05132281115-09158105300
نظرسنجی

معرفی تهران بخش ششم

معرفی تهران بخش ششم

تالار وحدت

تالار وحدت نام یک سالن اجرای کنسرت موسیقی و گروه ارکستر و تاتر است که در سال ۱۳۴۶ افتتاح شد. در ابتدا به کل این مجموعه تالار تاریخی و زیبا که شامل یک تالار بزرگ و یک تالار کوچک است، «تالار رودکی» گفته می‌شد. اما بعد از انقلاب اسلامی به تالار بزرگتر «تالار وحدت» و به تالار کوچکتر «تالار رودکی» گفته می‌شود.

صحنه این تالار از ۴ بخش مختلف تشکیل شده است. قسمت جلویی و اصلی صحنه که مخصوص اجرا است را می‌توان تا سه متر پایین برد. دو بخش کناری تا شش متر بالا می‌روند. اما بخش پشتی صحنه «گردان» است. یعنی این قسمت قابلیت چرخش دورانی افقی و تغییر ارتفاع از منفی چهار و نیم متر تا یک نیم متر را دارد. بوفه این مجموعه در زمان استراحت بین اجراها به شما نوشیدنی گرم و سرد و خوراکی‌ها سبک ارایه می‌دهد.

تالار وحدت از زمان تاسیس تاکنون میزبان اجراهای بسیاری بوده است. اجراهایی از بزرگان هنر و به ویژه موسیقی و تئاتر ایران و جهان در این تالار انجام شده است.

تاتر شهر

تاتر شهر تهران بزرگترین مجموعه‌ نمایشی تاتر ایران است که در چهارراه ولی‌عصر تهران واقع شده است.

مهندس طراح این مجموعه که در زمان پهلوی دوم ساخته شده، علی سردارافخمی بود. بنای باشکوه تاتر شهر دایره‌ای شکل است و دور تا دور آن‌را ستون‌های قرینه به‌سبک تخت‌جمشید فراگرفته که حالت خیمه‌گونه دارند. گنبد نیم‌مدرو بالای ساختمان، یادآور معماری دوره‌ی ایلخانی است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت سامانه رزرواسیون کیهان بوکینگ می باشد.
طراحی و اجرا توسطگروه ارج گستر