05132281115-09158105300
نظرسنجی

بهترین سینماهای مشهد

بهترین سینماهای مشهد

شهر مشهد در سال ۲۰۱۷ به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام معرفی شد و در این راستا ،مسئولین شهری مشهد ،اقدامات فرهنگی متعددی را انجام دادند که قابل تحسین میباشد. یکی از بخش های که در مشهد ۲۰۱۷ بسیار پررونق شد و یکی از جاذبه های گردشگری مشهد لقب گرفت ،سینماهای مشهد بود که در این سال ،فیلم ها و مراسمات خوبی در آنها برگزار شد. سینماهای شهر مشهد که روزانه علاقمندان فراوانی را به خود جذب میکند ، یکی از تفریحات زائرین و مجاورین شهر مشهد میباشد که میتوانند با حضور در این سینماها ،لحظات خوب و مفرحی را در کنار دوستان و خانواده های خود داشته باشند. در کلان شهر مشهد سینماهای متعددی ساخته شده است که میتوان از قدیمی ترین سینمای مشهد که ،سینما آفریقا بوده تا مدرن ترین سینما مشهد ، که سینما هویزه میباشد نام برد.

در ادامه به معرفی تمامی سینماهای مشهد به همراه آدرس و تصاویر آن میپردازیم با کیهان بوکینگ همچنان همراه باشید.


1 . سینما آفریقا مشهد

سینما آفریقا مشهد

سینما آفریقا مشهد که در زمان های گذشته به آن سینما شهر فرنگ نیز گفته میشد ،یکی از سینماهای قدیم مشهد میباشد که در سال ۱۳۵۰ هجری شمسی ساخته شد. سینما آفریقا دارای یک سالن نمایش میباشد که ظرفیت این سالن نیز ۵۶۶ صندلی میباشد. با توجه به قدمت این سینما ،در سال ۱۳۹۴ این سینما مورد بازسازی داخلی قرار گرفت و سالن نمایش آن با امکانات و تجهیزات روز صوتی و تصویری ،مجهز شد و جان دوباره ای به این سینمای قدیمی شهر مشهد داده شد. سینما آفریقا در گذشته متعلق به ارگان دولتی کمیته امداد امام خمینی (ره) بود که با دستور مقام معظم رهبری این سینما به حوزه هنری انقلاب اسلامی خراسان رضوی واگذار گردید. میتوان به جرات گفت که تا قبل از بازسازی بنیادی سینما هویزه مشهد ،سینما آفریقا بهترین سینما مشهد بود که بعد از بازسازی داخلی این سینما ،هم اکنون جزء سینماهای درجه یک مشهد شمرده میشود. یکی دیگر از نکات مثبت سینما آفریقا.مشهد ،قرار داشتن این سینما در یکی از مناطق پر رفت و آمد شهر مشهد میباشد که به همین علت ،هر روزه از این سینمااستقبال زیادی میشود و میتوان از آن بعنوان یکی از سینماهای شلوغ و پرطرفدار مشهد نام برد. لازم به ذکر است که روزهای نیم بهای سینما آفریقا فقط روزهای سه شنبه هر هفته میباشد که در این روز شما میتوانید بلیط تماشای فیلم در این سینما را با ۵۰% تخفیف تهیه کنید.

آدرس : سینما آفریقا مشهد : ضلع جنوب غربی میدان شریعتی ( میدان تقی آباد سابق) ،سینما آفریقا -
شماره تماس سینما آفریقا مشهد : ۰۵۱۳۸۵۹۷۴۵۴


2 . سینما هویزه مشهد

سینما هویزه مشهد

یکی دیگر از سینماهای مشهد ،پردیس سینما هویزه مشهد میباشد که یکی از مدرن ترین و بهترین سینماهای کشور میباشد. پردیس سینما هویزه مشهد که در زمان های گذشته به آن سینما دیاموند نیز گفته میشد ،یکی از سینماهای قدیمی مشهد به شمار میرود که در تاریخ ۲۲ اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۴۷ هجری شمسی با ظرفیت ۲۲۰۰ صندلی به‌دست کامران کابلی ملاک افتتاح شد و در آن زمان بزرگترین و مجلل‌ترین سینما در خاورمیانه به‌شمار می‌آمد. این سینما که پس از انقلاب شکوهمند اسلامی ایران به نام سینما هویزه تغییر نام داده شد ،در سال ۱۳۹۰ شروع به بازسازی مجدد گردید و پس از حدود ۱۶ ماه در شهریور ماه ۱۳۹۱ و با عنوان پردیس سینما هویزه مجدداً افتتاح گردید و پس از افتتاح ،لقب بزرگترین و مدرن‌ترین سینمای کشور را از دیگر سینما های ایران بازپس گرفت. پردیس سینما هویزه مشهد تنها مجتمع سینمایی کشور میباشد که در آن فضاهای اداری و تجاری وجود ندارد و تنها فعالیت آن سینما است. این سینمای مشهد دارای ۸ سالن نمایش با ظرفیت های متفاوت، سینما گالری، کافی‌نت مجهز و رایگان ، پله‌برقی ،سرویس‌های بهداشتی، نمازخانه و همچنین کافه سینما میباشد که تمامی این بخش ها بصورت کاملاً مدرن و پیشرفته ساخته شده است. در بخش خارجی ساختمان سینما هویزه مشهد بزرگترین تلویزیون شهری و سینمایی نصب شده است و همچنین از مدرن ترین فناوری روز دنیا در ساخت سیستم سرمایش و گرمایش آن استفاده شده است ۸ سالن موجود در پردیس سینما هویزه ،علاوه بر پروژکتورهای مدرن نمایش فیلم ،به سیستم نمایش دیجیتال و صوت Surround Dolby دیجیتال مجهز می باشد و یکی از سالن های این سینمای مدرن ،قابلیت پخش فیلم های سه بعدی را داراست. در سالن انتظار پردیس سینما هویزه مشهد ،علاقمندان میتوانند علاوه بر مبلمان زیبا و دکوراسیون منحصر به فرد ،از امکانات گالری عکاسی و کافی شاپ آن نیز استفاده کنند. پردیس سینمایی هویزه مشهد در آغاز سال ۱۳۹۴ هجری شمسی از سوی مؤسسه سینما شهر ،به عنوان سومین سینمای پرفروش ایران معرفی شد. ظرفیت پردیس سینما هویزه مشهد پس از بازسازی سال ۱۳۹۱ به ١١٢۴ نفر افزایش یافته است. لازم به ذکر است که روزهای نیم بهای سینما هویزه فقط روزهای سه شنبه هر هفته میباشد که در این روز شما میتوانید بلیط فیلم ها را با ۵۰% تخفیف تهیه کنید.

آدرس پردیس سینما هویزه مشهد : خیابان دانشگاه، نبش چهارراه گلستان ،پردیس سینما هویزه
شماره تماس پردیس سینما هویزه مشهد : ۰۵۱۳۸۴۳۷۵۷۶


3 . سینما سیمرغ مشهد

سینما سیمرغ مشهد

یکی دیگر از سینماهای مشهد که بعنوان اولین پردیس سینمایی ایران نیز از آن یاد میشود ،سینما سیمرغ میباشد که در سال ۱۳۷۷ هجری شمسی در شهر مشهد افتتاح گردید. این سینما که در زمان افتتاح خود بعنوان مدرن ترین و یکی از بزرگترین سینماهای کشور از آن نام برده میشد ، دارای پنج سالن نمایش با ظرفیت مجموع ۱۲۰۰ صندلی میباشد. در محیط داخلی سینما سیمرغ مشهد یک مجتمع تجاری نیز میباشد که شامل تالار پذیرایی ،ساختمان اداری و دیگر امکانات است. این سینما که در یکی از مناطق پر جمعیت مشهد قرار دارد ،بدلیل فاصله زیادی که از دیگر سینماهای سطح شهر دارد ، از استقبال خوبی برخوردار است. سینما سیمرغ که در سال ۱۳۹۵ مورد بازسازی اساسی قرار گرفت و در تیرماه ۱۳۹۶ مجدداً افتتاح گردید دارای امکاناتی از قبیل ۵ سالن نمایش، ۳ سالن ویژه VIP ، سیستم پخش دیجیتال ،سیستم پخش پروژکتورهای LED پاناسونیک و سیستم صوتی دالبی سروند میباشد که به همین علت سینما سیمرغ را جزء سینماهای درجه ۱ ایران میتوان نام برد.

آدرس پردیس سینما سیمرغ مشهد : شهرک غرب (قاسم آباد) ، ضلع شمالی میدان مادر ،پردیس سینما سیمرغ
شماره تماس پردیس سینما سیمرغ مشهد : ۰۵۱۳۶۲۲۴۵۵۰


4 . سینما پیروزی مشهد

سینما پیروزی مشهد

سینما پیروزی یکی دیگر از سینماهای مشهد میباشد که جزء دسته سینماهای بخش خصوصی است که در سال ۱۳۸۷ هجری شمسی افتتاح گردید. سینما پیروزی مشهد دارای دو سالن نمایش فیلم با ظرفیت ۴۵۸ صندلی میباشد. سینما پیروزی که در منطقه پیروزی مشهد قرار دارد ،بدلیل فاصله از دیگر سینماهای سطح شهر ،از استقبال خوبی برخوردار است و در این سینما امکانات مناسبی برای تماشای فیلم وجود دارد. این سینما دارای امکانات سیستم صوتی دیجیتال میباشد.

آدرس سینما پیروزی مشهد : بلوار پیروزی، بین میدان حر و چهار راه کوثر ،سینما پیروزی
شماره تماس سینما پیروزی مشهد : ۰۵۱۳۸۸۳۲۵۸۷


5 . سینما قدس مشهد

سینما قدس مشهد

یکی دیگر از سینماهای مشهد که در سال ۱۳۴۹ هجری شمسی ساخته شده است ،سینما آریا میباشد که پس از انقلاب اسلامی به سینما قدس تغییر نام داده شد. این سینما دارای دو سالن نمایش میباشد که ظرفیت آنها ۸۳۰ صندلی است. این سینما که در نزدیکی پردیس سینما هویزه مشهد قرار دارد ، دارای امکانات صوتی و تصویری متوسط میباشد و جزء دسته سینماهای معمولی مشهد حساب میگردد. این سینما بدلیل امکانات و تجهیزات معمولی که دارد ، از استقبال خوبی برخودار نمیباشد.

آدرس سینما قدس مشهد : خیابان پاسداران (جم سابق)، جنب هتل جم ،سینما قدس
شماره تماس سینما قدس مشهد : ۰۵۱۳۸۵۱۳۷۳۸


Related image Related image

کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت سامانه رزرواسیون کیهان بوکینگ می باشد.
طراحی و اجرا توسطگروه ارج گستر