظرات مختلف دیگر گردشگران را در آن مورد بخوانید. برای مثال می توانید در مورد موضوعات این چنینی تحقیق کنید: چه زمانی برای رفتن به آن جا بهتر است؟ کدام پیش غذا بیشتر پیشنهاد شده است؟ آیا باید از قبل آن جا را رزرو کنم؟

صف هایی که جلو رستورانی تشکیل شده اند را در نظر بگیرید.

یکی دیگر از راه های پیدا کردن رستوران خوب در سفر این است که اگر می بینید که در جلوی یک رستوران افراد مختلف صف کشیده اند، به آن توجه کنید. اگر مردمی (به خصوص مردم محلی) برای غذا خوردن در جایی صف کشیده اند، معنی زیادی می دهد. البته این گزینه همیشه جواب نمی دهد اما در بیشتر مواقع اگر حوصله ماندن در صف را داشته باشید، تجربه خوبی پیش رویتان خواهد بود. البته می توانید قبل از ایستادن در صف در گوگل در مورد آن جا تحقیق کنید واز افرادی که گذر می کنند بپرسید که دلیل اینکه این رستوران بسیار محبوب است چیست.

کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت سامانه رزرواسیون کیهان بوکینگ می باشد.
طراحی و اجرا توسطگروه ارج گستر