05132281115-09158105300
نظرسنجی

معرفی شیراز بخش شانزدهم

معرفی شیراز بخش شانزدهم

بهترین رستوران های شیرازبهترین رستوران های شیراز

یکی از اصلی‌ترین بخش‌های هر سفری رستوران‌گردی است و مواجهه با این سوال که بهترین رستوران‌های شهری که به آن سفر کرده‌ایم، کدام است، به خصوص اگر به شهر شلوغ و پرمسافری مثل شیراز رفته و انتخاب‌ها هم زیاد باشد. رستوران‌های شیراز خود یکی از انگیزه‌های اصلی سفر به آن است، جایی که پر از رنگ و نور و موسیقی است و فرق اصلی‌اش با رستوران شهرهای دیگر هم همین است. ما در اینجا شش رستوران شیراز را که می‌شود در آن دلی از عزا درآورد، معرفی می‌کنیم و می‌گوییم که در هر کدام چی بخورید بهتر است.

رستوران هفت خوان

خیلی‌ها می‌گویند نمی‌توانید یک سفر خوب به شیراز داشته باشید بدون اینکه هفت خوان رفته باشید. رستوران هفت خوان نزدیک دروازه قرآن و هتل بزرگ شیراز و هتل رویال اسمش را از شاهنامه گرفته و رستوران پر زرق و برق و بزرگی است. ۵ رستوران مختلف و دو کافی‌شاپ دارد و هر طبقه‌اش مختص رستوران به خصوصی است. یعنی در حقیقت شما چه آدمی باشید که کباب خور است، چه گیاهخوار باشید، عاشق غذاهای دریایی باشید یا نه دلتان ساندویچ و پیتزا بخواهد یا غذای فرنگی، همه در رستوران هفت خوان برآروده می‌شود.

رستوران هفت خوان جدا از اینها رستوران ملل و دو کافی شاپ هم دارد، همیشه موسیقی زنده در آن برقرار است، محیط گرم و صمیمی‌ای دارد، کارکنانش هم خوش برخوردند، فضای باز و دید خوبی به شهر و به خصوص دروازه قرآن دارد، ولی چیزی که بیش از حد ممکن است آزارتان دهد، قیمت بالای غذاهای هفت خوان است. خوب می‌خورید و همه چیز تکمیل است ولی خوب هم باید خرج کنید. ولی هر غذا را می‌شود دونفری خورد که به جیب‌تان هم فشار نیاید. آنهایی که هفت خوان رفته‌اند معتقدند بهترین دمپخت را باید در هفت خوان خورد، هرچند ته چین، فسنجان، هورماهی و کباب بره‌اش هم باب طبع خیلی‌هاست و کیفیت سوپ قارچ و سوپ گوجه و پیتزای آن مورد تایید است.

آدرس هفت خوان: شیراز بلوار جدید قرآن، نبش کوچه هفدهم

رستوران صوفی

صوفی، یکی از قدیمی‌های شیراز است. ۲۰ سال سابقه دارد و به خاطر موقعیت مکانی‌اش و قرار گرفتن در نزدیکی باغ عفیف آباد و باغ‌های ستارخان و بهترین هتلهای شیراز طرفدار زیاد دارد. معمارییش آجر سه سانتی با طاقدیس‌های سنتی است و مثل بقیه رستوران‌های معروف شیراز، موسیقی زنده هم جزو برنامه معمول آن است. رستوران صوفی هرچند فست فود و پاستا هم دارد ولی در صوفی انتخاب بیشتری‌ها کباب است، به علاوه اینکه می‌گویند بهترین کلم پلوی شیرازی را هم باید در صوفی خورد. گذشته از آن اگر دنبال غذاهای سنتی دیگر شیراز مثل شکرپلو، آش سبزی، نان یوخه و نان شیری هستید در این رستوران باید دنبالش باشید. کباب ماستی لاری و شیشلیک برای ناهار و فیله استیک و مرغ سوخاری برای شام می‌تواند انتخاب خوبی در صوفی باشد.

آدرس صوفی: خیابان عفیف آباد، جنب بانک ملت

رستوران شرزه

قدیمی‌ترین و شناخته‌شده ترین رستوران شیراز که نزدیک هتل زندیه هم هست، شرزه است. گشت و گذارتان را در بازار وکیل و حمام وکیل می‌کنید و بعد در شرزه دلی از عزا درآورید، هرچند نباید دیر برسید که ممکن است غذا بهتان نرسد. رستوران شرزه هم رستورانی سنتی‌ است و موسیقی زنده‌ای که در آن نواخته می‌شود و بیشتر مواقع قدیمی است، آدم را به سال‌های دور می‌برد. قیمت‌ها در شرزه پایین نیست، ولی کیفیت غذاهایش باعث می‌شود آدم با خودش بگوید یک بار که هزاربار نمی‌شود.

آدرس شرزه: خیابان زند،خیابان مسجد وکیلرستوران برنتین

این رستوران بزرگ با نمای قشنگ سفید رنگش و تراس پر از گلی که دارد توجه خیلی ها را جلب میکند. برنتین یکی از بهترین و معروف ترین رستوران های شیراز است و هربار خاطره خوشی را برای آنهایی که در طی سالیان غذاهایش را امتحان کرده‌اندف به جا گذاشته. از غذاهای بسیار لذیذ در رستوران برنتین، آلبالو پلو، میگو پلوی تند و ته چین آن است که مثل فضایش به دل می‌نشیند. البته که کمی گران هم هست.

آدرس: شیراز.بلوار ستارخان.مقابل ۲۰ متری نمازی ، نبش کوچه ۱۲

رستوران حمام وکیل

نمی‌شود سفر رفت و دیزی بر بدن نزد، حالا شما می‌گویید نه، ولی انگار سفر چیزی کم دارد، آن هم اگر دیزی در جایی مثل حمام وکیل خورده شود. غذایتان را در یک جای تاریخی و روی تخت می‌خورید و صدای فواره و موسیقی زنده همه چیز را دلنشین‌تر می‌کند، جایی که گذشتگان در آن حمام میکردند و حالا به مکانی تبدیل شده که صدای قاشق و چنگال و رفت و آمد مهمانان صدای غالبش است.

قیمت‌ها در رستوران حمام وکیل با توجه به کیفیت غذاها معقول است و بعد از صرف غذا پشیمانی به سراغتان نمی‌آید. رسم خوردن کلم پلو با مرغ در رستوران حمام وکیل هم پابرجاست، جدا از آن کباب‌هایش هم معقول است. می‌شود چای را هم همانجا خورد و بعد از چند دقیقه رفع خستگی دوباره در دل شهر بود.

آدرس رستوران حمام وکیل: خیابان طالقانی، مجموعه زندیه، حمام وکیل

فست فود ۱۱۰

در هر سفری ناگزیز از خوردن فست فود هستیم و شیراز هم با وجود رستوران‌های بی‌شمارش از این قاعده مستثنی نیست. می‌گویند سفر به شیراز بدون خوردن کباب ترکی ۱۱۰ کامل نمی‌شود. ده بیست سال است که پیتزا-همبرگر ۱۱۰ کباب ترکی فرد اعلی دست مشتری می‌دهد، کم نمی‌گذارد و مهمتر از همه قیمت‌هایش منصفانه است. جدا از کباب ترکی، در اینجا همبرگر با سس قرمز مخصوص هم باب طبع خیلی‌هاست و می‌توان امیدوار بود که همبرگر بخورید و بوی گوشت آن آزارتان ندهد.

آدرس پیتزا همبرگر ۱۱۰: خیابان انوری ، مقابل اهلی

کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت سامانه رزرواسیون کیهان بوکینگ می باشد.
طراحی و اجرا توسطگروه ارج گستر