05132281115-09158105300
نظرسنجی

بررسی مشکلات موجود در پایانه مرزی تمرچین آذربایجان غربی

آخرین پست های ارسالی
بررسی مشکلات موجود در پایانه مرزی تمرچین آذربایجان غربی

بررسی مشکلات موجود در پایانه مرزی تمرچین آذربایجان غربی

بررسی مشکلات موجود در پایانه مرزی تمرچین آذربایجان غربی

در جلسه‌ای با حضور تعدادی از مسئولان، مسائل و مشکلات موجود بر سر راه تردد مسافر و کالا در پایانه مرزی تمرچین استان آذربایجان غربی مورد بررسی قرار گرفت.

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی، سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در اقلیم کردستان عراق، با بررسی و احصای موانع و مشکلات موجود در پایانه‌های مرزی کشور با کردستان عراق، آن بخش از این موانع را که مربوط به طرف ایرانی بوده به استان‌های هم مرز با اقلیم از جمله استان آذربایجان غربی اعلام کرده است تا نسبت به حل و فصل آن اقدام شود.

عمده مشکلاتی که برای این پایانه مرزی اعلام شده مربوط به فرآیند طولانی مدت بازرسی خودروها و ترخیص کالا، مشکلات بیمه‌ای، قطع مکرر سیستم ثبت ورود و خروج، نبودن خدمات رسانی 24 ساعته، کمبود پرسنل، عدم فعالیت پایانه در روزهای جمعه و تعطیلات غیرضروری بود.

همچنین اعلام شده است تا ضمن رفع این موانع، راهکارهای لازم برای توسعه هرچه بیشتر گردشگری با اقلیم کردستان عراق، جذب هرچه بیشتر گردشگران درمانی، ایجاد بسته برای انواع تورهای گردشگری و راه‌اندازی بازارچه‌های فروش اقلام و کالاهای ایرانی در پایانه‌ها اتخاذ شود.

به همین منظور روز گذشته 17 اردیبهشت 97 جلسه‌ای با حضور نمایندگان تعدادی از ادارات مسئول و نهادهای ذی‌ربط، در اداره‌کل میراث‌فرهنگی آذربایجان غربی تشکیل شد تا با بررسی مسائل و موانع موجود در پایانه مرزی تمرچین که یکی از پرتردد ترین مبادی ورود و خروج کالا و مسافر استان آذربایجان غربی و اقلیم کردستان عراق است، راهکارهای لازم برای برطرف ساختن نواقص موجود بررسی شود.

در این جلسه نمایندگان معاونت سیاسی‌امنیتی استانداری، فرماندهی نیروی انتظامی، گمرک، وزارت امور خارجه، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حج و زیارت، بیمه ایران و انجمن‌های صنفی دفاتر خدمات گردشگری حضور داشتند و ضمن تبادل نظر در خصوص موارد یادشده، مقرر شد تا کمیته‌ای برای پیگیری و بررسی وضعیت موجود تشکیل شود.

از سوی اعضای این جلسه مقرر شد تا پس از برطرف کردن این موارد، در میزگردی با مشارکت مسئولان اقلیم مشکلات و موانعی که از سوی گمرک آنان وجود دارد نیز بررسی و برای رفع آن چاره‌اندیشی شود.

کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت سامانه رزرواسیون کیهان بوکینگ می باشد.
طراحی و اجرا توسطگروه ارج گستر