05132281115-09158105300
نظرسنجی

روسیه و عربستان در مورد تحریم نفتی ایران گفت‌وگو می‌کنند

آخرین پست های ارسالی
روسیه و عربستان در مورد تحریم نفتی ایران گفت‌وگو می‌کنند

روسیه و عربستان در مورد تحریم نفتی ایران گفت‌وگو می‌کنند

وزیر انرژی روسیه گفت، وی قصد دارد در جریان دیدار با خالد الفالح، وزیر انرژی عربستان در یک نشست اقتصادی در سن‌پترزبورگ که اواخر ماه جاری برگزار خواهد شد، در مورد خروج آمریکا از توافق هسته‌ای ایران گفت‌وگو کند.به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه گفت، وی قصد دارد در جریان دیدار با خالد الفالح، وزیر انرژی عربستان در یک نشست اقتصادی در سن پترزبورگ که اواخر ماه جاری برگزار خواهد شد، در مورد خروج آمریکا از توافق هسته‌ای ایران گفت‌وگو کند.

نواک همچنین به خبرنگاران گفت، قیمت نفت در حال حاضر تحت تأثیر عوامل ژئوپولیتیک قرار دارد، اما «از نظر عوامل بنیادی بازار در حال رسیدن به توازن است».

عربستان و روسیه رهبری اجرای توافق کاهش تولید را به‌عهده دارند که اجرای قدرتمندانه آن از ابتدای سال 2017 تاکنون موجب تقویت قیمت نفت و حذف مازاد عرضه از بازار شده است. این توافق قرار است تا پایان امسال ادامه داشته باشد و احتمالاً در سال آینده نیز تمدید شود.

پیش از این وزیر انرژی امارات گفته بود، موضوع تأثیر خروج آمریکا از برجام بر عرضه نفت ایران موضوع اصلی نشست ماه آینده اوپک نخواهد بود.

کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت سامانه رزرواسیون کیهان بوکینگ می باشد.
طراحی و اجرا توسطگروه ارج گستر