05132281115-09158105300
نظرسنجی

شرکت‌های هواپیمایی خارجی فعال در ایران

شرکت‌های هواپیمایی خارجی فعال در ایران

معرفی شرکت‌های هواپیمایی خارجی فعال در ایران

شرکت هواپیمایی یا خط هوایی معمولاً به یک گروه صنعتی گفته می‌شود که از طریق خطوط هوایی، مسافر یا محموله جابجا می‌کند. طبق گزارش سازمان هواپیمایی کشور در بخش حمل و نقل هوایی ایران در حال حاضر ۲۷ شرکت هواپیمایی فعال وجود دارد که ۱۸ مورد از آن‌ها ایرانی و ۹ مورد نیز خارجی می‌باشند که در این پست به معرفی آن‌ها پرداخته‌ایم. در ادامه با کیهان سیاحت همراه شده و با این شرکت های هواپیمایی خارجی فعال در ایران آشنا شوید.

طبق آمارهای ارائه شده از طرف وبسایت سازمان هواپیمایی کشور، در بخش حمل و نقل هوایی در حال حاضر ۲۷ شرکت هواپیمایی فعال در ایران وجود دارد که از این ۲۷ مورد ۱۸ شرکت هواپیمایی داخلی بوده و ۹ مورد نیز شرکت هواپیمایی خارجی فعال در ایران هستند.

شرکت های هواپیمایی خارجی فعال در ایران

اطلس جت

اطلس جت

می‌توان گفت شرکت هواپیمایی اطلس جت ترکیه که به نسبت کیفیت خدمات پروازی که ارائه می‌دهد، قیمت مناسبی در بین سایر هواپیمایی‌ها دارد. این شرکت هواپیمایی شرکت جوان و تازه‌ای به شمار رفته و اولین فعالیت جدی خود را در عرصه‌ در سال ۲۰۰۱ شروع کرده است. با این حال توانسته در این مدت کم، طرفداران زیادی به خصوص در بین ایرانیان برای خود پیدا کند. اطلس جت در تاریخ ۱ فوریه ۲۰۱۵، نام خود را از اطلس جت به اطلس گلوبال Atlas Global تغییر داد. این هواپیما روزانه از تهران به استانبول، آنتالیا، ازمیر و بدروم پرواز دارد و این پروازها را از طریق ادامه‌ی مسیر از استانبول انجام می‌دهد که بسیار به مذاق مسافر ایرانی خوش می‌آید.

ترکیش

هواپیمایی ترکیش ایر

هواپیمایی ترکیش ایر، هواپیمایی ملی و دولتی ترکیه و اولین شرکت هواپیمایی است که در ترکیه تاسیس شده است و فرودگاه اصلی آن فرودگاه آتاتورک استانبول است. ترکیش ایر با ناوگانی با ۳۳۱ فروند هواپیمای ایرباس، بویینگ و امبرائر، بعد از هولدینگ لوفت‌هانزا، بزرگ‌ترین ناوگان هوایی جهان را در اختیار دارد و به ۲۹۰ مقصد در سراسر جهان مسیر پروازی دارد. ترکیش‌ایر رشد خیره‌کننده‌ی خود را از سال ۲۰۱۴ آغاز کرد و در حال حاضر از برترین شرکت‌های هواپیمایی جهان است. غذای سروشده در پروازهای این ایرلاین ترک از سفره‌ی پادشاهان عثمانی الهام گرفته شده و شهرتی جهانی دارد.

قطر ایرویز

شرکت هواپیمایی قطر ایرویز

شرکت هواپیمایی قطر ایرویز (Qatar airways) پرچمدار کشور قطر و از اعضای اصلی اتحادیه وان ورلد به شمار می‌رود. دفتر مرکزی قطر ایرویز در شهر دوحه قرار دارد، این شرکت روزانه به ۱۵۰ مقصد بین المللی (آفریقا، اروپا، آسیا، آمریکا و اقیانوسیه) پرواز مستقیم دارد. قطر ایرویز در طی این سال ها جوایز گوناگونی را به دست آورده است.

الاتحاد

هواپیمایی الاتحاد

هواپیمایی الاتحاد خط هوایی ملی امارات متحده عربی و حامل پرچم این کشور است که در جولای ۲۰۰۳ تاسیس شد. شرکت هواپیمایی اتحاد تا کنون توانسته ۴۲ مقصد را در سراسر خاورمیانه-اروپا-آمریکای شمالی-آفریقا – آسیا و استرالیا به هواپیمایی خود اختصاص دهد و مصمم است این مقاصد را تا سال ۲۰۱۰ به ۷۰ نقطه افزایش دهد. خانواده اتحاد متشکل از ۳۵۰۰ پرسنل از ۹۵ ملیت متفاوت است که هر یک با زبان مربوطه با مهمانان ارتباط برقرار می‌کنند.

بریتیش ایرویز

بریتیش ایرویز، (به انگلیسی: British Airways

بریتیش ایرویز، (به انگلیسی: British Airways) شرکت هواپیمایی حامل پرچم بریتانیا است، که در رتبه نهم از بزرگترین شرکت‌های هواپیمایی جهان بر پایه تعداد مقصد، قرار دارد. شرکت بریتیش ایرویز در سال ۱۹۷۴ راه‌اندازی شد و در حال حاضر روزانه به ۱۶۹ مقصد در سراسر جهان، پروازهای مستقیم دارد. این شرکت در ماه ژانویه ۲۰۱۱ با شرکت هواپیمایی ایبریا ادغام شد، که در پی آن، اینترنشنال ایرلاینز گروپ تشکیل گردید، که هم‌اکنون به‌عنوان سومین شرکت هلدینگ هواپیمایی جهان شناخته می‌شود.

شرکت های هواپیمایی داخلی ایران

لوفت هانزا

شرکت آلمانی لوفت‌هانزا

شرکت آلمانی لوفت‌هانزا به عنوان یکی از مشهورترین شرکت‌های هواپیمای جهان و بزرگترین شرکت هواپیمایی اروپا، هم از لحاظ تعداد مسافران و هم از جهت تعداد ناوگان هوایی است. لوفت‌هانزا در سال ۱۹۵۳ فعالیت خود را در کلن آلمان آغاز کرد و هم‌اکنون به صورت روزانه از طریق شهرهای مختلف اروپا به ۲۲۰ مقصد در ۷۸ کشور جهان پروازهای مستقیم دارد. شبکه پروازی گسترده، هواپیماهای مدرن، سرویس اینترنت داخل کابین هواپیما، کابین فرست کلاس، پرسنل باتجربه و متخصص، از شاخصه‌های متمایز شرکت هواپیمایی لوفت‌هانزا است.

فلای دوبای

هواپیمایی فلای دبی

هواپیمایی فلای دبی در سال ۲۰۰۸ توسط دولت مرکزی دبی، با کاربری یک ایرلاین ارزان قیمت راه‌اندازی شد. این شرکت هواپیمایی که دفتر مرکزی آن در ترمینال ۲ فرودگاه بین‌المللی دبی قرار دارد، با داشتن ۵۲ فروند هواپیمای مسافربری، به بیش از ۹۴ مقصد در اروپا، آسیا، آفریقا و خاورمیانه پرواز دارد. شرکت هواپیمایی فلای دبی مسافربری و باربری بوده و از شهرهای ایران فقط تهران، تبریز، مشهد، شیراز، اهواز، بندر عباس، همدان و اصفهان جز مقاصد این ایرلاین می‌باشند و شما می‌توانید بوسیله هواپیمایی فلای دبی امارات از این شهرها به مقصدهای مشخص شده سفر کنید.

بوراجت

بوراجت (به انگلیسی: Borajet

بوراجت (به انگلیسی: Borajet) یک شرکت هواپیمایی با کد یاتا YB است که در تاریخ ۲۰۰۸ میلادی تأسیس شده و در تاریخ ۷ مه ۲۰۱۰ فعالیتش را آغاز کرده‌است. دفتر مرکزی بوراجت در استانبول، ترکیه واقع شده‌است و به ۲۲ مقصد، پرواز مستقیم انجام می‌دهد.

آذربایجان

آذربایجان ایرلاینز

آذربایجان ایرلاینز (به انگلیسی: Azerbaijan Airlines) شرکت هواپیمایی حامل پرچم جمهوری آذربایجان است، که در سال ۱۹۹۲ پس از تفکیک از شرکت هواپیمایی آئروفلوت، راه‌اندازی شد. اولین پرواز در آذربایجان در سال ۱۹۱۰ اتفاق افتاد و ۱۳ سال پس از آن این شرکت هواپیمایی توانست جایگاه خود را در بین حوزه هوانوردی تثبیت کند. این شرکت هواپیمایی در حال حاضر روزانه به ۲۲ مقصد، پرواز مستقیم دارد که شهرهای تهران و تبریز در ایران نیز جزو آن‌ها هستند. دفتر مرکزی شرکت هواپیمایی آذربایجان در شهر باکو در جمهوری آذربایجان قرار دارد و فرودگاه بین المللی حیدر علی اف، قطب اصلی آن است.

شرکت هواپیمایی امارات

شرکت هواپیمایی امارات

هواپیمایی امارات، (به انگلیسی: Emirates Airlines) شرکت هواپیمایی اماراتی است، که دفتر مرکزی آن در شهر دبی قرار دارد. این شرکت متعلق به امارات متحده عربی است و پروازهای منظم روزانه‌ای را از دبی به مقاصدی در خاورمیانه، خاور دور، اروپا، آفریقا، شبه قاره هند، جنوب شرق آسیا و آمریکای شمالی انجام می‌دهد. فرودگاه بین‌المللی دبی، قطب این شرکت هواپیمایی به‌شمار می‌آید.

تای ایرویز

تای ایرویز یا هواپیمایی ملی تایلند

تای ایرویز یا هواپیمایی ملی تایلند به عنوان یکی از ایرلاین‌های مهم شرق آسیا شناخته می‌شود. این خط هوایی که با در اختیار داشتن ۸۹ فروند بوئینگ و ایرباس، ۸۳ مقصد ملی و بین‌المللی را پوشش می‌‌دهد، اخیرا پرواز به ایران را نیز در برنامه خود اضافه کرده است. فرودگاه بین‌المللی «سووارنابومی»، قطب پروازی تای ایرویز واقع در بانکوک است. نخستین گام‌ها برای تاسیس هواپیمایی ملی تایلند در سال ۱۹۵۹ به کمک هواپیمایی اسکاندیناوی برداشته شد و نخستین پرواز تای ایرویز در می ۱۹۶۰ در مسیر بانکوک ـ هنگ‌کنگ انجام گرفت. در سال ۱۹۷۱ نیز تای ایرویز تایلند نخستین پرواز بین قاره‌ای خود را از بانکوک به سمت سیدنی انجام داد.

کی ال ام

شرکت هواپیمایی کی ال ام

شرکت هواپیمایی کی ال ام پرچمدار کشور هلند است، دفتر مرکزی این شرکت در آمستردام و در نزدیکی فرودگاه آمستردام Schiphol مستقر است. هواپیمایی کی ال ام در ۷ اکتبر ۱۹۱۹ تاسیس شد، این شرکت از سال ۲۰۰۴ بخشی از گروه ایرفرانس کی ال ام شد. همراه با ایرفرانس، کی ال ام پیشرو صنعت هواپیمایی اروپا است که با پروازهای امن و قابل اعتماد و ارائه خدمات نوآورانه و مشتری مداری سعی در رضایت مسافران خود داشته است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت سامانه رزرواسیون کیهان بوکینگ می باشد.
طراحی و اجرا توسطگروه ارج گستر