05132281115-09158105300
نظرسنجی

ماجراجویی با قطار!

ماجراجویی با قطار!

ماجراجویی با قطار!

سفر با قطار در بعضی از مسیر ها می تواند یک تجربه ی منحصر به فرد و به یاد ماندنی باشد. بعضی از این مسیر ها در دنیا، علاوه بر منحصر به فرد بودن، عجیب و ماجراجویانه هم هستند. از قطاری که از وسط یک ساختمان مسکونی در چین می گذرد تا قطاری که از وسط فرودگاهی در نیوزیلند عبور می کند، این کشور ها متفاوت ترین مسیر های راه آهن را دارند. سفر با این قطار ها می تواند یک تجربه ی ماجراجویانه و متفاوت و البته هیجان انگیز باشد

چین

چین

شلوغی و جمعیت ۴۹ میلیون نفری شهر چونگ کینگ در چین، منحصر به فرد بودن نقشه برداری و تراکم ساختمان ها در آن، مهندسان را مجبور کرد تا راه تازه و متفاوتی را برای طراحی مسیر های راه آهن در این شهر پیدا کنند. این مسائل باعث شد تا مهندسان به فکر رد کردن قطار از دل ساختمان های بلند و متعدد این شهر بیافتند! قسمتی از مسیر راه آهن در این شهر از وسط ساختمانی ۱۹ طبقه می گذرد. آن ها برای ایجاد این مسیر دو راه بیشتر نداشتند، یکی اینکه ساختمان را به طور کلی تخریب کنند و از سر راه بردارند و دوم اینکه راه آهن را از وسط ساختمان رد کنند.

ویتنام

ویتنام

پایتخت ویتنام، شهر هانوی یکی از متفاوت ترین و البته ترسناک ترین راه آهن های دنیا را دارد. مسیر راه آهن این شهر دقیقا از وسط یک منطقه مسکونی و قدیمی شهر می گذرد. مردم این منطقه در کنار خط راه آهن کار و زندگی می کنند. هر زمان که رسیدن قطار نزدیک باشه مغازه ها را می بندند و به محض رد شدن قطار مغازه ها را دوباره باز می کنند.

سوییس

یکی از جالب ترین مسیر های راه آهن را می توانید در کشور سوییس پیدا کنید. این مسیر قوسی شکل و مارپیچی، بیشتر به مسیرهای ترن هوایی در شهر بازی شباهت دارد. مسیر حرکت این قطار چندان طولانی نیست و یک مسیر ۵۵ کیلومتری را طی می کند. این قطار ۹ واگن دارد که طول هر کدامشان به ۱۰ متر می رسد.

آلمان

آلمان

این خط راه اهن که در سال ۱۹۲۷ ساخته شد از وسط دریا می گذشت و این موضوع رفت و آمد قطار را دچار مشکل می کرد. در زمستان ها یخ زدن آب باعث بسته شدن قسمت هایی از مسیر می شد و در حرکت قطار گاهی تا ۶ ساعت اختلال ایجاد می کرد. تا اینکه بعد از پرکاربرد شدن این خط راه آهن، مسئولین به فکر پیدا کردن راه چاره ای برای این خط راه آهن افتادند و در این مسیر گذرگاهی بالاتر از سطح زمین ساختند که یکی از پرتردد ترین گذرگاه های راه آهن محسوب می شود.

نیوزیلند

نیوزیلند

فرودگاه گیسبورن در نیوزیلند یکی از خاص ترین مسیر های راه آهن را دارد! خط راه آهن درست از وسط این فرودگاه می گذرد و زمان پرواز و فرود هواپیمابا حرکت قطار هماهنگ است. این فرودگاه در گذشته ۲ خط راه آهن داشت که امروزه تنها یکی از آن ها فعال است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت سامانه رزرواسیون کیهان بوکینگ می باشد.
طراحی و اجرا توسطگروه ارج گستر