05132281115-09158105300
نظرسنجی

بیانیه وزارت ارتباطات در خصوص فیلتر تلگرام

آخرین پست های ارسالی
بیانیه وزارت ارتباطات در خصوص فیلتر تلگرام

بیانیه جهرمی وزارت ارتباطات در خصوص فیلتر تلگرام

بیانیه جهرمی وزارت ارتباطات در خصوص فیلتر تلگرام

انتشار برخی اخبار نادرست در خصوص زمان فیلتر تلگرام از زبان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات باعث شد تا ایشان اطلاعیه ای رادر این زمینه منتشر کند.

در پی انتشار خبرهای مبنی بر بیانیه وزیر در خصوص فیلتر تلگرام در ابتدای سال ۹۷ که واکنش های فراوانی به دنبال داشته و باعث ایجاد شایعات فراوانی در بین کاربران فضای مجازی گردید اخبار نادرستی نیز به نقل از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در بسیاری از سایت ها و شبکه های اجتماعی منتشر شده است که همین امر باعث گردید که ایشان بیانیه ای صادر کنند که در آن ضمن تکذیب خبر های کذب تاکید کنند که ایشان با هیچ خبرگذاری چنین مصاحبه های نداشته اند.

بیانیه وزیر در خصوص فیلتر تلگرام

مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات با انتشار اطلاعیه ای پیرامون انتشار برخی اخبار نادرست به نقل از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مورد زمان فیلترشدن شبکه اجتماعی تلگرام اعلام کرد:با توجه به انتشار برخی اخبار نادرست به نقل از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در شبکه های اجتماعیبه اطلاع عموم می‌رساند دو روز پیش خبری در کانال فارس پلاس به نقل از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مبنی بر زمان پالایش یکی از شبکه های اجتماعی مطرح و با توجه به نادرست بودن خبر فورا حذف شد.

لیکن مجددا توسط برخی به صورت هدفدار در حال پخش در شبکه های اجتماعی در کانال های شهرهای دیگر است.

در بیانیه وزیر در خصوص فیلتر تلگرام ضمن تکذیب خبر فوق تاکید می‌ شود که وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به هیچ عنوانو با هیچ خبرگزاریچنین مصاحبه ای نداشته و تاکنون نیز مصوبه یا تصمیم قانونی برای پالایششبکه اجتماعی مذکور به این وزارتخانه واصل نشده است.

بر اساس مصوبه کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه اعلام تصمیمات و دلایل پالایشدر فضای مجازی به عهده دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه است.

بیانیه وزیر در خصوص فیلتر تلگرام و انتشار شایعات در فضای مجازی

بیانیه وزیر در خصوص فیلتر تلگرام

متن بیانیه وزیر در خصوص فیلتر تلگرام

درباره فیلتر تلگرام بیشتر بدانید

هر روز شاهد انتشار اخبار متفاوتی در رابطه با فیلتر شدن تلگرام هستیم. در جدیدترین اظهار نظر، ابوالحسن فیروزآبادی اعلام کرده که هنوز تصمیم قطعی برای فیلتر تلگرام گرفته نشده است.

ابوالحسن فیروزآبادی اظهار داشت: «علت صحبت درمورد فیلترینگ تلگرام برای زمان‌بندی کارهایی است که باید درباره پیام‌رسان‌ها انجام شود.»

فیروزآبادی تأکید کرد که اقدامات صورت‌گرفته در مورد تلگرام ایجابی بوده است.

وی در این خصوص چنین اظهار نظر کرد: «نگاه ما این است که فضای مجازی فراتر از یک پیام‌رسان استو یک گستره سیاسی، اجتماعی و اقتصادی و حتی زیست‌محیطی است و در این زمینه نگاه ما باید توسعه‌ای باشد.»

دبیر شورای عالی فضای مجازی با بیان اینکه اتکا به یک سکو در این عرصه، ناپایدار است، گفت:«اینکه ما کل رسانه و فعالیت اجتماعی‌مان را روی یک رسانه ناپایدار گذاشتیم، صحیح نیست.»

وی تجدید نظر در رابطه با تلگرام را حتمی و لازم می‌داند.

فیروزآبادی در پایان اعلام کرد که هنوز تصمیمی قطعی در رابطه با اینکه تلگرام چه زمانی فیلتر خواهد شد، گرفته نشده است.

این در حالی است که چندی پیش رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت:تصمیم اتخاذ شده و فکر می کنم حداکثر تا پایان ماه جاری (فروردین ماه) تلگرام جای خود را به یک پیام رسان داخلی بدهد.

فیلتر شدن تلگرام در ایران

علاء الدین بروجردی در گفت و گو با رادیو شهری بروجرد، با اشاره به موضوع از مدار خارج شدن «تلگرام» اظهار داشت:این تصمیمی است که در بالاترین سطح اتخاذ شده و تلگرام جای خود را به یک سامانه مشابه ملی خواهد داد.

وی تصریح کرد:این موضوع به لحاظ امنیت ملی ما مهم است، با توجه به نقش مخربیکه تلگرام در بحران های سال گذشته در کشور داشت و هم اینکه ما امروز در فضای مجازیبه این توانمندی رسیده ایم که یک سامانه ملی را تعریف کنیم؛ مانند سروش و ظرفیت های دیگر.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ممکن است تعداد مشترکینسروش ۳ میلیون باشد و تعداد مشترکین تلگرام چهل میلیون، اما این تعداد سرریز می شوند؛ وقتی تلگراماز مدار خارج شد مردم به یک سامانه ملی روی می آورند، تصریح کرد:در رابطه با نگرانی هایی که رسانه هایبیگانه بیشتر به آن دامن می زنند که سامانه های داخلی ایمن نیست و یا مسائلی از این گونه،به لحاظ بستر سازی فنی و سالم بودن محیط آن، کار گسترده ای دارد صورت می گیرد.

بروجردی خاطرنشان کرد:این تصمیم اتخاذ شده که تلگرام جای خود را به یک سامانه ملی بدهد و فکر می کنم حداکثر تا پایان ماه جاری (فروردین ماه) این اتفاق خواهد افتاد.

زمان فیلتر تلگرام مشخص نیستناظر مجلس در کمیته تعیین مصادیق مجرمانه گفت:زمان فیلتر تلگرام زمان دقیقی نیست و نبایداخباری به جامعه پمپاژ شود که امنیت روانی مردم را مخدوش کند.

فیلتر شدن تلگرام و واکنش کاربران به آن

رمضانعلی سبحانی فر اظهار کرد:با توجه به توسعه روزافزون فضای مجازی و شبکه های اجتماعیو اقبال عمومی به آن ها نمی توان جامعه را از آن ها محروم کرد اما باید تلاش کرد با اعتمادسازی نسبتبه اپلیکیشن های داخلی، مردم به اراده خود از تلگرام یا سایر شبکه های اجتماعی به اپلیکیشن های داخلی اقبال پیدا کنند.

رییس کمیته ارتباطات مجلس ادامه داد:بنابر گزارش های رسمی کسب و کارهای مبتنی بر شبکه های اجتماعیموجب اشتغال زایی بخش زیادی از جوانان بیکار شده و فیلتر آن ها تبعات اقتصادی و اجتماعی نامناسبی داردالبته توجه به مسائل امنیتی نیز برای نظام بسیار حیاتی و مهم است و باید با در نظر گرفتن جمیع جهات تصمیم گیری کرد.

نماینده مردم سبزوار در مجلس، گفت:شورای عالی فضای مجازی تصمیم گیر نهاییبرای فیلتر شدن یا نشدن تلگرام و سایر شبکه های اجتماعی است.

بیانیه وزیر در خصوص فیلتر تلگرام

کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت سامانه رزرواسیون کیهان بوکینگ می باشد.
طراحی و اجرا توسطگروه ارج گستر