05132281115-09158105300
نظرسنجی

کوچ یک چهارم کاربران ایرانی از تلگرام به پیام رسان داخلی

آخرین پست های ارسالی
کوچ یک چهارم کاربران ایرانی از تلگرام به پیام رسان داخلی

معاون مرکز رسانه‌های دیجیتال اعلام کرد

کوچ یک چهارم کاربران ایرانی از تلگرام به پیام رسان داخلی

معاون فرهنگ‌سازی و توسعه کسب و کارهای مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: هشتم اردیبهشت آخرین مهلت دستگاه های دولتی برای استفاده از تلگرام بود و باید طبق بخشنامه ابلاغی توسط معاون اول رئیس جمهوری، تمامی دستگاه‌های دولتی به کار خودشان در تلگرام خاتمه دهند.

«محمدصادق افراسیابی» در گفت‌وگو با فارس افزود: امروز مسئولان نظام با توجه به برخی مسائل از جمله ضرر و زیان‌های فراوان تلگرام، به این نتیجه رسیده‌اند تا هرچه سریع‌تر روند انتقال و کوچ از پیام‌رسان‌ خارجی به داخلی و بومی مهیا شود.
وی شکستن انحصار پیام‌رسان‌های خارجی به ویژه تلگرام را برای کشور مهم دانست و ادامه داد: بیشتر اجزای مرتبط با نظام به نوعی درگیر ارائه راهکارهای مختلف برای این نقل و انتقال هستند تا کار و روند کوچ به نحو احسن انجام شود و صاحبان کسب و کارهای دیجیتال دچار ضرر و زیان نشوند؛ در این مسیر برخی دانشگاه های مهم کشور مانند صنعتی شریف هم راهکارهایی ارائه کرده‌اند.
وی همچنین با اشاره به بخشنامه ابلاغی معاون
اول رییس جمهوری به نهادهای زیرمجموعه قوای مجریه، مقننه و قضائیه، وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها، مؤسسات دولتی شرکت‌های دولتی، استانداری‌ها، نهادهای عمومی غیردولتی و دستگاه‌هایی که شمول قانون بر آنها مستلزم ذکر و یا تصریح نام است، خاطرنشان کرد: در این بخشنامه آمده است به منظور حمایت از پیام‌رسان‌های اجتماعی داخلی و ایجاد مزیت رقابتی، تمام دستگاه‌های یاد شده موظفند ظرف یک هفته از تاریخ ابلاغ این بخشنامه هر گونه فعالیت و ارائه خدمات خود را از طریق پیام‌رسان‌های اجتماعی داخلی انجام دهند و بسترهای لازم در این زمینه را فراهم کنند.
افراسیابی ادامه داد: از آنجایی که 29 فرودین ماه تاریخ ابلاغ این بخشنامه بود لذا دیروز هشتم اردیبهشت آخرین مهلت دستگاه های دولتی برای استفاده از تلگرام بود و لازم است طبق بخشنامه ابلاغی توسط معاون اول
رئیس جمهوری، تمامی دستگاه‌های دولتی به کار خودشان در تلگرام خاتمه دهند.
به گفته وی خوشبختانه روند نقل و انتقال از پیام‌رسان‌های خارجی به داخلی رشد صعودی به خود گرفته به طوری که تاکنون شاهد هستیم نزدیک به 25 درصد کاربران تلگرام به پیام رسان های داخلی کوچ کرده‌اند.


معاون فرهنگ‌سازی و توسعه کسب‌وکارهای مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به آمارهای مرکز ملی فضای مجازی کشور اشاره کرد و گفت: آمارها نشان از کم شدن بار ترافیک تلگرام و از طرفی کاهش تولید محتوا است.
به گفته وی البته هرچند ممکن است که برخی همزمان در دو پیام‌رسان‌ داخلی و خارجی حضور داشته باشند اما آنچه حائز اهمیت است کوچ از پیام رسان تلگرام به پیام‌رسان‌های داخلی است که روند سرعت و شتاب به خود گرفته است.
افراسیابی تصریح کرد: با عنایت به پایان مهلت تعیین شده در بخشنامه ابلاغی معاون اول ریاست جمهوری، پیش‌بینی می‌شود از شاهد کاهش میزان کاربران دولتی تلگرام و کوچ آنها باشیم.
وی تاکید کرد: نیازمند همدلی و همراهی همگان در حرکت ملی این نقل و انتقال از پیام‌رسان‌های خارجی به داخلی هستیم تا بدون هیچ‌گونه دغدغه و استرسی شاهد این انتقال باشیم.

کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت سامانه رزرواسیون کیهان بوکینگ می باشد.
طراحی و اجرا توسطگروه ارج گستر