05132281115-09158105300
نظرسنجی

جاذبه های گردشگری -شهر کلن

جاذبه های گردشگری -شهر کلن

اطلاعات کلی شهر کلن آلمان

زبان: آلمانی

واحد پول: یورو

کد کشور: +۴۹

ولتاژ برق شهری در کلن: ۲۳۰ ولت و فرکانس آن ۵۰ هرتز است.

شماره های اضطراری:

  • پلیس: ۱۱۰
  • آتش‌نشانی و آمبولانس: ۱۱۲

اختلاف ساعت با تهران: ۲ و نیم ساعت از تهران عقب‌تر است.

فرودگاه ها: فرودگاه کلن بن

کلن

می توان گفت که این شهر با مساحت 405 کیلومتر مربع در غرب آلمان، در ایالت نوردهیم وستفالین، کنار رودخانه ی راین واقع است.کلن با 995،397 نفر جمعیت (2007)، چهارمین شهر پر جمعیت آلمان است. تراکم جمعیت شهر، ۲۴۵۷ نفر در هر کیلومترمربع می باشد. کلن در یکی از پرتراکم ترین مناطق آلمان و اروپا قرار گرفته است. چندین شهر، از جمله شهرهای دوسلدرف، دویسبورگ، اسن، بوخوم، دورتموند، بن، لورکوزن و مونشن گلادباخ در همسایگی آن واقعند.

کلن، یکی از قدیمی ترین شهرهای آلمان است که رومی ها در سال ۳۸ قبل از میلاد، آن را ساخته اند. این شهر در سال ۵۰ بعد از میلاد مسیح، به یک شهر رومی تبدیل شد. کلن به دلیل موقعیت جغرافیایی اش، یکی از بنادر اصلی و یک مرکز تجاری مهم است. این شهر، یکی از مراکز حمل و نقل آلمان است.

از تهران به فرودگاه بین المللی این شهر، در نزدیکی شهر بن، پروازهایی انجام می شود. کلن، جزو شهرهایی ست که بیشترین امکانات نمایشگاه های تجاری و بازرگانی اروپا را دارند. کلن، مرکز فرهنگی راینلاند است و بیش از ۳۰ موزه و صدها گالری در این شهر وجود دارد. این شهر در آلمان به عنوان یک مرکز مهم رسانه ای، مطرح است و چند ایستگاه رادیویی و تلویزیونی در آن، مستقرند. مرکز شهر کلن، طی جنگ جهانی دوم به طور کامل ویران شد و پس از آن، شهر به سبک دهه ی ۱۹۵۰ بازسازی شد؛ بنابراین، کلن امروزی با ساختمان های ساده ی پس از جنگ و اندکی از ساختمان های پراکنده ی قبل از جنگ، که به دلیل اهمیت تاریخی خود بازسازی شده اند، شکل گرفته است.

حمل و نقل کلن

شهر کلن، هر سال، میزبان هزاران بازدیدکننده از سرتاسر جهان است. شهر کلن یکی از مراکز حمل ونقل آلمان است. کلن بزرگترین شهر آلمانی مجاور رودراین است و بندر فعالی دارد. علاوه بر حمل کالا، کشتی های مسافربری در مسیرهای مختلف تردد می کنند. فرودگاه در ۱۵ کیلومتری جنوب شرقی شهر کلن و ۱۶ کیلومتری شمال شرقی شهر بن قرار گرفته است. این فرودگاه با تردد ۱۰/۵ میلیون مسافر در سال ۲۰۰۷ پنجمین فرودگاه پرتردد آلمان است. از تر این فرودگاه به ایران نیز پروازهایی انجام می شود. شهر کلن از مراکز راه آهن آلمان نیز می باشد، قطارهای سریع السیر از جمله ICE و Thalys کلن را به شهرهای مختلف آلمان و دیگر شهرهای اروپایی از جمله امستردام ، بروکسلی و پاریس مرتبط می کند. راین زایل بان تنها تراموای هوایی آلمان است که از روی رودخانه ی راین عبور می کند و در شهر کلن مشغول به کار است.

دیدنی های کلن

کلیسای جامع کلن

کلیسای آلمان است؛ نمونه ی باشکوه کلیساهای گوتیک شمال با اروپا که دو مناره با ارتفاع ۱۵۷ متر دارد. ساخت این کلیسا در سال ۱۳۴۸ آغاز، و پس از ششصد سال، در سال ۱۸۸۰ به پایان رسیده است. در سال ۱۹۹۶، این کلیسا جزو میراث جهانی شد. ناقوس بزرگ مناره ی جنوبی این کلیسا که در سال ۱۸۷۴ نصب شده است، یکی از بزرگترین ناقوس های جهان است. طی جنگ جهانی دوم، کلیسا به شدت آسیب دید؛ ولی پس از جنگ، دوباره بازسازی شد را به خود جذب می کند.

دوازده کلیسای سبک رومی

این ساختمان ها، نمونه های برجسته ای از معماری قرون وسطایی هستند. قدمت برخی از این کلیساها به زمان رومی ها برمیگردد

موزه ی لودویگ

موزه ی هنرهای مدرن که نزدیک ایستگاه مرکزی قطار، واقع شده است

موزه شکلات

نام رسمی این موزه، ایم هوف، شوکولادن است و حاوی تاریخچه ی سیصد سال های شکلات است. درختان زنده کاکائویی موزه، در اطاقی مخصوصی نگهداری می شوند و طرز تهیه ی شکلات در موزه نمایش داده می شود.

کلنیا هوخ هاوس

این ساختمان با ارتفاع ۱۵۵ متر، طی سالهای ۲۰۰۱ – ۱۹۷۲ بلندترین ساختمان مسکونی آلمان و اروپا بوده است

استادیوم راین انرژی

استادیوم اصلی شهر کلن است با گنجایش ۵۰/۹۹۷ صندلی برای بازیهای ملی و ۱۳۴، ۴۶ صندلی برای بازی های بین المللی. این استادیوم برای مسابقات فوتبال و بازی های خانگی تیم فوتبال اف.سی کلن استفاده می شود. استادیوم کلن، از میزبانان جام های جهانی فوتبال ۱۹۷۲ و ۲۰۰۶ بوده است.

کلنرفیلارمونی

ساختمان ارکستر فیلارمونیک کلن و محل دو ارکستر گورسنیش و ارکستر سمفونیک دابلیو.دی. آر است

برج سه گوشی کلن

برجی است با ارتفاع ۱۰۳ متر، رو به روی کلیسای جامع که یک محوطه ی دیده بانی دارد.

کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت سامانه رزرواسیون کیهان بوکینگ می باشد.
طراحی و اجرا توسطگروه ارج گستر