05132281115-09158105300
نظرسنجی

خروج آمریکا از برجام، ناامنی را در جهان تشدید می کند

آخرین پست های ارسالی
خروج آمریکا از برجام، ناامنی را در جهان تشدید می کند

خروج آمریکا از برجام، ناامنی را در جهان تشدید می کند

آتن - ایرنا - رسانه های یونان با اشاره به خروج آمریکا از توافق هسته ای با ایران و مخالفت جهانی با این اقدام واشنگتن، نوشتند: این اقدام آمریکا موجب دامن زدن به تنش ها و ناامنی در جهان می شود.

به گزارش روز شنبه ایرنا، رسانه های تصویری و نوشتاری یونان یادآور شدند که این اقدام آمریکا خلاف قوانین بین المللی بوده و عامل تشدید تنش در جهان خواهد شد.
شبکه تلویزیون دولتی یونان( ارت-1) خبر خروج آمریکا از توافق هسته ای با جمهوری اسلامی ایران را درصد اخبار خود قرار داد و با گزارشی در این باره ، گفت: این اقدام آمریکا در عین حال که خلاف قوانین بین المللی و نادیده گرفتن تصمیمات شورای امنیت سازمان ملل محسوب می شود، جهان را در خطر نا امنی و بروز درگیری های نظامی و سیاسی قرار داده است.
این شبکه در ادامه گزارش خود با اشاره به مخالفت کشورهای اروپایی با تصمیم ' دونالد ترامپ' مبنی بر خروج از توافق هسته ای با ایران، گزارش داد: 'آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان و تعدادی از شخصیت های عالیرتبه سیاسی این کشور با تصمیم ترامپ بشدت مخالفت کردند و آن را غیر قابل قبول و خلاف قوانین بین المللی قلمداد کردند که همکاری بین المللی را با بحران جدی مواجه خواهد کرد.
شبکه خصوصی 'اسکای نیوز' یونان نیز با ارایه گزارشی از وضعیت سیاسی و نظامی منطقه بعد از تصمیم دونالد ترامپ در مورد توافقنامه بین المللی هسته ای با ایران، گفت: اروپا از این اقدام ترامپ بسیار نگران و بشدت با آن مخالف است.
این شبکه در ادامه گزارش خود نیز گفته است: تمام سران اتحادیه اروپا بشدت با اقدام یکجانبه دونالد ترامپ مخالف هستند و رییس سیاست خارجه اتحادیه اروپا با تاکید بر صحت اجرای کامل توافقنامه هسته ای توسط ایران ، گفته است: تنها مرجع تایید اجرای دقیق متن توافقنامه، سازمان بین المللی انرژی اتمی است و این سازمان همیشه بر اجرای کامل مفاد این توافقنامه توسط ایران تاکید داشته است.
در همین حال ' امانوئل مکرون' رییس جمهوری فرانسه، سران کشورهای انگلیس، ایتالیا، اسپانیا و دیگر کشورهای اروپایی به شدت با تصمیم ترامپ مخالفت کرده اند و خواستار اقدام اروپا برای حفظ مبادلات تجاری و اقتصادی اروپا، با ایران شده اند.
روزنامه یونانی زبان' تانیا' نیز گزارش داد: اروپاییان برای حفظ مبادلات تجاری و اقتصادی گسترده خود با جمهوری اسلامی ایران، در مقابل آمریکا ایستاده اند.
این روزنامه همچنین نوشته است: آمریکا از چندی پیش با انجام اقدام های مختلف از جمله افزایش تعرفه واردات فولاد و آلومینیم از اروپا و ایجاد محدویت هایی برای فعالیت های شرکت های اروپایی ، موجی از مخالفت را با اروپا آغاز کرده است. این مخالفت گسترده با عکس العمل شدید اتحادیه اروپا مواجه شده و این اتحادیه نمی خواهد اجازه دهد که آمریکا به رشد اقتصادی اروپا لطمه بزند و به همین دلیل در مقابل تصمیم ترامپ در باره ی توافقنامه هسته ای با ایران برای حفظ مبادلات خود با این کشور 80 میلیون نفری ، خواهد ایستاد.
روزنامه یونانی زبان' کاتی مرینی ' هم در گزارشی با اشاره به تنش آفرینی رژیم اسرائیل با چراغ سبز آمریکا با خروج این کشور از توافقنامه بین المللی هسته ای با جمهوری اسلامی ایران، نوشت: اوضاع سیاسی و نظامی در منطقه پس از حمله های مکرر اسرائیل به سوریه، در آستانه یک جنگ خطرناک تمام عیار قرار گرفته است.
برخی دیگر رسانه های یونان نیز با انشتار مطالبی مشابه، اقدام ترامپ مبنی بر خروج از توفقنامه هسته ای با ایران را خطر بزرگی برای جهان قلمداد کرده اند.

کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت سامانه رزرواسیون کیهان بوکینگ می باشد.
طراحی و اجرا توسطگروه ارج گستر