05132281115-09158105300
نظرسنجی

معرفی خوزستان بخش ششم

معرفی خوزستان بخش ششم

دیدنی های خرمشهر

بازار ماهی فروشان خرمشهر

بازار ماهی فروشان خرمشهر در نزدیکی رودخانه کارون روبروی درب خروجی بازار صفا قرار دارد. در کنار این بازار لنج‌ها و قایق‌های صیادی پهلو گرفته که حکایت از تازه بودن ماهی‌های آن دارد. انواع ماهی‌های این بازار کپور، سنگسر، شوریده، شانگ، صبور هستند که مردمان جنوب این منطقه با دست‌پخت خاص خود غذایی خوشمزه از پخت این ماهی‌ها خلق می‌کنند.

اسکله قایقرانی خرمشهر

اسکله قایقرانی خرمشهر یک اسکله قایقرانی زیبا و مدرن در بلوار ساحلی بایندر رودخانه کارون در خرمشهر است که در منطقه کوتشیخ واقع شده است. همه روزه تعداد زیادی از شهروندان از این اسکله به مرکز شهر و بلوار ساحلی امام خمینی (ره) می‌روند و یکی از پرترافیک‌ترین اسکله‌های رودخانه کارون است.

پل شناور منیخ

پل شناور منیخ یکی از پل‌های جالب در خرمشهر است که برای راحتی در تردد مردم روستای منیخ ساخته شد. و مشکلات عدیده ای که در نبود پل برای مردم زحمتکش روستاهای منیخ و محمره صنگور و حفار شرقی بوجود آمده بود با بهره برداری این پل مرتفع گردید.

قصر فیلیه (کاخ شیخ خزعل)

قصر فیلیه یکی از بناهای تاریخی خرمشهر است که توسط شیخ خزعل حاکم خوزستان در سال ۱۹۱۷ در زمینی به مساحت ۷۸۸ مترمربع در کنار نهر فیلیه محمره ساخته شد. این بنا یکی از ساختمان های باشکوه دوران خود بوده است و در گذشته تفریگاه مردم خرمشهر بود. این بنا مربوط به دوره قاجار است.

کشتی زمان جنگ اروند صغیر

کشتی زمان جنگ اروند صغیر یکی از جاذبه های تفریحی و تاریخی خرمشهر است. اروند صغیر از مینوشهر عبور می‌کند. در اطراف این رود خیابان به زیبایی برای پذیرایی از گردشگران تزیین شده است.

کنزالمال خرمشهر

کنزولمال یک مرکز خرید نسبتا بزرگ در منطقه آزاد اروند است که ۴۰۰ غرفه دارد و تنوع کالای خوبی در این مرکز وجود دارد. شهر آبادان مراکز خرید و بازارهای بسیار دارد. برای آشنایی با بهترین مکان‌ها برای خرید سوغاتی، ادویه، خرما و بسیاری دیگر می‌توانید از راهنمای آبادان کمک بگیرید.

تالاب ناصری (نیشکر)

تالاب ناصری یکی از تالاب های زیبا با وسعت ۹ هزار ۶۰۰ هکتار در شمال خرمشهر واقع شده است و زیستگاه پرندگانی چون «تنجه»، «گیلار»، «فیلوش» ، «سرسبز» و ... است.

جزیره مینو

جزیره مینو دارای نخلستان‌های زیبا که واقعا شما را مسحور زیبایی خود می‌کند؛ اما از سویی دیگر نخل‌های سوخته این نخلستان‌ها که جراحت‌های به جا مانده از دوران جنگ بر تن جزیره هستند، هنوز هم به چشم می‌خورند. البته این نخلستان‌های انبوه در فصل خاصی از سال میزبان پرندگان مهاجر هستند که باعث دوچندان شدن زیبایی آن‌ها می‌شوند.

کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت سامانه رزرواسیون کیهان بوکینگ می باشد.
طراحی و اجرا توسطگروه ارج گستر