05132281115-09158105300
نظرسنجی

حمله وحشتناک میلیون ها خرچنگ به جزیره ای در استرالیا!

حمله وحشتناک میلیون ها خرچنگ به جزیره ای در استرالیا!

حمله وحشتناک میلیون ها خرچنگ به جزیره ای در استرالیا!

مهاجرت خرچنگ ها | Crab Migration
جزیره کریسمس، جزیره استرالیایی کوچکی در اقیانوس هند است که ۲۶۰۰ کیلومتر دورتر از شهر پرت در شمال غربی آن، قرار گرفته است. این جزیره دارای گونه های جانوری و گیاهی بسیار خاصی می باشد که همین مورد هم آن را بسیار محبوب کرده است. جزیره کریسمس همچنین به دلیل یکی از گونه های جانوری آن که به خرچنگ قرمز مشهور است، شناخته شده و یکی از جالبترین اتفاقاتی که در آن خواهید دید، همین مهاجرت خرچنگ ها است. خرچنگ قرمز، حیوان بومی این جزیره در استرالیا است و مهاجرت حیرت انگیز آن ها از جنگل به سمت ساحل بسیار دیدنی است.ما در این متن می خواهیم شما را با پدیده مهاجرت خرچنگ ها در این جزیره آشنا کنیم. با ما همراه باشید:

در ابتدای فصل بارانی (حدودا مهر و آبان)، بیش از ۵۰ میلیون خرچنگ قرمز بالغ ناگهان شروع به مهاجرت از سمت جنگل به سمت ساحل می کنند تا در آنجا تولید مثل کنند. این مهاجرت معمولا در سراسر بخش های جزیره همزمان انجام می شود و همین هم طوری است که انگار این خرچنگ ها به شهر حمله کرده اند. مهاجرت خرچنگ ها معمولا شکل و شیوه خاصی دارد، مثلا خرچنگ های نر اولین گروهی هستند که شروع به حرکت می کنند و در جلوی بقیه قرار دارند و در پشت سر آن ها، خرچنگ های ماده به راهشان ادامه می دهند. این مهاجرت معمولا بین ۵ تا ۷ روز طول می کشد تا خرچنگ های قرمز به ساحل برسند. اگر به طور ناگهانی بارش ها افزایش یابد، شرایط طوری می شود که زمان مهاجرت کمی طولانی تر شود.

در زمان اوج مهاجرت، جاده ها به قدری از خرچنگ ها پر می شوند که دیگر کسی نمی تواند در آن رفت و آمد کند. رنگ قرمز این خرچنگ ها و انبوه آن ها در جاده ها، به گونه ایست که مسیر حرکت آن ها از آسمان نیز قابل تشخیص است و صحنه های جالبی را پدید می آورند. زمانی که خرچنگ های ماده در دریا تخم‌ریزی می کنند به خشکی برمی گردند. لاروهایی که در دریا وجود دارند بعد از حدود ۱ ماه به اتفاق همدیگر به خشکی برمی گردند. وقتی خرچنگ های قرمز به خانه برمی گردند، در بین صخره ها، درختان و … ناپدید می شوند و تا ۳ سال دیگر دیگر مشاهده نمی شوند.

فعالیت های انسانی
فعالیت های انسانی مانند تمام نقاط دیگر جهان که روی زندگی طبیعی حیوانات تاثیر می گذارد، در مهاجرت خرچنگ ها در این جزیره هم تاثیر دارد. این فعالیت ها باعث شده اند که جمعیت زیادی از میلیون ها خرچنگی که مهاجرت می کنند، کشته شوند. مثلا امکان این وجود دارد که به خاطر جنگل زدایی و از بین رفتن مناطق سبز حیطه مهاجرت آن ها، با کمبود آب و گرما مواجه شده و بمیرند و یا رفت و آمد انسان ها و ماشین ها این خطر را تشدید می کند.

اما مدیران پارک ملی جزیره کریسمس، در هنگام مهاجرت خرچنگ ها عبور و مرور در برخی از جاده ها را ممنوع می کند و علامت هایی مبنی بر این مهاجرت در بخش های خاص رفت و آمد خرچنگ ها نصب می کند. همچنین پل های خاصی برای عبور این موجودات فراهم گشته که آن ها می توانند با امنیت کامل از آن ها گذر کرده و به طرف دیگر خیابان بروند. فنس های دیواری و پلاستی در طول مسیر نیز تونل هایی ایجاد می کند که خرچنگ ها بتوانند با امنیت زیادی از آن ها عبور کنند.

جالب است بدانید که مهاجرت خرچنگ های قرمز جزیره کریسمس باعث شده که هرساله گردشگران زیادی از این منطقه بازدید کنند و صنعتگردشگری آن روز به روز بهبود یابد. در ادامه فعالیت ها و جاذبه های دیگر این جزیره دوست داشتنی را با هم مرور می کنیم.

کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت سامانه رزرواسیون کیهان بوکینگ می باشد.
طراحی و اجرا توسطگروه ارج گستر