05132281115-09158105300
نظرسنجی

جاذبه های گردشگری-شهر پوکت

جاذبه های گردشگری-شهر پوکت

اطلاعات کلی شهر پوکت

زبان رسمی: تایلندی

واحد پول رسمی: بات تایلند (THB)، هر بات در تاریخ ۲۱ بهمن ۹۶، قیمت ۱۶۶۰ ریال است.

نوع برق شهری: ۲۲۰ ولت – ۵۰ هرتز

پیش شماره تایلند: ۶۶+

پیش شماره پوکت: ۰۷۶ (گرفتن کد حتی وقتی در این ناحیه قرار دارید ضروری است)

اختلاف ساعت با تهران: ۳:۳۰+

موقعیت جغرافیایی:

شهر پوکت در کشور تایلند، از لحاظ جغرافیایی بیش از نیمی از آن را جنگل پوشانده است. به همین دلیل اسم این جزیره رو پوکت گذاشتن که به زبان مالزیایی، کوه یا تپه معنی می دهد. مساحت این شهر ۵۴۳ کیلومتر مربع بوده و جمعیت حاضر در آن طبق آمار سرشماری در سال ۲۰۱۵ این شهر دارای جمعیت ۳۸۶,۶۰۵ نفر است.

مختصری از تاریخ شهر پوکت

تاریخ شهر پوگت به سال ۱۵۴۵ میلادی همزمان با اولین سفر اکتشافی یکی از دریانوردان پرتقالی به نام فرنو مندس پینتو بر می گردد. در اواسط قرن ۱۶ میلادی به دلیل فعالیت دزدان دریایی از اهمیت این جزیره کاسته شد این روند همچنان ادامه داشت تا اینکه در قرن هفدهم با ورود هلندی ها و انگلیسی ها به این سرزمین اوضاع آن بهبود یافت و مجددا به اهمیت تجاری و دریانوردی اش دست پیدا کرد. شهر پوکت منابع بسیار غنی از قلع را در دل خود جای داده بود که در سپتامبر ۱۶۸۰ یکی کشتی فرانسوی از شرق هندوستان به سمت این جزیره آمد و با یک محموله کامل قلع از این دیار خارج شد. بعد از گذشت یک یا دو سال شاه ناری پادشاه سیام تلاش هایش را با هدف کاهش قدرت و نفوذ هلندی ها و انگلیسی ها و بیرون کردن آنها از جزیره و همچنین الحاق آن به قلمرو خویش آغاز نمود. در راستای تحقق بخشیدن به این اهداف وی یک فرد فرانسوی به نام رنه شاربرون (Brother René Charbonneau) را به حاکمیت جزیره منصوب نمود و نام پوکت را برای این سرزمینن ساحلی قرار داد..

آب و هوا شهر پوکت

با توجه به شرایط جغرافیایی این شهر در تمام طول سال، دارای آب و هوایی داغ و مرطوب است. فصل های خشک و بدون باران این شهر از ماه نوامبر تا آوریل(آذر، اردیبهشت) و فصل های بارانی از ماه مه تا اکتبر (خرداد، آبان) به طول می انجامد. بهترین زمان برای سفر به پوکت از ماه نوامبر تا فوریه (آذر تا اسفند) است

جاذبه های گردشگری در شهر پوکت تایلند

موزه تریک آی پوکت (Phuket Trickeye Museum)

جزیره جیمز باند پوکت (James Bond Island)

در فاصله ۱۵ کیلومتری شهری پوکت، جزیره جیمز باند است. دلیل نام گذاری این منطقه به جیمز باند این است که یک بار راجر مور هنرپیشه انگلیسی در دهه ۱۹۶۰ در این جزیره در فیلمی از سری فیلم های ۰۰۷ بازی کرد. در قلب این جزیره غار زیبایی وجود دارد و بازدیدکنندگان با سوار شدن بر کایاک ها (قایق های بادی ) لحظات خوشی رو سپری میکنند.

جزیره فی فی (phi phi island)

این جزیره یکی از زیباترین جزایر گرمسیری در جهان و یکی از اصلی ترین جاذبه های توریستی تایلند است. سراسر جزیره فی فی صخره های آهکی، سواحل شنی و غار های پنهان قرار دارند و از پوکت به صورت روزانه قایق به اونجا میرود. فی فی که در ۴۸ کیلومتری پوکت واقع شده است، در کل شش جزیره رو شامل می شود ولی دو جزیره اصلیش، فی فی کوچک Phi Phi Lei و فی فی بزرگPhi Phi Don هستند

آکواریوم پوکت

آکواریوم گرمسیری، که در آن مجموعه ی کم نظیری از ماهی های استوایی، لاک پشت ها، مرجان ها و گونه های دیگری از جانوران دریایی وجود دارد.

فانتاسی (Fantasy)

مجموعه ای که به دیزنی لند شرقی آسیا معروف است، برگرفته از میراث فرهنگی تاریخی کشور تایلند است. این مجموعه با استفاده از فناوری‌های جدید، سنت‌های این کشور را زنده می‌کند. این پارک شامل بازی‌های مختلف و متنوع، فروشگاه‌های صنایع دستی، بوفه‌ی بین‌المللی و نمایش‌های متنوع است.

ساحل لائم سینگ

در جزایر غربی پوکت می‌توانید به سراغ لائم سینگ بروید، این ساحل در شمال پاتونگ قرار گرفته است و قطعا قطعه‌ای از بهشت است که در زمین جا مانده است. ساحل «آواز شیر»، خلیجی است کوچک و منحنی شکل بین سواحل کامالا و سورین با پرتگاه‌های سخت در صخره‌های پوشیده از درخت که جزو زیباترین جاذبه‌های پوکت به شمار می‌آید

مراکزخرید:

مرکز خرید سنترال فستیوال پوکت (central festival phuket)

مرکز خرید جانگ سیلون (Jungceylon shopping mall)

مرکز خرید پریمیوم آت لت پوکت (Premium Outlet Phuket)

کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت سامانه رزرواسیون کیهان بوکینگ می باشد.
طراحی و اجرا توسطگروه ارج گستر