05132281115-09158105300
نظرسنجی

اشیا ممنوعه پرواز

اشیا ممنوعه پرواز

اشیا ممنوعه در هواپیما

وقتی که می خواهید خودتان را برای یک سفر با هواپیما آماده کنید، مطمئنا در اینکه چه وسایلی می توانید با خودتان حمل کنید و چه وسایلی نمی توانید، دچار سردرگمی های زیادی می شوید. قوانین حمل بار، روز به روز در حال تغییر هستند و بنابراین حتی با بیشترین محافظه کاری ها هم شاید وسیله ای همراهتان ببرید که در آخر مجبور شوید چمدانتان را برای بررسی های امنیتی باز کنید و وسایلتان را بیرون بریزید و دوباره ببندید. حالا به این موضوع، سختی های دیگر مانند نگاه های در انتظار بقیه ی مسافران را هم اضافه کنید! مطمئنا هیچ کس دوست ندارد سفر خود را با این دردسرها شروع کند و یا به پایان برساند، پس خوب است این مطلب کیهان سیاحت را تا آخر دنبال کنید و اشیا ممنوعه در هواپیما را بشناسید.

در واقع ممنوعیت حمل بعضی از اشیا به داخل هواپیما به دلیل امنیت خود مسافران است. لیست زیر به شما نشان می دهد که چه وسایلی را نه می توانید به بخش بار ببرید و نه بخش کابین:

هر ماده ای که قابل اشتعال، قابل انفجار و آتش زا باشد.

هر نوع اسلحه گرم

اسلحه های اسباب بازی ای که شبیه اسلحه های واقعی باشند

هر نوع اسپری شیمیایی ای که تحت فشار باشد و برای دفاع شخصی استفاده شود مثل اسپری های اشک آور

هر نوع مواد اسیدی

وسایل و بزاری که برنده باشند مانند تیغ، چاقو، شیشه و همه ی اشیا دیگری که مانند این ها خاصیت برندگی دارند

سیم، آچار، طناب و…

لوازم زیر را هم نمی توانید با خودتان داخل هواپیما ببرید:

عطر و اسپری، مرطوب کننده، شربت سرفه، شامپو و نرم کننده، خمیر دندان و صابون، انواع داروهای مایع

از وسایل برقی کدام ها را می توان با خود به داخل هواپیما برد؟

اگر همراهتان لپ تاپ داشته باشید، هم می توانید آن را به داخل هواپیما ببرید و هم در انباری هواپیما بگذارید که البته پیشنهاد می کنیم وسایل کوچک برقی مثل لپ تاپ و یا تبلت و گوشی را با خودتان به داخل ببرید. البته یادتان باشد که موقع رد شدن در گیت باید لپ تاپتان را از کیف بیرون بیاورید بنابراین پیشنهاد می کنیم آن را داخل کیفی بگذارید که قابل دسترس باشد و سریع بتوانید آن را بیرون بیاورید.

در مورد مایعات هم باید بدانید در شرایطی و طبق تبصره هایی می توانید با خودتان مایعات را به داخل هواپیما ببرید و موردی که تعیین کننده این موضوع است، مقدار و نوع مایع است. برای مثال مایعاتی که بصورت ژل هستند به شرطی که در محفظه های ۱۰۰ گرم یا کمتر باشند، می توانند به داخل هواپیما آورده شوند و هر شخصی فقط می تواند یک محفظه ی مایعات همراه خود داشته باشد. البته برای مایعاتی که می خواهید به انبار تحویل دهید، این ملاحضات لازم نیست و محدودیتی وجود ندارد.

کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت سامانه رزرواسیون کیهان بوکینگ می باشد.
طراحی و اجرا توسطگروه ارج گستر