05132281115-09158105300
نظرسنجی

جاذبه های گردشگری -شهر دورتموند

جاذبه های گردشگری -شهر دورتموند

دورتموند

درباره دورتموند می توان گفت که از شهر های آلمان است و با مساحت ۲۸۰ کیلومترمربع در غرب آلمان در ایالت نوردراین، وستفالن، روی رودخانه ی امس واقع شده است. دورتموند در مرکز منطقه ی ذغال سنگی روهر و در نزدیکی ذخایر وسیع آهن واقع است. رودروهر در جنوب شهر ورود امسی در بخش داخلی شهر، جاری است. کانال دورتموند، امسی به طول ۲۲۶ کیلومتر در بندر دورتموند خاتمه می یابد و دورتموند را به دریای شمالی متصل می کند.
طبق سرشماری سال ۲۰۰۷، دورتموند با ۵۸۳٬۹۴۵ نفر جمعیت، هفتمین شهر پرجمعیت آلمان است. تراکم جمعیت در این شهر، ۲۰۸۳ نفر در هر کیلومترمربع است. دورتموند در یکی از پرتراکم ترین مناطق آلمان واقع شده و شهرهای متعددی در مجاورت آن قرار دارند. قدمت دورتموند به سال ۸۸۵ میلادی بر میگردد. در آن زمان، دورتموند، یک روستای کوچک به نام تروتمانی بود؛ در سال ۱۲۲۰ به یک شهر آزاد امپراتوری تبدیل شد و در سال ۱۸۱۵ به ایالت وستفالیایی امپراتور پروس پیوست. از محصولات عمده ی این شهر می توان آهن و فولاد، ماشین آلات معدن، تجهیزات راه آهن و ابزار ماشینی را نام برد

استادیوم زیگنالی ایدونا پارک با گنجایش ۸۲٬۹۳۲ نفر، بزرگترین استادیوم فوتبال آلمان است. تیمم فوت بالی بورسیادورتموند، اولین برنده ی جام باشگاه های اروپا (یوفا) در سال ۱۹۶۶ بوده است. این تیم در سال ۱۹۹۷، قهرمان باشگاهه ای اروپا شده و از تیم های مطرح آلمان است. مسابقات شطرنج دورتموند، یکی از مهمترین مسابقات جهان است و هر سال در این شهر برگزار می شود. دورتموند با پارکها و باغ های وسیعش که در دوره ی نوسازی بعد از جنگ ساخته شده، یکی از سرسبزترین شهرهای وستفالن است. از پارکه ای معروف این شهر می توان به وستفالن پارک، رومبرگ پارک، و فردن باوم پارک اشاره کرد.مرکز خرید اصلی دورتموند، مرکز شهر و مناطق اطراف آن است؛ مثل هلویگ، برکل و وامبل.

نقاط دیدنی دورتموند آلمان

کلیسای رینولدی

این کلیسا در حدود سال ۸۰۰ میلادی بنیان نهاده شده و ساختمان فعلی آن، بین سال های ۱۲۵۰ و ۱۲۷۰ ساخته شده است. کلیسا، برجی ۱۱۲ متری به سبک گوتیک دارد که سابقا به عنوان شگفتی وستفالن مشهور بوده است. این کلیسا دارای پنجره های شیشه کاری منقش زیبایی است.

کلیسای مارین

یک کلیسای پروتستانی است که طی سالهای ۱۲۰۰ – ۱۱۷۰ ساخته شده و بعد از جنگ جهانی دوم بازسازی شده است. قدمت محراب این کلیسا به سال ۱۴۲۰ باز می گردد.

هاوس دلویگ

یک قلعه، با خندقی در اطراف آن، ساخته شده در قرن سیزدهم که در قرن هفدهم تا حدودی بازسازی شده است. گنبد، برج و دو ساختمان نیمه چوبی کلیسای آن، مربوط به قرن سیزدهم است.

آلت اشتادهاوس

درباره دورتموند و دیدنی های این شهر به این ساختمان را در سال ۱۸۹۹ فردریشی کولریش ساخته است؛ می توان اشاره کرد.

تالار اپرا

ین تالار اپرا در سال ۱۹۶۶ در محل یک کنیسه ی قدیمی که نازی ها در سال ۱۹۳۸ آن را خراب کرده بودند، ساخته شد.

موزه بنای یاد بود استین واخه

که قبلا ایستگاه پلیس و شعبه ای مرکزی گشتاپو بوده است، امروزه میزبان نمایشگاه دایمی مربوط به شکنجه و مقاومت در دورتموند طی سال های 45 – 1933 است.

رُزاریوم

این باغ گل، مجموعه ای دارد با بیش از 3000 نوع گل رز.

کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت سامانه رزرواسیون کیهان بوکینگ می باشد.
طراحی و اجرا توسطگروه ارج گستر