05132281115-09158105300
نظرسنجی

قدرتمندترین پاسپورت در دستان شهروندان کدام کشور است ؟ + رتبه ایران‏

قدرتمندترین پاسپورت در دستان شهروندان کدام کشور است ؟ + رتبه ایران‏

قدرتمندترین پاسپورت در دستان شهروندان کدام کشور است ؟ + رتبه ایران‏

علاقه مندان به سفر در ژاپن خیلی خوش شانس هستند چرا که حالا قدرتمندترین پاسپورت جهان را در دست دارند. طبق آخرین آمار به دست آمده ، ژاپنی ها می توانند به 189 کشور جهان بدون ویزا سفر کنند. با این رکورد جدید حالا ژاپن از کشورهای سنگاپور و آلمان پیشی گرفته و به تنهایی در صدر این لیست قرار گرفته است. پیش تر هر سه کشور ژاپن ، سنگاپور و آلمان در یک رده قرار داشتند و همگی می توانستند به 188 کشور بدون ویزا سفر کنند.

در حال حاضر سنگاپور و آلمان در رتبه دوم قدرتمندترین پاسپورت ها قرار گرفته اند ، به دنبال آنها رتبه سوم بین شش کشور کره جنوبی ، فنلاند ، فرانسه ، ایتالیا ، اسپانیا و سوئد تقسیم می شود.

این گزارش ، قدرت پاسپورت ها را بر اساس تعداد کشورهایی که دارندگان آن پاسپورت می توانند بدون ویزا سفر کنند مشخص می کند و با توجه به اینکه کشورها با یکدیگر توافقات مختلفی انجام می دهند ، این رده بندی هر سال ممکن است تغییر کند.

در حالیکه معمولا کشورهای اروپایی در رده های بالای لیست قدرتمندترین پاسپورت های جهان قرار می گیرند ، پیشرفت کشورهایی همچون ژاپن ، سنگاپور و کره جنوبی در این رده بندی نشان می دهد کشورهای آسیایی نیز حرفی برای گفتن دارند. کشوری که از سال 2008 تا به امروز بیشترین پیشرفت را در این راستا داشته است امارات متحده عربی بوده که پاسپورت این کشور در ده سال اخیر 38 پله بالاتر آمده و در حال حاضر به رتبه 23 رسیده است.

اما قوانین ویزاها همیشه در حال تغییر است ، برای مثال کشوری همانند روسیه که یکی از سخت گیرترین کشورها برای ویزادادن به شهروندان برخی از کشورهای جهان است ، اعلام کرده است که افرادی که برای تماشای مسابقات جام جهانی روسیه 2018 به این کشور سفر می کنند نیاز به ویزا نخواهند داشت. این می تواند خبر خوبی برای بسیاری از گردشگران باشد تا بدون دردسر به این کشور پهناور و زیبا سفر کنند و همچنین مسابقات تیم های مورد علاقه شان را از نزدیک ببینند.

کشور ایران با اجازه ورود به 43 کشور بدون نیاز به ویزا در رتبه 92 قرار گرفته است که البته با کشورهای کره شمالی و کنگو مشترک است.

با توجه به اینکه قوانین ورود به کشورها و ویزاها دائما تغییر می کند برای سفرکردن به هر مقصدی حتما از قوانین ویزاهای آنها مطلع شوید.

کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت سامانه رزرواسیون کیهان بوکینگ می باشد.
طراحی و اجرا توسطگروه ارج گستر